Occollo recenze – zkušenosti, poplatky a riziko

Occollo je česká investiční platforma, která umožňuje jednoduché investování úvěru, které jsou jištěné pomocí nemovitostí. Peníze investorů se využívají k financování nákupů podhodnocených nemovitostí a zisky pochází z fixního úroku z úvěru.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad100 000 Kč
Poplatky0%
Očekávaný dlouhodobý výnos6 – 12 % p.a.
Splatnost nabídek12 měsíců – 36 měsíců
Další funkce
PodporaEmail a Telefon
Možnost vybrat peníze
Rychlé shrnutí nbnk.cz

TIP: Crowdberry recenze – zkušenosti, poplatky a riziko

Recenze Occollo

Occollo funguje na principu crowdfundingu, kdy se investoři skládají na záměr podnikatele s nákupem nemovitosti. Platforma investuje také do každého projektu vlastní prostředky. U každého projektu naleznete přehledně zpracované informace o projektu včetně rizikovosti ve formě ratingu.

Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci jeho investičního portfolia. Minimální investice je od 100 000 Kč a vložené peníze se úročí fixní částkou po dobu splatnosti, která je obvykle 12 až 36 měsíců.

Recenze Investown

Occollo nenabízí u investičních příležitosti příliš vysoký úrok, rizikovost je nižší díky zajištění ale minimální vstupní investice je velice vysoká. Za nevýhodu se určitě dá považovat malá nabídka investičních příležitostí, aktuálně není v nabídce dokonce žádná investiční příležitost. Limit je také na maximální možnou investici dle projektu ale obvykle 400 000 Kč.

Occollo nemá žádné vstupní či výstupní poplatky. Investor má účelovou smlouvu – to znamená, že investuje do konkrétního projektu.

Occollo rizika

Hlavním rizikem investování skrze Occollo je že nebude úvěrovaný splácet. Nicméně v tomto případě je investor krytý zajištěnou nemovitostí. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem nemovitosti.

Jak probíhá investování?

 1. Investor se zaregistruje, ověří účet a pošle platbu do své peněženky
 2. Poté vybere investici, která jej nejvíce zaujala
 3. Po zainvestování se čeká až je vybrána celá částka
 4. Pokud se vybere 100% peněz potřebných na profinancování projektu – posílá Occollo peníze firmě, která následně projekt realizuje a posílá měsíčně fixní úrok všem investorům
 5. Pokud nedojde k úplnému profinancování, vrací se celý obnos peněz zpátky do peněženky investora.

Occollo historie

Occollo bylo založené v roce 2020 a doposud na něm bylo úspěšně zainvestováno 11 investičních projektů. Tým má více než 18 let mezinárodních zkušeností ve financích a nemovitostních službách v oblastech jako jsou analýza, prodej, marketing, správa a developement nemovitostí, daňové služby, investiční bankovnictví, rozvoj a právní služby. Hlavní osobou je ředitel firmy Maroš Breda

Occollo poplatky

 • Vstupní a výstupní poplatek: 0 Kč
 • Manažerský poplatek platí developer
 • Předčasně ukončení: 0Kč

Occollo nabízí možnost vykoupit podíl investora do 3 měsíců předčasně, služba je bez poplatku. Investor přijde pouze o výnosy za poslední kvartál.

Jak založit účet na Occollo

1.Přejděte na web Occollo a klikněte na tlačítko Chci investovat– vyplňte základní údaje a ověřte email a telefon

blank

2. Po přihlášení si můžete prohlédnout projekty k zainvestování

blank

3. V detailu projektu naleznete podrobné informace včetně ročního výnosu, délky investice, zajištění a další podrobné info

blank

4.Po výběru projektu, do kterého chcete investovat, jednoduše, elektronicky podepíšete smlouvu o investovaní. 

5.Zašlete svou investici pomocí bankovního převodu a sledujte měsíční výnosy na svém účtě. Příjmy můžete následně reinvestovat do dalších projektů.

Occollo kontakty

 • Email: info@occollo.cz
 • Telefon: +420 776 661 001
 • Adresa: Zenklova 465/31, 180 00 Praha 8 – Libeň

Occollo zkušenosti

Na internetu má investiční platforma pouze velice málo recenzí, budeme rádi když se o svou zkušenost podělíte v komentářích.

Znám společnost ocollo – jejího majitele a obchodníka už více než rok a půl a je to za mě velmi seriózní firma. Propojila jsem už desítky lidí a všichni mají dobré zkušenosti i s investicí. Vše funguje snadno a online. Majitel Maroš Breda je velmi zkušený investor a má přehled i ze zahraničí. Určitě doporučuji.

Gabriela Mrkvicová

Nejčastější dotazy

Co je Occollo a jak funguje?

Occollo je česká investiční platforma, která umožňuje jednoduché investování úvěru, které jsou jištěné pomocí nemovitostí.

Jaké jsou očekávané zisky?

Zisky u projektů se pohybují kolem 6 – 12 % p.a., záleží na investici, kterou si vyberete.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete od 100 000 Kč do 400 000 Kč.

blank

Occollo je česká investiční platforma, která umožňuje jednoduché investování úvěru, které jsou jištěné pomocí nemovitostí. Peníze investorů se využívají k financování nákupů podhodnocených nemovitostí a zisky pochází z fixního úroku z úvěru.

Výhody
 • Jednoduchá registrace
 • Úrok připisován každý měsíc
 • Investováni přímo v Kč
 • Bez poplatků
 • Možnost předčasného prodeje bez poplatků
Nevýhody
 • Nízké zhodnocení
 • Bez licence od ČNB
 • Potřeba odvést daň ze zisku 15%
 • Vysoká minimální investice

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *