4 fitness doplňky, bez kterých se při cvičení neobejdete

Pokud začínáte s cvičením, potřebujete minimálně čtyři základní věci. Které by vám neměly chybět?

Cvičit můžete z různých důvodů. Zvýšení fyzické kondice, změna hmotnosti nebo efektivní využití volného času. Pro to všechno potřebujete několik věcí. Pojďme si říci, co potřebujete, aby bylo vaše cvičení efektivní.

„Mysl je nejdůležitější součástí dosahování jakéhokoliv fitness cíle. Mentální změna vždy přichází před změnou fyzickou. – Matt McGorry

Sportovního oblečení není nikdy dost. Nakupte jej teď výhodně s Nike slevovy kod.

Funkční oblečení

Tento druh oblečení je přizpůsobený pro vykonávání sportovních činností v náročných podmínkách. Během cvičení plní několik funkcí:

  • Odvádí pot – jedna z nejdůležitějších funkcí. Ideálními materiály jsou polyester, polyamid či dražší merino vlna.
  • Prodyšnost – zabezpečuje, že se v oblečení cítíte vzdušněji příjemněji. Před koupou oblečení si všímejte na štítcích hodnoty prodyšnosti označované jako S hodnotou RET nižší jako 6 je oblečení velice prodyšné. Nad 20 je zase prodyšnost nedostatečná. Na běh zvolte oblečení například z prodyšného a nepromokavého softshellu.
  • Ochlazuje – zejména během horkých dnů je při sportování ochlazování více než příjemné. Syntetické materiály dokáží během sportu snížit vaší tělesnou teplotu o 1 – 2 stupně.
Zdroj: https://unsplash.com/photos/mQVWb7kUoOE

Zdravá výživa

Součástí každého cvičení a snahy o dosahování zvolených výsledků je i úprava jídelníčku. Neznamená to, že se musíte vzdát svých oblíbených potravin nebo jídel. Stačí, pokud je nahradíte zdravějšími alternativami. Cereálie ke snídaní nahraďte domácí granulou, chipsy a slané pochutiny vyměňte za ořechy a semínka.

blank
Zdroj: https://unsplash.com/photos/efJu9SKIjLA

Sportovní výživa

Mezi nejvíce vyhledávanou a nakupovanou sportovní výživu patří doplňky na výživu kloubů. Části pohybového aparátu, jakými jsou chrupavka, kloubové spoje a vaziva jsou při pohybu nejvíce namáhané.

Po kloubové výživě sáhněte, zvláště pokud máte problémy s klouby. Podpoříte jejich správnou činnost a předejdete stavem bolesti. O váš výhodný nákup zdravé a sportovní výživy se postará Fitness4u slevový kod.

Fitness doplňky

Chodíte cvičit do fitness centra? Základní výbava fitness doplňků by vám ve vaši sportovní tašce neměla chybět.

Například láhev na vodu, šejkr na nápoj po cvičení nebo podložka na cvičení. Pokud chcete cvičit i doma, určitě využijete expandéry a gumy, švihadla, posilovače částí těla nebo činky.

blank
Zdroj: https://unsplash.com/photos/lrQPTQs7nQQ

Nejdůležitějším doplňkem, který jsme v článku nezmínili, ale bez kterého to skutečně nepůjde, je chuť do cvičení. Věříme, že jej máte dostatek a s tím správným fitness příslušenstvím vám už nic nebude chybět.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *