Malina Group fotovoltaika recenze – reference, zkušenosti a diskuze

Malina group fotovoltaika

Společnost MALINA group s.r.o. založena 5.1.2009 poskytuje montáž tepelných čerpadel a fotovoltaických panelů od 9.6.2021 spadá pod Energeticky Holding Malina a.s. se základním kapitálem 2 000 000 Kč. Firma vyrábí v Číně veškeré instalované produkty pod vlastní značkou Gen2. Na svém webu uvádí že díky tomu mohou nabízet nejlevnější ceny poskytovaných služeb a také komplexní záruku a nejrychlejší instalaci. V nabídce mají 2 různé druhy velikosti fotovoltaických panelů, díky tomu jsou schopni lépe využít celou plochu střechy. Firma nabízí extrémně výkonné 540 W panely Gen2 Half-Cell Black, ve kterých jsou rozděleny i samotné jednotlivé solární články.

Tip: Fotovoltaika dotace 2022 – Nová zelená úsporám

Společnost poskytuje velice zajímavé záruky:

 • Záruka na baterie a střídače: 12 let
 • Záruka na konstrukci a výrobní vady panelů: 20 let
 • Garantovaná výroba panelů: 25 let
 • Záruka na dílo 24 měsíců

Průběh spolupráce

 1. ZPRACOVÁNÍ ENERGETICKÉ STUDIE ZDARMA
 2. NEZBYTNÉ PAPÍROVÁNÍ
 3. INSTALACE A PŘIPOJENÍ K SÍTI
 4. VYPLACENÍ DOTACE

Reference a zkušenosti

Google.cz hodnotí společnost Malina Group 3,5/5 z 16 hodnocení: Recenze jsou různorodé několik pochvalných recenzí na technika pana Čermáka:

S firmou jsem velmi spokojený a to hlavně i díky tomu, že jsem jednal s panem Filipem Čermákem, který je vstřícný a vše mi vysvětlil. Navíc se snaží dodržet vše, na čem se dohodneme. Při realizaci byla 100 % spokojenost s partou, která prováděla realizaci elektrárny.

J. Tobiasek

Nicméně vyskytují se i neutrální zkušenosti:

Dle vsech informaci se jedna o kupce Malina group s.r.o. se kterym vsak novi majitele nemaji nic spolecneho. Dle dostupnych informaci se jiz nejedna o vyrobce, veskera produkce dle slov obchodniho zastupce pochazi z Ciny. Na tom jiste neni nic spatneho, ovsem spolecnost Gen2, kterou se Malina prezentuje, je dle dostupnych informaci firma sidlici v postovni schrance v USA a jejichz web jiz sice existuje, ale nejsou na ni prakticky zadne informace (Gen2power.com)

Cena jejich instalaci odpovida trznim cenam, Malina ovsem nedodava dily renomovanych svetovych znacek s historii, ale vlastni produkty dovezene z Ciny, na jejichz vyvoji se podilela Gen2, ktera pravdepodobne neexistuje a o jejichz kvalite a historii neni prilis mnoho informaci.

Velmi dobre zvladnuty marketing, za nimz se mohou skryvat produkty nezname kvality. Akciova spolecnost disponuje zakladnim jmenim 2 miliony korun, coz predstavuje hodnotu 4 prumernych instalovanych FVE.

U renomovanych znacek drzi zaruku za jednotlive komponenty obvykle vyrobce (LG apod). Krach teto spolecnosti by mohl znamenat kopletni zanik vsech zaruk, nebot prodavane produkty prezentuji jako sve vlastni.

D. Hyspler

Firmy.cz hodnotí společnost 3/5 z 5ti hodnocení: lidé si stěžují na pomalou reakci společnosti, nebo horší informovanost o produktech.

2x jsem pres kontaktni formular zadal o nabidku…neozvali se.Holt asi maji kseftu dost

Filip J.

V polovině května jsem se společností Energetický Holding Malina uzavřel smlouvu a uhradil zálohu na dodávku fotovoltaické elektrárny. Po 7 dnech jsem od smlouvy odstoupil z následujících důvodů. – Měli jsme domluveno a odsouhlaseno, že zároveň se smlouvou bude podepsán i dodatek ke smlouvě. Tento dodatek se však u smlouvy neobjevil a dodavatel ho nechtěl ani dodatečně doplnit. – Nikdo ze společnosti nedokázal věrohodně vysvětlit jakým způsobem je Malina výrobce fotovoltaiky a tepelných čerpadel. V obchodním rejstříku není žádná souvislost, že by nějaký zahraniční holding vyrábějící Gen2 produkty vlastnil společnost Energetický Holding Malina a dalo by se pak říci, že je výrobcem těchto zařízení. – Nezjistil jsem a nikdo nedokázal odpovědět, kdo vyrábí Gen2 produkty, jak dlouho je vyrábí a jaké jsou s nimi zkušenosti. Gen2 značku nelze nikde na internetu dohledat kromě jedněch webových stránek. – Na webových stránkách značky gen2ower byl odkaz na neexistující telefon a nefungovaly odkazy na popis jednotlivých produktů. Stránky neodkazují na konkrétní firmu, není známo, kdo stránky vlastní a co se nachází na uvedené adrese v USA (pokud se tam vůbec něco nachází). – Pro běžné lidi je klíčovou věcí záruka. Jako únosné riziko pro záruku v délce trvání 10-25 let je dodávka od stabilního dodavatele nebo od menší společnosti, která instaluje produkty od velkého distributora, který v případě ukončení činnosti instalující společnosti převezme záruku. Riziko ztráty záruky u společnosti Malina je extrémní, protože ukončením činnosti společnosti Malina se ztratí veškerá záruka na Gen2 produkty, protože společnost zajišťuje výrobu, distribuci a instalaci produktů Gen2. – Nešlo mi zjistit věrohodnou informaci kolik má společnost Malina zaměstnanců, jakou má organizační strukturu a jak opravdu funguje. – Společnost s vámi podepíše smlouvu na dodávku fotovoltaické elektrárny, ale až po jejím podpisu se bude vytvářet projekt. Zákazník tak vlastně neví detaily o projektu, který si kupuje. Co ve společnosti Energetický Holding Malina fungovalo. – Měli jsme dobrého obchodního zástupce – byl komunikativní, co slíbil udělal a měl zákaznický přístup. Společnost však svým zaměstnancům nedodala výše uvedené informace, aby je mohli komunikovat svým zákazníkům. – Společnost má showroom a zákazníci si mohou prohlédnout zařízení, které budou kupovat. – Společnost mi po odstoupení od smlouvy vrátila složenou zálohu a chovala se dle obchodních podmínek.

M. Pastrnek

Facebook zatím chybí jakékoliv hodnocení na stránkách firmy Malina Group, názory ve skupinách jsou pozitivnějšího charakteru

Prave jsem v prubehu instalace FVE od maliny.

V dnesni dobe hledat firmu co vam udela FVE na barak v rozumnem terminu je brutalni.

Ja jsem s malinou uzavrel smlouvu na konci unora.

Vypracovali projekt i s predpokladem vykonu fve v prubehu roku, zapocitali tam i podklady (vyuziti elektriny po mesicich co jsem si zapsal) a diky tomu jsem mel dobrou predstavu jak cca cely system bude fungovat. Mam blbe strechu na vychod a zapad ;( cca to vychazi o 15% mensi vykon za roku pokud bych mel na jih. Na druhou stranu panely jsou to nejlevnejsi na cele instalaci, tak jsem sel do maxima 9.72kwp.

SFZP co schavule dotace (byla tam hrodne mila pani) schvali vsechny zadosti o dotaci, pokud nemaji chybu v projektu a nejste nahodou v prirodni rezervaci nebo pamatkove oblasti – na to pozor. A toto schvaleni je do 5 tydnu.

Do mesice vam malina udela projekt a posle jak projekt na dotaci tak i zadost na cez o pripojeni.

A ted k bateriim, je jedno jestli jsou nizko/vysokonapetove. V komunite se rika ze nizkonapetove baterie jsou bezpecnejsi. Jinak vykonove je to jedno.

Hybridni stridac je od firmy Deye (cina). GoodWe jsou pasivne chlazene a musi mit docela velkou mistnost aby se vubec uchladili. Deye ma vetrak (zatim nevim jak velky randal to bude delat ;)). To ze ma 50% wyklnu na jedne fazi znamena ze pri 10kw stridaci muzete vyuzit az 5kw na jedne fazi. A zbytek 5kw na dalsich dvou. Vetsina spotrebicu co mate doma jsou jednofazove, takze kdyz spustite susicku tak ta potebuje vykon jen na jedne fazi, zbyle vykon nepotrbuji proto se delaji asynchronni/hybridni stridace, ktere tyto vykyvy mezi fazemi dokazi resit.

Kazdy kdo neco prodava vam rekne ze je konkurence horsi 😉 obe dve reseni funguji, mozna jeden lepe nez druhy – nejsem expert. Ale berte to s nadhledem.

Za me zatim mam jak kladne tak i zaporne zkusenosti. Kladne jsou ty ze pokud komunikujete s kymkoliv z maliny (at uz obchodnik, projektant, koordinator) tak je to naprosto v pohode. Kdyz pak dorazi parta co to dela, tak v dnesni dobe fve firmy hledaji kohokoli co ma nohy a ruce protoze tech zakazek maji bambilion) to sebou nese to, ze jim ty veci treba trvaji dele, ale na druhou stranu, vse co jsem po nich chtel za upravy bez reci zapracovali a upravili.

Kdyz neberu proces jak to trvalo tak vysledek je bozi a uprimne ty panely co mam na strese se libi i me zene, ktera me s celou fotovoltaikou nejdriv poslala nekam 😉

O. Bartas

Tip: Recenze Schlieger fotovoltaika

Závěrem můžeme konstatovat že opět záleží na kterou partu u výrobce narazíte. Nejedná se o velikou firmu, ale jako výhodu zákazníci uvádí rychlost dodávky zboží. Veškeré zboží Malina Group prodává je pod vlastní značkou, vyráběné v Číně. Na zboží poskytuje nadstandardní záruky.

Kde vyrábí společnost Malina Group své produkty?

V Číně.

Jaké záruky poskytuje společnost Malina?

Záruka na baterie a střídače: 12 let, záruka na konstrukci a výrobní vady panelů: 20 let, garantovaná výroba panelů: 25 let a záruka na dílo 24 měsíců.

3.8/5 - (13)

44 thoughts on “Malina Group fotovoltaika recenze – reference, zkušenosti a diskuze

 1. Pokud chcete opravdu v dohledné době fotovoltaiku, tak dejte od této společnosti ruce hooodně daleko pryč. Vše jsem měl mít podle smlouvy v květnu hotové, teď je konec července a pořád nic. Nikdo nic přesně neřekne, každý se vymlouvá. Je do toho zamotané spousta společnosti, která neví co dělá ta druhá. Nejhorší na tom je, že chtějí splátku na kterou jsem si vzal úvěr, což mělo vykompenzovat úsporu na el. energii. Téměř každý rozhovor končí, příští týden dorazíme.

  1. Souhlasím,firma není solidní. Smlouvu jsem podepsal v červenci 2022,dílo mělo být předáno a hotovo do vánoc 2022. Firma dostala plnou moc a zálohu. V říjnu poslala návrh nové smlouvy,která mi nevyhovuje.FVE by byla hotová možná až po úpravěv vedení CEZem až za 12 měsíců, možná. Na novou smlouvu ,bych přistoupil,ale požadoval jsem vrátit zálohu,nebudu jim poskytovat bezúročnou půjcku dalších 12 měsíců,nebo aby mě FV namontovali a do doby než budou možné přetoky,pak by jim záloha zůstala.To zas nevyhovuje jim.Chtějí abych smlouvu vypověděl já,aby nemuseli vracet 15000 Kč +dph.
   Přitom při podpisu říkali,že není žádný problém proč by se montáž do vánov nestihla a chlubili se mnohaletými zkušenostmi,byli zaměstnnancem jiné firmy na FV. Podle mě měli předpokládat,že na vedení ČEZu může být velký odpor inpendační smyčky. Smlouva je na klíč,plnou moc mají,ale proměření jsem už musel zajištovat sám.Hráli a hrají mrtvého brouka.

 2. Máme s manželem velice špatné zkušenosti s organizací prací v této firmě ! V únoru 2022 jsme podepsali se zástupcem firmy smlouvu na zřízení solárních panelů. Nechci se raději vyjadřovat k práci nájemné firmy, patrně šikovných horolezců, která panely přidělávala na střechu a vyrobila přitom do střechy o několik děr více, než bylo potřeba. Samotná instalace panelů, baterií a střídače probíhala déle než 1 měsíc, neboť neustále chyběly nějaké důležité komponenty. Následně nastoupil elektrikář, který si na protažení drátů do zdi nezajistil ani příslušný vrták ! Neustále se vše oddalovalo, měnily se termíny prací. Jsme s manželem zaměstnáni a každá neočekávaná změna přináší i změnu našeho volna- dovolené.
  V polovině června bylo vše připraveno k revizi pracovníkem ( možná zase nějakým najmutým) firmy Malina group. Měl se ozvat a dostavit nejpozději do 14 dnů. Nedostavil se vůbec nikdo ! Dnes je to 7 týdnů, neustále do firmy voláme, stěžujeme si, jeden přehazuje zodpovědnost na druhého, ale neděje se vůbec nic.
  Jediný slušný pracovník firmy je pan Polívka, který s námi smlouvu vyřizoval a podepisoval, nicméně pravomoci nemá patrně žádné.
  Dodnes tedy není zapojeno nic ! Dnes mi doporučili, ať si seženu na revize někoho sama. Při ceně prací okolo 500 000,- Kč je to úplně absurdní !
  Nerada si na někoho stěžuji, ale tuto firmu nemohu opravdu doporučit vůbec nikomu !

 3. Mám špatné zkušenosti, firma 22. června provedla montáž panelů, ale dodnes to není dokončené a nejsem připojen, přitom mám smlouvu z března, takže už jim končí půlroční smluvní lhůta.

  1. Po montáži panelů ( květen 2022) jsme čekali 13 týdnů na revizního technika. Když už byla konečně provedena revize, zase pouze jenom čekáme a to již 3 týdny na výměnu hodin. Po telefonických urgencích pořád stejná písnička, do pár dnů se Vám ozve náš technik. Nikdo se neozývá. Vše je zapojeno, vše běží, nikdo nás neseznámil s fungováním, revizní technik řekl, že to nemá v popisu práce a z firmy Malina group hotové dílo do dnešního dne nikdo nepřevzal, i když u nás pracovala spousta najmutých lidí a firem. Smlouva byla podepsána v únoru. Chudáci slečny na infolince ! Z komentářů a ostatních recenzí je to v této firmě asi normální. Opět musím napsat, tuto firmu nedoporučuji vůbec nikomu !

 4. Dobrý den,
  ještě jsem se nesetkal s tak špatnými zkušenostmi, kvalitou a přístupem firmy.
  Neskutečný už od začátku, kdy obchodního zástupce nemluví pravdu, nerozumí tomu a jenom jedou najeté fráze. Dá se říci aktuální „bum“ na kterém se snaží momentálně urvat co nejvíc důvěřivých lidi.
  Pracovníci, kteří to montují se to učí a pořád někam volají, protože neví co mají dělat. Nikdo Vás na urgence nekontaktuje ani po několika upozorněních a nemají zájem řešit s Vámi dané problémy. Opravdu katastrofa a nedoporučuji. Už teď se bojím záruční a pozáruční garance!!!
  Nestačil by ani formát A4 jaké jsem s firmou měl problémy.
  NEDOPORUČUJI a sledujte prosím i ostatní recenze než se rozhodnete.
  Zároveň prosím, aby se i ostatní podělily o svoje zkušenosti.

  1. Mluvíte mi z duše, práce nekvalitní, zbytečné díry do střechy, problémy s vrtáky do zdi, chybné zapojení,
   nedostatek komponentů a neskutečně špatná komunikace. Jedna ruka neví, co dělá ta druhá.
   Po odjezdu elektrikářů- patrně odborníků ve svém oboru- nešla v 1/2 domu elektřina, nefungoval elektrokotel ani ohřev vody. Též se jim podařilo provrtat kabel ve zdi vedoucí ke světlům.
   S touto firmou máme pouze ty nejhorší zkušenosti, navíc nám do telefonu ( pokud nám odpovědný pracovník vůbec telefon zvedne) neskutečně lžou.

 5. Dobrý den,
  v polovině ledna jsme podepsali smlouvu a zaplatili 60% z celkové sumy za FVE. Když jsme smlouvu podepisovali, byli jsme ujištění, že realizace proběhne, když půjde vše dobře, koncem března nebo v dubnu. Na internetu šla v té době reklama, že Malina group instaluje do 4 měsíců od podpisu. Dnes tam mají do 5 měsíců. Energetická studie nám přišla 18.2. (podle smlouvy měla být vypracována do 14 prac. dnů), žádost distributorovi podali 8.4. (dle smlouvy měla být podána do 30 prac. dnů), z FŽP nám vrátili žádost o dotaci, protože byl špatně vyplněný dotační titul, takže opravená žádost byla podána 26.5. Po mnoha telefonických urgencích (na maily vůbec nereagují) nám 2.7. parta ukrajinských montérů, se kterými se nebylo možno domluvit česky, nainstalovala FV články, střídač a baterii. A zase jsme čekali a urgovali. 12.8. přijeli opět Ukrajinci připojit HDO. Od té doby opět telefonujeme a snažíme se dostat k nám revizního technika.
  Velmi mne pobavilo hodnocení jedné dámy (hodnocení na stránkách Malina group), která se podivuje nad negativními hodnoceními této firmy. Prý jde pravděpodobně o konkurenční boj. Taky bych ráda napsala kladné hodnocení, ale bohužel. Budu se obracet na ČOI, protože Malina group používá klamavou reklamu. Nikdy bychom si tuto firmu nevybrali, kdyby neslibovali rychlou realizaci. A to nemluvím o tom, že realizaci provádí lidé, se kterými se nedomluvíte a kteří si vůbec nelámou hlavu s nějakou bezpečností práce.

  1. Opět mi nezbývá nic jiného, než se s Vámi ve všem co je zde napsáno ztotožnit. Tuto firmu bychom si také již rozhodně nevybrali. Doporučuji všem číst recenze. Negativní recenzi nebude psát dopodrobna zákazník, který je spokojený, ale zákazník neskutečně zklamaný přístupem firmy, která otevřeně hlásá, že chce být jedničkou na trhu. To by mě zajímalo v čem . A ta kladná hodnocení ? Ráda bych takového šťastlivce viděla.

 6. Mame velmi obdobnou zkusenost. Parta monteru prijede vcas a instalaci provede, nicmene nespusti do prijezdu revizaka. Ten neprijizdi v tuto chvili uz temer 2 mesice. Smluvni podminky jsou poruseny, nicmene nikoho to nezajima. Kontaktovat linku je zcela zbytecne, cyklicke sliby..

 7. Dobrý den. V polovině ledna jsme podepsali smlouvu. V květnu nám nainstalovali panely a baterie. Od té doby pořád něco špatně.HDO nevěděli jak připojit. Byli tady dvakrát. Pak revizor. Dvakrát oprava. Vždy měsíc než jsme sem někoho dostali. Vůbec nevědí co jak dělat. Jednou něco udělají tak,pak přijede jiná parta a vše předělává. Už jsme s manželem bezradní. Je to osm měsíců a stále nic hotovo. Manžel pořád volá,ale nic platné. Tuto firmu určitě nikde nedoporučíme. A budeme se modlit,ať se dočkáme zdárného konce a bude vše fungovat

  1. Voláme na firmu oba dva s manželem, zatím se nemodlíme, ale zdárného konce jsme se od února nedobrali. Přístup zaměstnanců firmy je k uzoufání. Divím se, že ještě na jejich infolince někdo pracuje a slušně, byť úplně zbytečně, odpovídá. Špatnou zkušenost máme jak s montáží panelů, propojením kabely, zapojením elektrikáři, nedostavením se revizním technikem či zatím celkovým nezapojením do sítě. Strašně nás tato firma zklamala !

 8. Dobrý den,
  S firmou Malina group máme obdobné zkušenosti jako uvádějí ostatní zákazníci. Smlouvu máme podepsanou v únoru. V červnu nám nainstalovali kolektory a od té doby zde byli všelijací řemeslníci na dodělávkách již pětkrát. Stále něco doplňoval a předělávali s informací, že teď je to poslední a potom přijde revize. Revize by dle smlouvy měla přijít do 14 dní. To však už bylo porušeno několikrát. Pravá ruka neví co dělá levá. Tuto firmu rozhodně nedoporučuji, protože slibují něco co vžádném případě nedodrží. Oni panely do 5ti měsíců namontují, ale kdy to bude fungovat už nikdo neřeší.. Budeme také kontaktovat ČOI za klamavou reklamu..

 9. Stejná zkušenost.V únoru smlouva, v červnu panely a baterie, v srpnu po urgencích střídač.Od té doby nulová komunikace, na ČEZ distribuce chybí od dubna dokumentace.Dávám jim měsíc, pak výpověď a ČOI.

 10. Děkuji za zde uvedené komentáře. Již jsem byl rozhodnutý podepsat s Malinou Group smlouvu. Nabídka je velmi lákavá. Po přečtení zdejších recenzí, si to ještě budu velmi rozmýšlet

  1. Utečte od této firmy co nejdále ! Budete psát obdobné recenze, jako zde již vidíte .

  2. Vůbec si s nimi nic nezačínejte!!!! Nebudete mít ani dokončenou práci a ani peníze. Manžel už se spojil s právničkou a bude odstupovat od smlouvy.

 11. Dobrý den podepsal jsem smlouvu ale až poté jsem začal číst tyto recenze a teď začínám přemýšlet zdali jsem neudělal osudovou chybu je opravdu důležité se o firmách které zrovna v této době montuji panely na střechu informovat a znát její dlouhodobou historii tady jsem žádnou nenašel.

  1. Škoda, že jste tyto recenze nečetl dříve. Přeji dobré a pevné nervy. Nám trpělivost již rychle dochází.
   Lži, výmysly a odvedená lajdácká práce na všech položkách. Snad pouze když Vás lapají, tak moc hezky ( naučeně ) zpívají.

 12. Máme s nimi podepsanou smlouvu od května a kvůli těmto komentářům se opravdu začínáme obávat výsledku. Obchodní konzultant s námi sice komunikuje ale bude záležet hlavně na realizaci. Je zde někdo, kdo už má hotovo a provozuje? Firma neposkytuje reference a proto bych velmi rád někoho takového našel.

  1. Obchodní konzultant s Vámi bude slušně komunikovat do té doby, než zaplatíte zálohu. Nám od určité doby již jenom lže a nebo se zapírá.

   1. Dobrý den, paní Štumpová,
    my jsme podepsali smlouvu 8.1. a také ještě nemáme hotovo a jsme na tom podobně jako vy. Hledáme někoho, kdo už začal řešit situaci jinak než jen urgencemi a negativními referencemi. Máme zato, že MG porušuje Občanský zákoník:
    Dle Smlouvy:
    1.4. Smluvní strany se dohodly, že Dílo bude prováděno dle harmonogramu provádění Díla, který tvoří součást přílohy č. 1 této Smlouvy – Objednávka.
    Dle reklamačního řádu:
    2.3. Zákazník má práva z vadného plnění v závislosti na tom, zda vada představuje podstatné či nepodstatné porušení smlouvy. Podstatné je přitom takové porušení povinnosti, o němž společnost již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala; v ostatních případech se má za to, že porušení podstatné není.

    ČOI nám ohledně klamavé reklamy doporučila obrátit se se stížností na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání a pak na soud.

    Jak jste na tom vy? Neuvažujete o nějakém razantnějším postupu?
    Hodně pevné nervy R. Zelená

    1. Asi se k vam vrzo připojim
     Smlouva podepsana v kvetnu a zzatim jenom slyby a přehazovani z jednoho na druheho a to nemluvim o tom ze pisledni co pozadovali bylo staticky posudek strechy . Zacinam toho mit dost

   1. Dobrý den, pouze stručně:
    8.1. 2022 podepsána smlouva a ihned zaplacena 60% záloha. Příslib realizace do konce dubna. Po mnohých telefonátech a urgencích montáž technologie 2.7., 12.8. HDO, pak několik oprav, nekomunikace ze strany MG, výmluvy, omluvy….2.11. revize, 25.11. předání díla a spuštění FVE bez připojení do DS. Na výměnu elektroměru a na vyplacení dotace stále čekáme. Celá anabáze trvá už téměř rok, ale už vidíme světlo na konci tunelu. Uf, jsou to nervy.

 13. Zloději, co neplatí zaměstnancům ta odvedenou práci a neustále se vymlouvaji, ze se vracejí faktury. Jako firma zároveň neumí dělat a organizovat svou práci, silenost.Vyhněte se jim obloukem!

 14. Dobrý den.
  Dovolte mi zhodnotit práci paní Randulove.
  Z mojí osobní zkušenosti, profesionalni přístup, znalost své práce z pohledu nabídky produktů a přímo “ na tělo“, skvělý osobní přístup, perfektní komunikace ať osobně nebo mailem či telefonicky.
  Prostě úžasná spolupráce a lidský přístup.
  Děkuji T

 15. Dobrý den.
  Na první obhlídce 29.9.22 přijel pán co byl velice dobře seznámen s problematikou a vědel. Cenová nabídka na mne udělala také dobrý dojem, kde s porpvnání s nabídkami od konkurence(po 1.10) je velie lákavá(úspora cca 50tis.), protože ted zrovna všichni zdražují, takže mne to nabádá podepsat s Malonou smlouvu. Po přečtení těchto recenzí ale brutálně váhám.
  Moc dekuji za recenze a přeji Vám at to dovedete do funkčního stavu!

 16. Úplně stejné problémy jako máte všichni, nic nefunguje a nikdo Vám není schopen podat informaci, kdy bude zařízení v pořádku. a fungovat. Kdo může obloukem se vyhněte. Katastrofa. Je tu vúbec někdo, kou zařízení funguje?
  Přeji všem pevné nervy.

 17. Jsme zatím ve fázi přípravy, ale komunikace je naprosto skvělá. Jednotlivé části smlouvy jsou postupně plněny a pan Jiří Polívka je velmi ochotný a vstřícný. Za nás bez problémů.

 18. Dobrý den,
  po sedmi měsících nám bylo sděleno, že jim nemá kdo tepelná čerpadla montovat, protože vyšla nová vyhláška kdy montáž může provádět pouze firma s osvědčením a certifikací pro instalatérské práce. Většina nájemných lidí, kteří pro firmu pracovali odešli. Máme zaplacenou zálohu cca. 200tis. Dáváme výpověď a bude vše řešit přes ČOI a právníka. Za tuto dobu se vše zdražilo a mi jsme bez tepelného čerpadla. Reklama jim běží, ale skvěle. Vše skladem a do šesti měsíců montáž. Uvádí lidi v omyl.
  Prosím vyvarujte se této firmě a nevěřte jejich slibům.
  Děkuji.

 19. Dobrý den,
  jsme na tom stejně jako všichni co píšou záporné zkušenosti s firmou Malina group,od března 2022 podepsaná smlouva ,zaplacená záloha, po urgenci v červenci namontovány panely a již 3x předělány baterie a zapojení ,výmluvy a sliby.Komunikace špatná ,jen obchodní zástupce se snaží ,ale nemá kompetence. Určitě nedoporučuji tuto firmu nikomu !

 20. Dobrý den všem přeje Milan Sochůrek.
  Jsem po podpisu smlouvy na fotovoltaiku i tepelné čerpadlo. Reakce na moji poptávku byla rychlá. Obchodní zástupce pan Kalynyč mne seznámil s jejich technologií a s organizací společnosti. Vše mi vysvětlil, prohlédl si prostory pro osazení panelů a TČ, proměřil si rozměry střechy a technické místnosti, prohlédl si el. rozvaděče. Vše si zadokumentoval. Během 1 dne mi zaslal cenové nabídky, které jsme ještě upřesňovali a optimalizovali. Technické znalosti a obchodní vstřícnost mne plně uspokojila. Co se týče podmínek smlouvy o dílo jsem chtěl změnit % zálohy, to mi nebylo umožněno s argumentací zaplacení panelů a tepelného čerpadla. Také mi chybělo více informací o realizační činnosti a o majetkové struktuře firmy. Byl jsem se podívat na objektu, kde předvádějí v provozu jak fotovoltaiku, tak i tepelné čerpadlo. Bylo mi umožněno pokládat mé dotazy na které mi technici odborně odpověděli. Také mi bylo dovoleno nahlédnout do jejich centrálního skladu dodávek, ve veliké hale byla spousta panelů, čerpadel i střídačů, před budovou stálo cca 10 montážních vozů. Tyto informace a soustavná komunikace s panem Kalynyčem rozhodly, že jsem obě smlouvy v 08/2022 podepsal. Zatím jsou všechny kroky ze SOD plněny. Doufám, že budu mít více štěstí ve fázi realizace, než někteří diskutující. I já nemohu sehnat revizního technika PRE, který by mi prohlédl elektroměrný rozvaděč, popřípadě mi navrhl nutné úpravy.
  Je mi jasné, že budu muset u montáží být trvale a práce v domě koordinovat a kontrolovat. Zatím jsem nehovořil s nikým, kdo by se zajímal o propojení tepelného čerpadla se stávajícím plynovým kotlem a se zásobníkem teplé vody, snažím se to technicky připravit sám s projektantem topení.

 21. Dobrý den,
  v květnu jsme podepsali smlouvu na fotovolt., zaplatili zálohu něco přes 300 000,- a dle smlouvy mělo být vše do půlky září namontované a spuštěné. Bohužel se tak nestalo, v září přijela parta 3 chlapů jiné národnosti než české, 3 dny montovali panely a tím to zkončilo. Nemluvě o tom, že žádná komunikace např. o tom, že chlapi v nahlášený den montáže vůbec nepřijedou, kdy manžel si bral kvůli tomu dovolenou a nikdo se ani neobtěžoval zavolat, že v ten den nikdo nepřijede. A když už to konečně namontovali, ale nespustili, tak po měsíci přijeli pouze 2 chlapi, kteří si to vyfotili a odjeli. A zas nic, spoustu volání na obchoďáka a nic. Je 11. 11. zavolal nám nějaký člověk od Maliny, že fotovolt. je špatně namontovaná a budou ji demontovat. Podepsání smlouvy, záloha – to šlo velice rychle, ale zbytek katastrofa. Všude si musíte volat, uhánět to, nikdo Vám nic neřekne.
  Takže je to patrně v nedohledu a vůbec nevím při tomto jednání firmy kdy se dočkáme spuštění. ZA MĚ ROZHODNĚ NEPORUČUJI.

 22. Dobrý den,
  mé zkušenosti s firmou Malian jsou jenom dobré.
  Obchodní zástupce pan Kalinyč co řekl to splnil a podával informace o průběhu mé zakázky.
  Zatím si nemohu stěžovat.

 23. Dobrý den, raději dát ruce pryč od této firmy. V červenci jsem zaplatila 60% zálohy na tepelné čerpadlo a solární panely. Bylo mi slíbeno, že čerpadlo bude koncem září a solární panely v říjnu. Do dnešního dne nemám nic jen jsem bez peněz, které si používá firma. Bohužel nikdo se neozve aby se omluvil a když tam zavolám tak nejdříve neměli nádoby a teď zase nemají pracovníky na montáže. Podle smlouvy jsem měla mít vše dokončeno 9.11.2022 a dnes mi bylo oznámeno, když jsem tam zavolala že dříve jak za 3 měsíce to nebude. Takto jedná firma Malina. Hnus. Za mně určitě NEDOPORUČUJI !!!!!!!!!

 24. Naše zkušenost s firmou Malina Group ohledně instalace FVE musím hodnotit 100%. Smlouva podepsaná 2.5.2022. 29.5. dodána energetická studie a 17.6. schválena dotace na SFŽP. Instalace FVE proběhla 19.-21.9.2022. Následně u instalace bylo zjištěno, že máme nevyhovující domovní jistič, což bylo do týdne firmou napraveno a 10.10. proběhla úspěšná revize. 27.10. odeslány firmou všechny dokumenty na ČEZ s žádostí o PPP, které proběhlo 8.11. a FVE je tak kompletní a spuštěná. Za nás proběhla celá zakázka dle očekávání, komunikace s firmou a obchodním zástupcem L. Švancerem naprosto bezchybná. Závěrem bych shrnul, že doba je těžká, firma se asi potýká s enormním množství zakázek. Ačkoliv se na cestě každé zakázky mohou vyskytnout problémy, jsem si jist, že Malina své závazky dostojí a do cíle se dostane byť s drobnými komplikacemi každý a ten výsledek fakt za to stojí.

 25. Když jsem četl výše uvedené recenze, domníval jsem se, že jsem smlouvu podepisoval s nějakou jinou firmou než byla Malina Group. V současné době totiž čekám na ČEZ , aby provedl připojení. Ale pojďme od začátku. Firmu jsem vybíral z pěti dalších, nechal jsem si odborníky posoudit technické parametry – podle nich Malina Group vyšla jako nejlepší – a to vše za velmi dobrou cenu. Přijel technik pan ing. Švancer, všechno jsme prošli, vše si zdokumentoval, vybrali jsme umístění panelů a další techniky v domě a pak to šlo jedno za druhým – zpracování potřebné dokumentace , na základě plné moci jsem se nestaral o nic dalšího, protože rovněž vyřídili dotace atd. Podle smlouvy přesně za 120 dní přijela parta montérů patřičně vybavena materiálem a nářadím a za 2 dny bylo hotovo. Dokonce se jim podařilo provrtat vodovodní potrubí, ale to se ve starých domech při rekonstrukcích stává. Během krátké doby bylo všechno opraveno včetně omítky a pokračovalo se dál. V dohodnutém termínu se sám ozval revizní
  technik, všechno zkontroloval, zkusil funkčnost a bylo hotovo. Jak jsem uvedl na začátku, teď musím počkat do 22.12.2022, protože ČEZu nikdo neporučí, ani já, ani dodavatelská firma Malina. Musím konstatovat, že výběr firmy byl správný, vše proběhlo dle podepsané smlouvy a komunikace s firmou a zejména s panem Švancerem , byla na nejvyšší úrovni.

 26. Dobrý večer,
  smlouvu s MG jsme podepisovali v červenci s p.Švancerem. Dnes čekáme na realizaci a komunikace s p. Švancerem naprosto v pořádku, všechny dorazy zodpovězeny, příjemné a profesionální chování. Jak bude vše probíhat dále si počkáme, ale věřím že stejně jako doposud…..

 27. Moje zkušenost s firmou Malina je 100% až na malé detaily bylo vše jak má být a velice rychle. V březnu jsem podepsal a v říjnu bylo připojeno do sítě. Tímto chci poděkovat za výbornou spolupráci a především poděkovat panu Kyšperskému Milanovi za velmi kvalitní přístup a rychle řešení mých dotazů a připomínek , které jsem na něj směřoval .

 28. Smlouva byla podepsána na přelomu ledna/února 2022, do stanoveného termínu ihned zaplacena, v polovině letošního května rozpracována, do dnešního dne 30.11.2022 nedodělána. Vystřídalo se zde mnoho tříčlenných pracovních skupin, z Moldavska, z Ukrajiny, ale ani jedna parta nedokázala zapojit FVE tak, aby prošla revizním technikem. Revizní technik 2x konstatoval, že takovou prasárnu neviděl, momentálně čekám na předělání, pak budu čekat na revizi a pak budu čekat na ČEZ. Možná léto 2023 – jsme totiž optimista. 🙂
  Komunikace žádná.
  NEDOPORUČUJI !!!!!!

 29. Pozor na Malinu Holding jsou to podvodnici a rozjeli klasicke letadlo se zalohami. Nabiraji nasobne vice zakazek nez jsou schopni zrealizovat a ted aby jim zakaznici neutikali a vybrali jeste vice zaloh vymysleli, ze jim budou platit kolik elektrarna vydela i kdyz neni nainstalovana. Zajimalo by me kolik set milionu hodlaji nabrat na zalohach nez s tim zmizi. Jinak ted uz maji vybralo 1,25 miliardy na zalohach a jeste nemaji dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *