Malina Group fotovoltaika recenze – reference, zkušenosti a diskuze

Malina group fotovoltaika

Zdroj: Pixabay

Společnost MALINA group s.r.o. založena 5.1.2009 poskytuje montáž tepelných čerpadel a fotovoltaických panelů od 9.6.2021 spadá pod Energeticky Holding Malina a.s. se základním kapitálem 2 000 000 Kč. Firma vyrábí v Číně veškeré instalované produkty pod vlastní značkou Gen2. Na svém webu uvádí že díky tomu mohou nabízet nejlevnější ceny poskytovaných služeb a také komplexní záruku a nejrychlejší instalaci. V nabídce mají 2 různé druhy velikosti fotovoltaických panelů, díky tomu jsou schopni lépe využít celou plochu střechy. Firma nabízí extrémně výkonné 540 W panely Gen2 Half-Cell Black, ve kterých jsou rozděleny i samotné jednotlivé solární články.

Tip: Fotovoltaika dotace 2022 – Nová zelená úsporám

Společnost poskytuje velice zajímavé záruky:

 • Záruka na baterie a střídače: 12 let
 • Záruka na konstrukci a výrobní vady panelů: 20 let
 • Garantovaná výroba panelů: 25 let
 • Záruka na dílo 24 měsíců

Průběh spolupráce

 1. ZPRACOVÁNÍ ENERGETICKÉ STUDIE ZDARMA
 2. NEZBYTNÉ PAPÍROVÁNÍ
 3. INSTALACE A PŘIPOJENÍ K SÍTI
 4. VYPLACENÍ DOTACE

Reference a zkušenosti

Google.cz hodnotí společnost Malina Group 3,5/5 z 16 hodnocení: Recenze jsou různorodé několik pochvalných recenzí na technika pana Čermáka:

S firmou jsem velmi spokojený a to hlavně i díky tomu, že jsem jednal s panem Filipem Čermákem, který je vstřícný a vše mi vysvětlil. Navíc se snaží dodržet vše, na čem se dohodneme. Při realizaci byla 100 % spokojenost s partou, která prováděla realizaci elektrárny.

J. Tobiasek

Nicméně vyskytují se i neutrální zkušenosti:

Dle vsech informaci se jedna o kupce Malina group s.r.o. se kterym vsak novi majitele nemaji nic spolecneho. Dle dostupnych informaci se jiz nejedna o vyrobce, veskera produkce dle slov obchodniho zastupce pochazi z Ciny. Na tom jiste neni nic spatneho, ovsem spolecnost Gen2, kterou se Malina prezentuje, je dle dostupnych informaci firma sidlici v postovni schrance v USA a jejichz web jiz sice existuje, ale nejsou na ni prakticky zadne informace (Gen2power.com)

Cena jejich instalaci odpovida trznim cenam, Malina ovsem nedodava dily renomovanych svetovych znacek s historii, ale vlastni produkty dovezene z Ciny, na jejichz vyvoji se podilela Gen2, ktera pravdepodobne neexistuje a o jejichz kvalite a historii neni prilis mnoho informaci.

Velmi dobre zvladnuty marketing, za nimz se mohou skryvat produkty nezname kvality. Akciova spolecnost disponuje zakladnim jmenim 2 miliony korun, coz predstavuje hodnotu 4 prumernych instalovanych FVE.

U renomovanych znacek drzi zaruku za jednotlive komponenty obvykle vyrobce (LG apod). Krach teto spolecnosti by mohl znamenat kopletni zanik vsech zaruk, nebot prodavane produkty prezentuji jako sve vlastni.

D. Hyspler

Firmy.cz hodnotí společnost 3/5 z 5ti hodnocení: lidé si stěžují na pomalou reakci společnosti, nebo horší informovanost o produktech.

2x jsem pres kontaktni formular zadal o nabidku…neozvali se.Holt asi maji kseftu dost

Filip J.

V polovině května jsem se společností Energetický Holding Malina uzavřel smlouvu a uhradil zálohu na dodávku fotovoltaické elektrárny. Po 7 dnech jsem od smlouvy odstoupil z následujících důvodů. – Měli jsme domluveno a odsouhlaseno, že zároveň se smlouvou bude podepsán i dodatek ke smlouvě. Tento dodatek se však u smlouvy neobjevil a dodavatel ho nechtěl ani dodatečně doplnit. – Nikdo ze společnosti nedokázal věrohodně vysvětlit jakým způsobem je Malina výrobce fotovoltaiky a tepelných čerpadel. V obchodním rejstříku není žádná souvislost, že by nějaký zahraniční holding vyrábějící Gen2 produkty vlastnil společnost Energetický Holding Malina a dalo by se pak říci, že je výrobcem těchto zařízení. – Nezjistil jsem a nikdo nedokázal odpovědět, kdo vyrábí Gen2 produkty, jak dlouho je vyrábí a jaké jsou s nimi zkušenosti. Gen2 značku nelze nikde na internetu dohledat kromě jedněch webových stránek. – Na webových stránkách značky gen2ower byl odkaz na neexistující telefon a nefungovaly odkazy na popis jednotlivých produktů. Stránky neodkazují na konkrétní firmu, není známo, kdo stránky vlastní a co se nachází na uvedené adrese v USA (pokud se tam vůbec něco nachází). – Pro běžné lidi je klíčovou věcí záruka. Jako únosné riziko pro záruku v délce trvání 10-25 let je dodávka od stabilního dodavatele nebo od menší společnosti, která instaluje produkty od velkého distributora, který v případě ukončení činnosti instalující společnosti převezme záruku. Riziko ztráty záruky u společnosti Malina je extrémní, protože ukončením činnosti společnosti Malina se ztratí veškerá záruka na Gen2 produkty, protože společnost zajišťuje výrobu, distribuci a instalaci produktů Gen2. – Nešlo mi zjistit věrohodnou informaci kolik má společnost Malina zaměstnanců, jakou má organizační strukturu a jak opravdu funguje. – Společnost s vámi podepíše smlouvu na dodávku fotovoltaické elektrárny, ale až po jejím podpisu se bude vytvářet projekt. Zákazník tak vlastně neví detaily o projektu, který si kupuje. Co ve společnosti Energetický Holding Malina fungovalo. – Měli jsme dobrého obchodního zástupce – byl komunikativní, co slíbil udělal a měl zákaznický přístup. Společnost však svým zaměstnancům nedodala výše uvedené informace, aby je mohli komunikovat svým zákazníkům. – Společnost má showroom a zákazníci si mohou prohlédnout zařízení, které budou kupovat. – Společnost mi po odstoupení od smlouvy vrátila složenou zálohu a chovala se dle obchodních podmínek.

M. Pastrnek

Facebook zatím chybí jakékoliv hodnocení na stránkách firmy Malina Group, názory ve skupinách jsou pozitivnějšího charakteru

Prave jsem v prubehu instalace FVE od maliny.

V dnesni dobe hledat firmu co vam udela FVE na barak v rozumnem terminu je brutalni.

Ja jsem s malinou uzavrel smlouvu na konci unora.

Vypracovali projekt i s predpokladem vykonu fve v prubehu roku, zapocitali tam i podklady (vyuziti elektriny po mesicich co jsem si zapsal) a diky tomu jsem mel dobrou predstavu jak cca cely system bude fungovat. Mam blbe strechu na vychod a zapad ;( cca to vychazi o 15% mensi vykon za roku pokud bych mel na jih. Na druhou stranu panely jsou to nejlevnejsi na cele instalaci, tak jsem sel do maxima 9.72kwp.

SFZP co schavule dotace (byla tam hrodne mila pani) schvali vsechny zadosti o dotaci, pokud nemaji chybu v projektu a nejste nahodou v prirodni rezervaci nebo pamatkove oblasti – na to pozor. A toto schvaleni je do 5 tydnu.

Do mesice vam malina udela projekt a posle jak projekt na dotaci tak i zadost na cez o pripojeni.

A ted k bateriim, je jedno jestli jsou nizko/vysokonapetove. V komunite se rika ze nizkonapetove baterie jsou bezpecnejsi. Jinak vykonove je to jedno.

Hybridni stridac je od firmy Deye (cina). GoodWe jsou pasivne chlazene a musi mit docela velkou mistnost aby se vubec uchladili. Deye ma vetrak (zatim nevim jak velky randal to bude delat ;)). To ze ma 50% wyklnu na jedne fazi znamena ze pri 10kw stridaci muzete vyuzit az 5kw na jedne fazi. A zbytek 5kw na dalsich dvou. Vetsina spotrebicu co mate doma jsou jednofazove, takze kdyz spustite susicku tak ta potebuje vykon jen na jedne fazi, zbyle vykon nepotrbuji proto se delaji asynchronni/hybridni stridace, ktere tyto vykyvy mezi fazemi dokazi resit.

Kazdy kdo neco prodava vam rekne ze je konkurence horsi 😉 obe dve reseni funguji, mozna jeden lepe nez druhy – nejsem expert. Ale berte to s nadhledem.

Za me zatim mam jak kladne tak i zaporne zkusenosti. Kladne jsou ty ze pokud komunikujete s kymkoliv z maliny (at uz obchodnik, projektant, koordinator) tak je to naprosto v pohode. Kdyz pak dorazi parta co to dela, tak v dnesni dobe fve firmy hledaji kohokoli co ma nohy a ruce protoze tech zakazek maji bambilion) to sebou nese to, ze jim ty veci treba trvaji dele, ale na druhou stranu, vse co jsem po nich chtel za upravy bez reci zapracovali a upravili.

Kdyz neberu proces jak to trvalo tak vysledek je bozi a uprimne ty panely co mam na strese se libi i me zene, ktera me s celou fotovoltaikou nejdriv poslala nekam 😉

O. Bartas

Tip: Recenze Schlieger fotovoltaika

Závěrem můžeme konstatovat že opět záleží na kterou partu u výrobce narazíte. Nejedná se o velikou firmu, ale jako výhodu zákazníci uvádí rychlost dodávky zboží. Veškeré zboží Malina Group prodává je pod vlastní značkou, vyráběné v Číně. Na zboží poskytuje nadstandardní záruky.

3.3/5 - (3)

4 thoughts on “Malina Group fotovoltaika recenze – reference, zkušenosti a diskuze

 1. Pokud chcete opravdu v dohledné době fotovoltaiku, tak dejte od této společnosti ruce hooodně daleko pryč. Vše jsem měl mít podle smlouvy v květnu hotové, teď je konec července a pořád nic. Nikdo nic přesně neřekne, každý se vymlouvá. Je do toho zamotané spousta společnosti, která neví co dělá ta druhá. Nejhorší na tom je, že chtějí splátku na kterou jsem si vzal úvěr, což mělo vykompenzovat úsporu na el. energii. Téměř každý rozhovor končí, příští týden dorazíme.

 2. Máme s manželem velice špatné zkušenosti s organizací prací v této firmě ! V únoru 2022 jsme podepsali se zástupcem firmy smlouvu na zřízení solárních panelů. Nechci se raději vyjadřovat k práci nájemné firmy, patrně šikovných horolezců, která panely přidělávala na střechu a vyrobila přitom do střechy o několik děr více, než bylo potřeba. Samotná instalace panelů, baterií a střídače probíhala déle než 1 měsíc, neboť neustále chyběly nějaké důležité komponenty. Následně nastoupil elektrikář, který si na protažení drátů do zdi nezajistil ani příslušný vrták ! Neustále se vše oddalovalo, měnily se termíny prací. Jsme s manželem zaměstnáni a každá neočekávaná změna přináší i změnu našeho volna- dovolené.
  V polovině června bylo vše připraveno k revizi pracovníkem ( možná zase nějakým najmutým) firmy Malina group. Měl se ozvat a dostavit nejpozději do 14 dnů. Nedostavil se vůbec nikdo ! Dnes je to 7 týdnů, neustále do firmy voláme, stěžujeme si, jeden přehazuje zodpovědnost na druhého, ale neděje se vůbec nic.
  Jediný slušný pracovník firmy je pan Polívka, který s námi smlouvu vyřizoval a podepisoval, nicméně pravomoci nemá patrně žádné.
  Dodnes tedy není zapojeno nic ! Dnes mi doporučili, ať si seženu na revize někoho sama. Při ceně prací okolo 500 000,- Kč je to úplně absurdní !
  Nerada si na někoho stěžuji, ale tuto firmu nemohu opravdu doporučit vůbec nikomu !

 3. Mám špatné zkušenosti, firma 22. června provedla montáž panelů, ale dodnes to není dokončené a nejsem připojen, přitom mám smlouvu z března, takže už jim končí půlroční smluvní lhůta.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.