Recenze Joot – zkušenosti zákazníků i vyjádření ČOI

Zdroj: Pixabay

Narazili jste na lákavou nabídku obchodu Joot? Zaujaly vás levné kousky za pár korun, které na fotkách vypadají skvěle? Pak zbystřete, v následujících řádcích pro vás totiž máme důležité informace. 

Co je Joot a jak funguje?

Na webových stránkách Joot.cz na první pohled najdete klasický český e-shop s velmi rozsáhlým sortimentem. Koupit zde můžete oblečení pro celou rodinu, velmi levnou elektroniku nebo zajímavé autodoplňky. 

Joot ale není běžný e-shop, nýbrž mezinárodní tržiště typu AliExpress, Fuugo nebo Wish. Nenajdete zde kousky, které by byly skladem v Česku a do pár dní u vás doma, ale nabídku zahraničních prodejců – většinou z asijských zemí

Společnost Top Rise s.r.o. zde funguje pouze jako zprostředkovatel, který na svém webu nabízí prostor prodejcům. S vašimi objednávkami tedy podle obchodních podmínek nemá co do činění. 

Náš tip: Přečtěte si také recenze obchodu UrbanTrend. Jedná se o podvod?

Je nákup na Joot bezpečný?

Každý nákup na mezinárodním tržišti je sázkou do loterie. Peníze zde posíláte předem obchodníkům, o kterých nic nevíte, a pak už jen zbývá čekat, zda zboží dorazí, kdy to bude a v jaké bude kvalitě.

Právě Joot se ale zdá být ještě méně bezpečný než běžná tržiště, na internetu je celá řada zákazníků, kteří se svěřují se svými negativními zkušenostmi nebo žádají o pomoc instituce nebo další podvedené zákazníky. 

A Joot v tom není sám… existuje totiž celá řada jeho “kopií”, jako je Bonky nebo Booho. Celý jejich seznam najdete v našem článku o Bonky a dalších rizikových e-shopech

Také ČOI dostala tolik stížností, že se letos v srpnu rozhodla zařadit Joot na seznam rizikových e-shopů s následujícím zdůvodněním:

Recenze Joot – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Jak už asi tušíte, dobrých recenzí na obchod Joot je jako šafránu. Zákazníci si stěžují na nejrůznějších fórech a pozornosti tato skupina tržišť neunikla ani pořadu na Streamu Záhady Josefa Klímy v díle s názvem “Stovky českých zákazníků se šikují proti čínské nákupní galerii”. 

Zákazníci mají nejčastěji problém s tím, že:

 • zboží z Joot jim vůbec nedorazilo
 • objednávka nepřišla kompletní
 • zboží neodpovídá popisu ani fotografiím
 • produkty jsou velice nekvalitní a vyrobené z nevhodných materiálů
 • obuv a oděvy neodpovídají běžným velikostem
 • reklamace zboží je velice složitá (často nemožná)
 • nedostali zpět peníze za zboží, které neobdrželi
 • není možné zboží vrátit v zákonné 14denní lhůtě

Obecně tedy zákazníci Joot hodnotí velmi negativně a určitě by vám nákup na tomto tržišti nedoporučili. 

Náš tip: Zjistěte, jak nakupovat na AliExpress. Vše o DPH, clu i celním řízení …

Joot reklamace a kontakty – jak se bránit?

Pokud tyto řádky čtete pozdě a už jste se stali zákazníkem Jootu, máte pořád ještě několik možností …

Od kupní smlouvy se vám pravděpodobně odstoupit nepovede a po uhrazení tedy budete muset vyčkat, zda vám zboží v daném termínu dorazí. 

Pokud se k vám zboží v termínu nedostane, můžete požádat svou banku o tzv. Chargeback – tedy v případě, že jste objednávku hradili kartou. Pokud bance prokážete, že jste svou objednávku neobdrželi a obchodník se na váš účet neoprávněně obohatil, většinou vám banka vyjde vstříc a platbu vám vrátí.

Chargeback ale není povinností banky, ty české ale většinou svým klientům vycházejí vstříc. Tuto službu navíc můžete využít i v případě, že zboží přišlo poškozené nebo v neakceptovatelné kvalitě – posouzení už ale nezáleží jen na vás. 

Pokud zboží dorazilo poškozené nebo nejste s jeho kvalitou spokojeni, kontaktujte nejprve tržiště a počkejte na její vyjádření. Nejspíše ale neuspějete, proto pro vás máme další řešení …

 1. podejte stížnost na ČOI
 2. zkuste problém řešit přes web dTestu VašeStížnosti – často dobře poradí
 3. podělte se o zkušenosti v recenzích, aby nenaletěli další uživatelé
 4. přidejte se k hromadné žalobě – další podvedené najdete například ve Facebookové skupině “BONKY.CZ podvedení a nespokojení zákazníci”, která už má přes 700 členů.

Nenechte se ve svém úsilí odradit a snažte se své peníze získat zpět. Přestože se tržiště a společnost Top Rise tváří, jako by díky obchodním podmínkám měli neprůstřelné alibi, vyjádření dTestu zní jasně:

blank

Doporučili bychom nákup na Joot?

Dočetli jste náš článek a došli až k tomuto závěru? Pak už je vám asi jasné, že nákup na Joot vám rozhodně doporučit nemůžeme. Pokud už byste totiž měli to štěstí a vaše objednávka skutečně dorazila, s jejím obsahem byste pravděpodobně spokojeni nebyli. 

Máte také zkušenost s nákupem na Joot nebo dalších tržištích? Podělte se o ni s námi v komentářích níže … 

Zdroje: https://joot.cz, https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/, https://www.facebook.com/groups/265215108484408, https://www.stream.cz/zahady/stovky-ceskych-zakazniku-se-sikuji-proti-cinske-nakupni-galerii-64303812 a https://www.vasestiznosti.cz/stiznosti?q=joot 

post

2 thoughts on “Recenze Joot – zkušenosti zákazníků i vyjádření ČOI

 1. Joot
  NEDOPORUČUJI
  Zboží jsem si objednala 10.7.Dnes je 23.9.
  ZBOŽÍ STALE NIKDE!!
  Mám s e-shopy dobře zkušenosti tak jsem i u tohoto zboží již zaplatila.Když mi stále zboží nedorazilo poslala jsem e-mail,kde jsem prosila o vrácení peněz jelikož jsem je potřebovala.Bylo mi odepsáno ať počkám 40 dní a že peníze již poslali do zahraničí.Počkala jsem 40 dní a zboží stále nikde napsala jsem tudíž e-mail se žádostí o vrácení peněz.Bylo mi odepsáno ať počkám *365* DNÍ !!!.Neuvěřitelný!!!
  Nevím podle mě podnik.
  Sice mi Česká pošta poslala SMS že můj balík se zbožím uvíznul na celnici ale nevěřím tomu!!!
  Protože co je na tom vrátit peníze že svého a až balík dorazí prodat zboží v něm.Tak se ten obnos přeci vrátí.Nebo se domluvit s výrobcem ať peníze vrátí a až Balík na celnici pustí ať ho vrátí výrobci.
  Ne podle mě je to podvod!!

  1. Dobrý den, potýkám se se stejným problémem.
   To se mi ještě nestalo. Bohužel nejspíš jsme naletěli, ale budu bojovat za tyto podvodně získané peníze zpět.
   I kdybych se měla obrátit na právnickou linku.

   Můžeme se klidně spojit a sepsat hromadnou stížnost.

   V případě se obraťte..
   Novotná Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.