UrbanTrend recenze. Český obchod nebo zahraniční podvod?

UrbanTrend recenze hodnocení

Každým dnem vznikají v Česku nové online nákupní galerie, e-shopy i tržiště. A pro běžného uživatele je na první pohled často těžko rozpoznatelné, zda našel spolehlivý e-shop nebo nekontrolovatelné asijské tržiště. 

My se dnes společně podíváme, jak je na tom často vyhledávaný UrbanTrend. Jedná se o seriózního českého prodejce nebo byste se zde měli nákupu obloukem vyhnout?

Co je UrbanTrend?

UrbanTrend se tváří jako klasický český e-shop, který má dokonce českého provozovatele a v zápatí romantický nápis Made with ❤ in Prague. Právě ten je asi nejzavádějící. 

V Praze byl totiž s láskou podle všeho vyroben maximálně tak samotný e-shop či provozující společnost. Nejedná se o e-shop s kvalitními českými produkty, ale o nákupní galerii, ve které je nabízeno zboží z celého světa – odkud je také zákazníkům zasíláno (nejčastěji pak z Číny a dalších asijských zemí). 

Bohužel jste tedy nenatrefili na krásný obchod s českými výrobky, ale na další mezinárodní tržiště, jako je často probírané Fruugo nebo Ebay a AliExpress.

Je nákup na UrbanTrend bezpečný?

Nákup na mezinárodních online tržištích bohužel obecně patří často k rizikovějším. Provozovatel nákupní galerie většinou nezodpovídá za nabídku a chování jednotlivých maloobchodních prodejců

Zda vám tedy zboží skutečně přijde, v jaké bude kvalitě nebo kdy k vám dorazí, vám bohužel nikdo s předstihem říci nedokáže. Samotná reklamace produktů nebo vymáhání navrácení částky pak zpravidla bývá velmi obtížné a zdlouhavé. 

Ovšem je potřeba zmínit také fakt, že do rizikových e-shopů na seznamu ČOI UrbanTrend zařazen není.

Recenze UrbanTrend – hodnocení zákazníků

První skutečností, která by vás při nákupu na neznámém e-shopu měla vždy zarazit, je ta, že UrbanTrend nemá recenze na Heurece, Zboží ani dalších běžných srovnávačích nebo online portálech. Zkrátka na těch, kde by se mohly hromadit negativní recenze, o které obchod zjevně nestojí. 

Na co byste se tedy měli u hledání recenzí zaměřit? Určitě například na web VaseStiznosti, který provozuje dobře známý dTest. Tady totiž najdete více než 180 stížností na UrbanTrend, z níž část nebyla dodnes vyřešená. 

Další recenze většinou najdete na nejrůznějších diskuzních fórech. Obecně je ale spokojených zákazníků málo a většina lidí by na UrbanTrend znovu nenakoupila

Nejčastěji zákazníci špatně hodnotí situaci, kdy:

 • zboží nebylo vůbec doručeno
 • i přesto, že zboží nedorazilo, částka nebyla vrácena zpět
 • přišlo zcela jiné zboží
 • objednávka nedošla kompletní
 • zboží nebylo v akceptovatelné kvalitě 
 • zboží neodpovídalo popisu
 • reklamace zboží je velmi složitá
 • komunikace s e-shopem zásadně vázne
 • byli lidé dokonce zablokování při stížnostech a dotazech na sociálních sítích

Náš tip: Jak funguje clo a DPH na AliExpress a dalších mezinárodních tržištích?

Jak kontaktovat UrbanTrend?

UrbanTrend se sice na svých stránkách chlubí tím, že mezi jeho plusy patří zákaznická podpora, telefonní číslo však na stránkách nenajdete. Jedinou možností je tak kontaktní e-mail:

podpora@urbantrend.cz

Na vaši zprávu vám podle informací odpoví do 24 hodin, podpora však funguje pouze v pracovní dny od 9 do 17 hodin. 

Dodací lhůta UrbanTrend

Přestože si v hlavičce nákupní galerie můžete snadno zjistit, že doprava je zdarma a expedice probíhá do 24 hodin, nenechte se zlákat, rychlého doručení se nejspíše nedočkáte. 

Zásilky by vám měly být doručeny v rámci 5 – 30 dnů, podle uživatelských recenzí se ale dodací lhůta často protáhne i na dva měsíce

Výjimkou mohou být kusy, které má UrbanTrend skutečně skladem v ČR – u těch uvádí doručení do 2 dnů

Jak funguje UrbanTrend a další tržiště?

Pokud máte trošku přehled a nemusíte být zrovna ajťák, zjistíte, že za pár korun na měsíc si můžete pronajmout e-shopové řešení Shopify. A to nabízí jako doplněk možnost přidat na e-shop zboží z eBay a dalších online tržišť. 

Jako zákazník si tedy na UrbanTrend objednáte zboží, které si stejně tak můžete objednat i na známých mezinárodních tržištích, ale k tomu zaplatíte ještě marži zprostředkovateli – provozovateli e-shopu.

Což by bylo v pořádku, pokud by jste se pak dočkali jednoduššího servisu v rámci reklamací nebo vrácení plateb. V tomto případě lze ale dle recenzí soudit, že vás žádné výhodnější služby nečekají.

Náš tip: Co je SEPA platba a jak platit v zahraničí?

Není Urban jako Urban

Řada zákazníků si bohužel tržiště UrbanTrend plete s konkurenčním českým e-shopem UrbanStore, který většinou dobře známe z mediálních reklam. Na UrbanStoru ale najdete značkové oblečení nebo obuv, která skutečně odchází na vaši adresu z českých skladů. 

Jedná se tedy o zcela jinou značku, na kterou bohužel UrbanTrend nehází zrovna dobré světlo. Zákazníci si často obchody pletou a nehezké recenze připisují právě UrbanStoru, který s tímto tržištěm nemá nic do činění. 

Pokud tedy i vy patříte k více či méně spokojeným zákazníkům tržiště UrbanTrend, zkontrolujte si, komu recenzi dáváte nebo se o vaše zkušenosti podělte níže v komentářích … 

Zdroje: https://urbantrend.cz/, https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-5635/urbantrend-s-r-o a https://www.recenzin.cz/urbantrend-recenze/

post

4 vašich komentářů a zkušeností: UrbanTrend recenze. Český obchod nebo zahraniční podvod?

 1. Jenom blbec si objednává zboží na tzv. tržnici, to jest u zprostředkovatele za nic neručícího, který se vsune mezi objednatele a dodavtele za značnou provizi !
  Proč se nepodíváte na úplný konec internetového návěští, kde se dočtete, že je tato internetová adresa registrována na Seychelách ?
  Kromě toho tito darebáci inzerují zboží z ALIEXPRESS, které vám přeprodají, samozřejmě s vysokou ziskovou marží ! Asi jste ještě nepostřehli, že onen ALIEXPRESS prodává za české koruny a že nezaplatíte žádné navýšení o clo, ani DPH ! Oni totiž tito chytří Číňani mají obrovské sklady v Rotterdamu a zboží proclí a zaplatí i DPH již při dovozu a uskladnění tam !
  Kromě toho tento čínský obchodník vám v případě, kdy neobdržíze objednané zboží do stanoveného termínu, skutečně peníze vrátí, pouze zkrácené o dopravní náklady. Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti !
  Takže nebuďte hloupí a nepodporujte tyto „nákupní galerie“, jinak příživníky cizopasící dokonce i na solidním ALIEXPRESS, nemluvě o znweužívání názvu solidního českého e-shopu URBANSTORE !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *