Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti

43 komentářů a zkušeností: Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti

Společnost Schlieger se zabývá montáží tepelných čerpadel, fotovoltaiky již více než 12 let. Sama o sobě uvádí že je jedničkou v počtu realizací v ČR s více než 6700 realizacemi po celé České republice. Společnost Schlieger funguje od roku 2010 a vznikla původem jako malá rodinná firma. Společnost má vlastní sklady, servis i montážní techniky a zajišťuje tak celý komplex služeb dodávek obnovitelných zdrojů energie. To je velká výhoda oproti některým konkurentům, kteří některé služby zajišťují pomocí externích pracovníků nebo subdodavatelských služeb.

Velkou výhodou firmy Schlieger jsou jejich zkušenosti díky velkému množství odborníků a jejich mnohaleté praxi z tisícovek zakázek. Díky tomu už řešili prakticky všechny problémy, které by s montáží, provozem, ale i následným servisem technologie mohly souviset. Výhodou je i online komunikace pomocí telefonu, videohovoru nebo emailu, díky které je možné naprostou většinu dotazů a drobnějších problémů vyřešit bez nutnosti návštěvy techniky svépomocí.

Tip: EnergoSolar recenze – zkušenosti a diskuze

Samozřejmostí je také kompletní vyřízení dotace zdarma a také garance získání dotace. Pokud by se vám z jakéhokoliv důvodu dotaci nepodařilo získat Schlieger to zaplatí ze svého. Za zmínku také určitě stojí nadstandardní záruky na služby a materiál až 30 let (konkurence často mají max 10 let) a také konzultace s technikem ohledně vhodného nastavení řešení fotovoltaické elektrárny zdarma (konkurence opět často tyto výjezdy techniků zpoplatňuje).

Tip: Jak jednoduše snížit náklady na vytápění domácnosti?

Schlieger fotovoltaika reference

Schlieger fotovoltaika reference
Schlieger reference na webu

Schlieger se pyšní opravdu bohatou sbírkou referencí včetně mnoha významných klientů. Například frontman kapely Olympic Dalibor Janda a mnoho dalších.

Slevy a akce (aktuální pro rok 2022)

Aktuálně jsou k dispozici 2 výhodné akční nabídky časově omezené do konce srpna 2022.

Tepelná čerpadla Schlieger

Schlieger nabízí 2 tepelná čerpadla Premium X (nejtišší řešení) nebo Komerční řešení (pro komerční objekty). Obě čerpadla jsou voda-vzduch a využívají nejmodernější technologie.

Kontakt na Schlieger

Schlieger, s.r.o.
Nagano Park, budova N3
U Nákladového nádraží 3265/10
130 00 Praha 3-Strašnice

Schlieger firma
Schlieger, s.r.o.

TIP: Malina Group fotovoltaika recenze – reference, zkušenosti a diskuze

Černé ovce

V roce 2021 byla odvysílaná reportáž v pořadu Černé ovce. Kde si několik zákazníků stěžuje na služby společnosti Schlieger a také na nekvalitní a kazové výrobky. Většina součástek dle reportáže pochází z Číny a občas vykazují vadné fungování.

Černé ovce schlieger
Schlieger černé ovce

Reakce Schlieger na pořad Černé ovce

Na webu společnosti spolumajitelka Markéta Chrbolková zareagovala na reportáž a vyvrací zde mnoho klamavých informací, které zazněly v reportáži:

Já, Markéta Chrbolková, jako spolumajitelka firmy Schlieger, bych se ráda vyjádřila k odvysílaným reportážím v pořadu Černé ovce v České televizi, které pojednávají o naší firmě. Reaguji postupně na všechny tři případy našich zákazníků, kteří v reportáži figurují. Reportáž považujeme v mnoha ohledech za neobjektivní a spousta informací v reportáži uvedená je zcela nepravdivá (například informace o tom, že nevlastníme prohlášení o shodě k našim zařízením nebo že naši technici nejsou proškoleni a nevlastní potřebná oprávnění k výkonu práce apod.). Některé informace naopak nezazněly vůbec, i když jsme je redakci Černých ovcí doložili písemnou formou. Nepravdivých informací, které poškodily naši firmu, je v reportáži mnoho a tímto chceme tedy vše uvést na pravou míru – tak, jak se za naši firmu věci staly.

Vyjádření k reportáži ČT v pořadu Černé ovce

Zkušenosti a diskuze

Tip: Cena elektřiny stále roste. Jak můžete doma ušetřit a neomezovat se?

Na společnost Schlieger se na internetu vyskytuje velké množství recenzí:

Google firma: 4,1 hvězdičky z 5 ti možných (přes 160 recenzí) na jakékoliv reakce pozitivní i negativní firma pružně reaguje a vysvětluje příčiny problémů:

Vybral jsem si firmu Schlieger k provedení instalace FVE s bateriovým systémem. Obchodní zástupci ochotní, samotná realizace proběhla bezchybně včetně všech admniistrativních záležitostí, technici při realizaci operativně navrhli optimální způsob řešení vedení elektroinstalace dle místních propozic , revize bez problémů. Jediným zádrhelem byla instalace bateriového systému z důvodu opoždění dodávek od výrobce v současné komplikované době. Doladění FVE ještě řešíme s technikem,ale systém již funguje za 6 měsíců od podpisu a z mé strany spokojenost.

Michal H.

Peníze odeslány před čtvrt rokem. Od té doby se nic neděje, když se dovolám do firmy, a to se stalo už mockrát, řeknou, at si zavolám zítra. Takhle se nechová solidni firma. Ve smlouvě mají termíny a sankce jen pro zákazníky, že by se sami zavazali k nějakému termínu,o tom nemůže být řeč. Když se člověk podívá na jejich profil na fcb.je u příspěvků dost rozlobenych smajliku,tak soudim, že v tom nejsem sama,kdo je naštvaný. Také komentáře jsou promazávany. Po složení zálohy jsem se dozvěděla špatné recenze na tuto firmu, ale byla jsem touto firmou ujišťovana, že nemusím mít obavy. Ale celá věc se nakonec ma tak, že nemam ani peníze, ani produkt a navíc se mnou nikdo nekomunikuje.

Stanislava C.

Seznam firma: 4 hvězdičky z 5 ti možných (přes 130 recenzí)

Dobrý den. Montáž byla provedena výborně. Jenom teď čekám na revizního technika už měsíc. Zatím se nikdo neozval. Takže namontova nou elektrárnu nemůžu zatím používat. Doufám, že revize bude provedena v blízké době.

Jiří Š.

Dobrý den, tuto firmu nikomu osobně nedoporučuji. Po podepsání smlouvy a zaplacení zálohy se nikdo 6 měsíců neozval. Sedmý měsíc nainstalovali panely a za další tři měsíce zbytek. Nic v termínu smlouvy a i po revizi vše bylo zapojeno špatně. Když jsem si pozval nezávislého revizního technika, zjistil, že to není podle normy. O dotacích nemluvě, neustálé problémy s doplněním dokladů ze strany schligeru. Na odstoupení od slouvy a vrácení peněz nereagují. Celá komunikace 0. NEDOPORUČUJI

Jiří P.

Facebook 4,1 hvězdičky z 5 ti možných (přes 70 recenzí)

V souhrném uhrnu se jedná o pozitivní recenze hlavně z minulých let. Za poslední rok se ale začalo množit vyšší množství negativních recenzí od nespokojených zákazníků hlavně spojovaných s komunikací a problematickou situací ohledně dodávek materiálu díky přerušení dodavatelských řetězců v rámci Covid pandemie.

Díky obrovskému nárůstu poptávky po službách a řešeních společnosti Schlieger se také množí stížnosti na pomalé dodávky, špatný servis a špatnou komunikaci techniků přímo při realizacích. Aktuální doba je opravdu extrémní a je velice pravděpodobné že postupně se situace stabilizuje a množství kladných recenzí začne opět převažovat ty negativní. Velice záleží na to jaké pracovníky na stavbě potkáte, služba je vždy ve finále hodně o lidech a o tom zda jsou kompetentní a rozumí svému řemeslu.

Často kladené dotazy

Byla společnost Schlieger v pořadu Černé ovce na České televizi?

Ano v roce 2021 byla odvysílaná reportáž v pořadu Černé ovce.blank

Jak dlouho působí Schlieger na českém trhu?

12 let a mají více než 6700 realizací.

4.2/5 - (1408)

43 vašich komentářů a zkušeností: Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti

 1. Se Schlieger mám velmi negativní zkušenost.
  Minulý rok podepsaná smlouva a zaplacena záloha, od té doby problém se vůbec s někým spojit.
  Například se mi 3x změnil zástupce, což mi samozřejmě vědět nedali.

  Po 9 měsících tvrdili, že se stálé čeká na vyřízení žádosti, obvoláváním jsem zjistil,
  že žádost podali, nebyla kompletní, Schlieger nereagoval a proto byla zrušena.

  Podali jsme odstoupení od smlouvy pro nečinnost dodavatele a nic, po návštěvě policie mi zaslali poprvé zpravu, že si nejsou ničeho vědomi a nabízí dohodu, kde mi strhnou 20t za náklady.
  Chybí tam ale do kdy to vrátí, takže další bouda.
  Na policii vyjeli seznam na Schliehger, kde je aktuálně 6 podání na podvod.

  Chrbolková taky nemá potřebu odpovídat na emaily, zřejmě je mají přesměrované do černé díry.

  1. Dobrý den,můžete mi napsat v jaké fázi jsou Vaše problémy s fi.Schlieger. Jsem také poškozený zákazník a chtěl bych dát dohromady více lidí se špatnou zkušeností
   napíšte na : jiranek.pav@seznam.cz

  2. U nás pravý opak, zájem obchodního zástupce Martina Sofky byl vzorný. Instalace proběhla dle dohody (makali od rána do večera), s komunikací ani připojením nebyl problém, návaznost byla docela ok, bez čekání to nebylo, ale to není nikde.

 2. Tuto firmu nedoporučuji! Když jsem si nechal udělat fotovoltaiu, tak mi bylo řečeno, že nebudu platit od března do listopadu nic za elektřinu. A už několik měsíců platím od 850 do 1000Kč i když nemám nikdy vybité batérie, a přebytky dávám do sítě zadarmo, Chtěl jsem, aby mi poslali nějakého technika, aby zkonroloval připojení. Chtěli ať jim pošlu fotografie fot. elektrárny a od té doby marně čekám, přes mé časté urgence na odpovéď. Takhle si nepředstavuj jednání solidní fimy! Hrají si na mrtvého brouka a myslí si, že to nějak vyšumí.

  1. Mám FVE od jiné firmy, pozor na nastavení – pokud nemáte instalovaný obousměrný elektroměr, pak všechny přetoky elektřiny jsou běžným elektroměrem „natočené“ jako spotřeba….aspoň tak mi bylo vysvětleno….

 3. Hodnocení je na obchodního zástupce firmy paní Veroniky Vencové, která je velmi ochotná. Po domluvě přijela v sobotu. Vše bylo ohledně fotovoltaiky řádně a srozumitelně prokonzultováno a proto byla uzavřena smlouva. Děkují za příjemné a profesní jednání

  1. Dobrý den,
   a mohu se zeptat v jakém stádiu je Vaše žádost teď. Do podpisu smlouvy a uhrazení nemalé zálohy jsou velmi vstřícní a příjemní. Smlouvu jsem podepsala 30.12.2021, zálohu nad 300 000 jsem uhradila 6.1.2022 a doted nemám skoro nic. Nainstalovali nějaké komponenty, už se tu vždy tak jednou za dva měsíce vystřídali nějací jejich cizojazyční „odborníci“ a výsledek 0.
   PO PŮLHODINĚ VOLÁNÍ PŘES JEJICH AUTOMAT . SPADNETE DO NAHRÁVACÍHO AUTOMATU
   Bezesné noci, maximální naštvanost
   Špatná volba

   1. Prosím napište své zkušenosti s fi.Schlieger,jsem také poškozený zákazník.Dávám lidi dohromady,v množství je síla,napište na : jiránek.pav@seznam.cz

 4. Na firmu je podano nekolik zalob z rad zakazniku i byvalych zamestnancu.

  V podstate Schlieger (majitele Chrbolkova a Sykora) dluzi bud praci nebo penize lidem. Majitele pani Chrbolkova a pan Sykora podnikaji jako vekslaci z 90. let. Slibuji hory doly a kdyz dojde na realizaci nebo placeni, tak se po nich slehne zem. Nebo si vymysli a lzou. Jsou tim uz povestni. Proto s nimi nikdo uz nechce spolupracovat. Dohody porusuji, jak se jim zlibi. Smluvni zavazky neplni a vzdy se po nich pak slehne zem. Proste spoehaji na to, ze to nikdo nebude reait do dusledku. Proto vzdy rovnou reste zalobu pres soud, ten se s nimi nemaze, protoze tam uz na tuhle firmu lita za posledni roky tolik zalob jako u zadne jine. To, ze byli v Cernych ovcich fakt beni nahoda. Byt tihle dva majitele-vykukove prijdou vzdy s nejakou story, jak jim bylo ukrivdeno. Ne, oni maji jen ve vsem takovy bordel a ten bordel jeste umocnuji svou neschopnosti, kterou pak skryvaji lhanim a vymyslenim si uplnych pohadek. Jsou to proste lhari ulhani

  A kdyz takto funguji majitele, jak asi myslite, ze budou fungovat zamestnanci? Uplne stejne.

  Pokud vam firma dluzi praci nebo penize, rozhodne na nic necekejte a rovnou je dejte k soudu. To je jedina cesta, jak se domoci penez zpet. Nespolehejte na to, ze se tam s nekym domluvite. Tam nevi leva ruka co dela prava.

  1. Tak jsem tedy hledal na Justici nějakou tu žalobu o které tady, nejspíš vymyšlený uživateli píšete, no jo konkurenční boj nezná mezí. Samozřejmě že žalob je velká 0. Doporučuji obcházet reference bez fotek a relevantních důkazů…

   1. Jedním slovem fotovoltaičtí šmejdi. A stát není schopen donutit tuto firmu fungovat podle zákonů, všechno nechává jen na zákazníkovi. Ten se má soudit. A na pozadí ZÚ jen utíkají miliony pro takové šmejdy.

 5. Ta sama story, jako zde pisou ostatni. Se spolecnosti se jdeme soudit. Dluzi nam penize. Jiz to resi pravnik

  1. Používáte vymyšlený soud nebo pravý Český, páč na Justici nevidím žádnou žalobu. Hoďte nám sem číslo spisu, jinak je to hoax!

  2. Napište mi prosím své zkušenosti s fi.Schlieger,jsem také poškozený zákazník a chtěl bych
   lidi co mají špatné zkušenosti s fi, dát dohromady,děkuji

 6. Dobrý den, u nás proběhla schůzka s obchodníkem panem Adámkem bez problémů. do dvou měsíců byla schválema žádost o dotace na FVE a do půl roku máme panely na střeše. Nyní čekáme ( první týten) na revizi ale komunikace se společností je bez problému. věřím ze to dotáhneme do konce.

  1. Tak já již mám zaplacenou zálohu 7 měsíců a teprve dnes mi přišlo že je žádost podána na fond živ.prostředí a tam na to mají 6 týdnů ! Tak jsem zvědav,jak to firma stihne do konce roku-termín dle smlouvy!

    1. Ani náhodou,dali termín 13-15 února a teprve nyní přišlo vyjádření od EONU že nebudu moci dodávat přebytky do sítě, neboť mají slabou trafostanici.Což chápu,ale firma to měla zjistit před podpisem a my bychom tuhle drahou srandu nepořizovali.

     varování pro další zájemce-je to neseriózní firma

     1. Naprosto s Vámi souhlasím, mám s nimi jen tu nejhorší zkušenost

     2. Opravdu nedoporučuji. u mne proběhla instalace v červenci 2022 a doposud nebyla FVE uvedena do provozuschopného stavu.

      Nepodepisovat, neplatit, pryč od podvodníků

   1. Zdravím, také jsem zákazníkem fi.Schlieger, bohužel. Smlouvu jsem podepsal téměř před rokem ,první půlrok se nikdo o nic nezajímal , když jsem se začal zajímat o termín instalace , tak jsem se dozvěděl že se mi montážní skupina ozve . Ale už mi nikdo nesdělil , že montážní skupina je kompletně z UKRAJINY. Když jsem žádal aby aspoň vedoucí skupiny byl české národnosti , dostal jsem odpověď že fi.Schlieger má montéry VÝHRADNĚ Z UKRAJINY. Ale na reklamních stránkách mají uvedeno , kopíruji text –
    Společnost má vlastní sklady, servis i montážní techniky a zajišťuje tak celý komplex služeb dodávek obnovitelných zdrojů energie. To je velká výhoda oproti některým konkurentům, kteří některé služby zajišťují pomocí externích pracovníků nebo subdodavatelských služeb. Ale o Ukrajinských expertech ani slovo. Montáž panelů a montáž elektroniky na dvě etapy s odstupem asi dvou měsíců, baterie nedodali, konečné zapojení není do dnes dokončeno ,tak že nefunkční a do dnešního dne se dva zaměstnanci se kterými jsem měl být v kontaktu z firmy ztratili a nahradili je další. Ale v první fázi mi bylo řečeno že moje zástupkyně je na dovolené ale další zaměstnankyně kterou jsem kontaktoval a nebyla asi dostatečně proškolena ve lhaní , mi nechtíc prozradila že se nejedná o dovolenou ale že už u firmy nepracuje. Do dnešního dne zakázka nedokončena a je po termínu.
    Tak že začínám být přesvědčen že tato firma má velmi daleko k serióznímu jednání a naopak že se jedná podvodnou firmu. Pokud se bude formovat hromadná žaloba , rád se přidám.
    Tuto firmu nikomu nedoporučuji !!!

 7. Má zkušenost je pozitivní. Na doporučení jsem zvolil fotovoltaiku od firmy Schlieger. Obchodní zástupce, pan Adámek, vše vysvětlil a komunikace byla vstřícná. Montáž proběhla úspěšně a protáhla se jen závěrečná revize kvůli nedostatku revizních techniků, což je ale obecně u všech firem. Zvolil jsem systém s optimizéry kvůli členité střeše. Když se potvrdí vypočtené úspory, návratnost bude rychlá. Kamarád, který mi firmu Schlieger doporučil má FV od ledna 2022 a je absolutně spokojený. Jeho propočty se shodují s realitou.

 8. Jsou to podvodnící a zloději. Jenom negativní zkušenosti. Nekomunikují, neudělají vůbec nic, žádost o dotaci ani nepodají, za 8 měsíců se neozvou i přes zaplacené zálohy, za odstoupení od smlouvy chtějí 20000 za každou (40000), za nic a ani se meomluví! Pryč od nich.

 9. To že si tam ve Schliegeru tvoříte falešné recenze je jinak další věc kterou bude asi brzo řešit obchodní inspekce že? Číslo spisu sem dám až bude soud u konce. Pohádka o konkurenčním boji je koukám pořád stejná. Všichni ostatní nám ubližují a firma Schlieger je nejlepší na světě proto obchodní zástupci z firmy utíkají a nemají poptávky a firma zákazníkům zadržuje peníze. Zvláštní že u jiných firem tohle není.

  A pak tady najednou přibudou 3 recenze od Schligeru jak je vše super. Jste ve Schliegeru fak hlupáci. Ani neumíte ty falešné recenze správně napsat tak aby to nebylo poznat a stovky recenzí za poslední roky přímo od zákazníků tak ty asi dělají dohromady všechny firmy na v oboru že a zrovna proti Schliegeru

  1. Přesně takhle to je. Pozitivní recenze je falešná. Kdo s nimi nemá zkušenost, tak snad ještě uvěří, ale Ti zákazníci, které podvedli a okradli, tak Ti je opravdu chválit nebudou.

 10. Marketing a přístup prodejce mají vychytaný – vše vysvětleno, přeměřeno, zní to skvěle. Když však došlo k podepsání smlouvy, agent na nás tlačil s podepsáním v ten den (že prý pak přijdeme o termín, hrozí, že se to protáhne atd.), což bylo první znamení, že bychom si měli dát pozor.

  Po bližším přečtení je jasné, že smlouva je napsaná absolutně proti zákazníkovi – všechny termíny, sliby a penále se vážou na zákazníka, Schlieger se nezavazuje k ničemu. Plus malé věci jako, že škodu při instalaci, přepravě hradí zákazník. Nebo to, že zákazník zaplatí 60% předem, i když termín je až příští rok (je jasné, že z těchno záloh si navyšují obrat zatímco vy čekáte, a prioritní/lukrativní zákázky pak skáčou do fronty před vás). Taky si dávají možnost kdykoliv změnit reklamační řád, což je skoro k smíchu…

  Velmi milý a ochotný prodejce najednou neměl vysvětlení jiné než „No, takhle my to máme“ a když jsme ho požádali o pár dní na zvážení a v zápětí o revizi aspoň pár velmi nefér bodů, stroze odepsal emailem, že tedy s námi nebudou obchodovat.

 11. Pravda je, že firma Shlieger velmi dobře komunikuje, když ji něco platíte. To vám i děkují. Pokud od nich potřebujete něco zjistit, problém. Nejsou schopni odpovědět na to, zda dostanou či nedostanou váš e-mail. Pokud odpovídají, neodpovídají na vše. Stále dokola něco řešíte. Bylo mi řečeno, že firma má nastavenu takovou strategii, aby tzv. dotěrné zákazníky nepřijímala. Proč? Zákazníků je dostatek. Zájem o FVE je totiž vysoký, takže si dělají selekci. Na ty zákazníky, kteří již mají smlouvu, příliš ohledu neberou. Hlavně se zaštiťují Jandou. Pokládám toto vše za vrchol arogance firmy.
  Montáž vám provádí borci z Ukrajiny, revizi taktéž. Ať se na mne firma Schlieger nezlobí, ale odborná kvalifikace mi připadá směšná. Získávat kvalifikaci u firmy Česká peleta, nevím nevím. Kompetentnost k projektování, to je také kapitola pro sebe. Kabely ve FVE se zapojují ledabyle, ochrana proti blesku se neřeší. Dovolat se telefonem do firmy, to je vždy zážitek. Nejlepší pro mne bylo, když jsem dneska od kompetentních lidí vzhledem k elektrotechnice a FVE dostal hodnocení o tom, co u mně technici firmy Schlieger udělali. „Jsou to pěkní dacani, ta firma to nedělá zrovna dobře“. Tak znělo jejich hodnocení.

 12. dobrý den,30 měsíců a FVE neni provozu schopná UK odborníci to špatně zapojily takže nízký výkon,na reklamaci žádná reakce,snad pomůže právník.

 13. POZOR,POZOR,POZOR – firmu schilieger – nebrat jsou v krachu, od záři 2022 jsem oslovil tel. firmu. byl mi přidělen technik p. Halfar, že se dostaví jednou, 2x mu to nevyšlo pak byl nemocen před svátkami měl covid a pak jsem se dozvěděl, že skončil protože firma jim vzala polovinu platu.Volál jsem opět na firmu a znovu mi přidělili technika pana Richtera, včera 16.1.2023 jsem s ním hovořil jo jo přijde a hovno, dneska volál, že končí, že firma nemá peníze na platbu techniku – takže od firmy SCHiliegr dál možná několik km nemá peníze me jméno BRISUČIAK Milan je to pravda u jiné firmy už by jsem dávno svíttil a nehledě nato, že zpěváci jak Janda jím dělají reklamu za několik milionu a zakazník se musí soudit o peníze hnus

  1. Souhlasím, jsou to opravdu hnus podvodníci. Jiného oslovení pro ně nemám. Montují repasované baterie, měniče apod. Vlastní zkušenost

 14. Jako pacifista jsem pasivně akceptoval opakované uvádění v omyl obchodním zástupcem Michalem Jágrem, který v červnu 2021 tvrdil, že realizovaná elektrárna o kapacitě 5KWh bude nainstalována do listopadu r.2021. V červenci r.2021 jsem složil zálohu 200 000,- Kč na základě této dohody a podpisu smlouvy. V průběhu dalšího měsíce mi byl k podpisu vnucen dodatek smlouvy, který právní kličkou zneplatnil určený smluvený termín instalace, aniž by tento termín popíral. Prý jen úřední formalita, které se budu smát. Právník zpětně tuto jednostránkovou formulaci shrnul do stručného faktu, kterým firma Schlieger říká: pokud včas nezačneme vyřizovat administrativu instalace, nemáte právo nárokovat termín instalace. V případě odmítnutí podepsání dodatku smlouvy, bude dosavadní půlroční jednání zbytečné, a firma Schlieger disponovala vaší 200 000,- zálohou výhradně ve svém zájmu bez nároku na kompenzaci. Tudíž jsem podepsal a zhruba po pětadvaceti – třiceti urgencích, byla elektrárna instalována a v roce 2023 uvedena do provozu. Bohužel nebyla uvedena do provozu se smluvenou funkcí back up, jelikož obchodní zástupce tuto funkci sliboval výhradně se záměrem vlastního obohacení, za účelem uzavření maximálního množství zakázek, aniž by tuto funkci firma poskytovala- jak v současnosti tvrdí. Důkazem zůstává pouze tištěný dokument o zakázce, který však bez razítka není dle právníka závazný. Také je třeba zmínit, že přizvednuté FVE panely rozmístěné na ploché střeše, si sedm měsíců v roce vzájemně stíní, protože navzdory projektové dokumentaci zůstala značná část střechy nevyužita. Řemeslnost ukrajinských zaměstnanců nezpochybňuji, avšak jejich nedostatečná odbornost ohledně parametrů rozestupu panelů způsobila, že instalovaný výkon elektrárny je efektivní pouze z 50%. Právníka jsem v podstatě zaplatil za to, aby mě informoval o genialitě zástupců firmy Schlieger, kteří státní dotace konzumují jako své živobytí, Ukrajince drží na minimální mzdě, a lidi kteří chtěli investovat do zelené energie dávno před energetickou krizí mají jako dojné krávy. Obchodnímu zástupci jsem se od února 2023 nedovolal. Dnes se vyzváněcí tón opět změnil v obsazovací.

 15. Nedoporučuji !!! NEVRÁCENA ZÁLOHA! Odstoupeno od realizace z důvodu hrubého porušení smlouvy ze strany dodavatele.

  Otřesná komunikace, zmatky v rámci firmy, zneužívaní svého postavení. Možná tak realizace TČ, ale FVE už jsem z důvodu ochrany duševního zdraví nedal…

  5/22 podepsána SOD na TČ a FVE, v SOD termín realizace do 28.2.2023

  1/23 montáž TČ
  – nekompletní dodávka- dílo nekompletní, zapsáno do přádacího protokolu nedodané komponenty. Přes opakované urgence, ze strany dodavatele nebyla žádná komunikace. Po více jak dvou měsících se ozve oddělení s tím, že přijedou další den na montáž chybějících komponent. To vše završeno tím, že cca 1hod po odjezdu pracovníků, se ozve zástupkyně firmy, s tím že mi volá ohledně dohodnutí termínu montáže chybějících dílů!!!
  Nejen že nekomunikují se zákazníky, ale i interně ve firmě- jedno oddělení neví co dělá druhé.
  – předání TČ – montáž dělali pracovníci ze zahraničí, komunikace včetně předání díla proběhla/ spíše neproběhla z důvodu jazykové bariéry. Pouze jsem byl odkázán „autorizované spuštění“ zástupcem firmy, který dojde v blíže neurčitém termínu a upřesní mé dotazy k provozu a zejména servisu zařízení. Doposud i přes urgence nikdy neproběhlo

  FVE
  Jedním slovem tragédie!
  1/23 potvrzen termín montáže na 27.2.2023, následně strohý email s oznámením, že se termín ruší a náhradní termín je 4/2023 z důvodu kapacitních problému montáže zakázek. Okamžitě rozporováno, že se jedná o hrubé porušení SOD ze strany dodavatele. Ze strany dodavatele navržena neakceptovatelná kompenzace. Kdy dodavatel zneužívá svého postavení. Dále firma přestala komunikovat.
  20.2.2023 po urgenci z mé strany, že uplynul zákonný termín na uzavření mojí reklamace, dodavatel snížil navrženou kompenzaci o 50%! Opět jsem rozporoval navržený termín realizace, s tím že žádám o dodržení termínu v SOD, nebo odpovídající kompenzaci, která bude ve stejné úrovni, jak jsou definovány sankce z prodlení zákazníka dle SOD. Dále firma přestala komunikovat.
  31.3.2023 jsem zaslal doporučený dopis s dodejkou /ze strany dodavatele převzato/ s Odstoupením od smlouvy z důvodu hrubého porušení ze strany dodavatele – z důvodu prodlení zhotovení díla po dobu delší než 30dní. S požadavkem na vrácení zálohy dle občanského zákoníku do 14 dní od odstoupení od smlouvy.
  4.4.2023 se mi ozve montážní oddělení, že 6.4.23 přijedou montovat FVE. Oznámil jsem milé slečně na lince, že firma převzala odstoupením od smlouvy z důvodu hrubého porušení ze strany dodavatele. Týž den večer mi došlo potvrzení o přečtení mého emailu reklamačního oddělení ze dne 20.2.2023! Paní z reklamačního oddělení požadovala potvrzení o odstoupení od smlouvy, načež mi poslala Návrh dohodly o odstoupení od smlouvy. Po konzultaci se svým právním zástupcem jsem tuto dohodu podepsal a odeslal. Dne 14.4.2023 byla dohoda oboustranně podepsána. Dle této dohody se firma zavazuje do 14dní vrátit zálohu. Termín uplynul 29.4.2023 a ano vážená firma Schlieger zálohu nevrátila!

  Tímto předávám celou záležitost svému právnímu zástupci na dořešení právní cestou a já si budu číst stanovisko a komentáře v médiích provozního ředitele pana Matějoviče o tom jak svým závazkům dostojí a „Půlroční rozmezí mezi podpisem smlouvy a samotnou instalací fotovoltaiky budou mít zákazníci dané i ve smlouvě.“ Stejně tak i odborné komentáře pana ředitele k aktuální situaci firmy Malina Group…

  Více než nespokojený zákazník
  R. Šubert zak. č. 16949

 16. Tak jen v komentářích pod touto firmou na sociálních sítích a u 3 právnických firem jsem napočítal asi 40 lidí tvrdících že řešili spor soudní cestou. Na Justici tyhle informace o spotřebitelských sporech určitě vidět nebudou. To jste vzali ve Schliegeru zase moudrost do hrsti a vymýšlíte si. Na tuto firmu pozor. Už Černé ovce ukázali několikrát jak se Schlieger staví k zákazníkům.

 17. NEDOPORUCUJI!
  Stale jen sliby. OZ p. Doležal absolutně neví, co nabízí, je to jen další podomní prodejce! Bohužel jsme vyhodili 20tis za elektrikaře, pripravili jsme jistice a nakonec nám dali novou skřín, absolutně nerespektující nesouhlas s tim, kam nám u hnusnou skrin dali. Ale to je jen drobek vseho. Stale nemáme baterie (ktere ANI ONI NEMAJI) a jen lzou. Slibuji, a nic se nedeje. Revize to same na zakaznickem nas ujistili, ze je hotove a posilaji ji, a nic! Jen lzi! Tato firma je absolutne bezpaterni. Nenechte se napalit.
  Chceme jiz resit s pravniky!

 18. Máme FVE od Schlieger víc jak 2 roky. Já jsem do nich šel protože jsou dlouho na trhu, 13 let. Máme cca 11 kwp soláry s střidačem, baterie, TČ.
  2 roky provozu naprosto v pohodě, letošní zima teda hodně dobrý. Komponenty používají kvalitní, servisu mi nebylo třeba, hlavně aby to jelo i nadále pěkně. Všem přeju hodně zdaru. LP

 19. Za nás doporučuju! Jejich výhodou je, že v oboru se pohybují už dlouho, pan obchodní zástupce Martin Maršo je člověk na svém místě, tímto bych mu chtěl moc poděkovat.

 20. Byla jsem velmi spokojená již od počátku jednání s toto firmou. Nabídka odpovídala mé představě, takže jsem uzavřela smlouvu, byla trochu delší doba do realizace, s menším zpoždenim byla montáž. S přístupem a prací montérů jsem byla spokojená a proto mohu firmu klidně doporučit.

 21. Výkon nedosahuje svých plánovaných 10,8 kWPeak, ale moduly jsou rozmístěny ve 3 směrech východ/jih/západ, maximum jsem měl pravděpodobně 8, … kWPeak.
  Ale 10,8 kwPeak je ideální hodnota. S prací firmy jsem spokojen velmi.

 22. Začátkem měsíce dorazil náš systém přesně podle plánu, jak jsme se domluvili. Musím říct, že tým ze společnosti Schlieger udělal skvělou práci. Všechno proběhlo podle dohody a já jsem opravdu spokojený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *