Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti

Zdroj: Pixabay

Společnost Schlieger se zabývá montáží tepelných čerpadel, fotovoltaiky již více než 12 let. Sama o sobě uvádí že je jedničkou v počtu realizací v ČR s více než 6700 realizacemi po celé České republice. Společnost Schlieger funguje od roku 2010 a vznikla původem jako malá rodinná firma. Společnost má vlastní sklady, servis i montážní techniky a zajišťuje tak celý komplex služeb dodávek obnovitelných zdrojů energie. To je velká výhoda oproti některým konkurentům, kteří některé služby zajišťují pomocí externích pracovníků nebo subdodavatelských služeb.

Velkou výhodou firmy Schlieger jsou jejich zkušenosti díky velkému množství odborníků a jejich mnohaleté praxi z tisícovek zakázek. Díky tomu už řešili prakticky všechny problémy, které by s montáží, provozem, ale i následným servisem technologie mohly souviset. Výhodou je i online komunikace pomocí telefonu, videohovoru nebo emailu, díky které je možné naprostou většinu dotazů a drobnějších problémů vyřešit bez nutnosti návštěvy techniky svépomocí.

Samozřejmostí je také kompletní vyřízení dotace zdarma a také garance získání dotace. Pokud by se vám z jakéhokoliv důvodu dotaci nepodařilo získat Schlieger to zaplatí ze svého. Za zmínku také určitě stojí nadstandardní záruky na služby a materiál až 30 let (konkurence často mají max 10 let) a také konzultace s technikem ohledně vhodného nastavení řešení fotovoltaické elektrárny zdarma (konkurence opět často tyto výjezdy techniků zpoplatňuje).

Tip: Jak jednoduše snížit náklady na vytápění domácnosti?

Schlieger fotovoltaika reference

Schlieger fotovoltaika reference
Schlieger reference na webu

Schlieger se pyšní opravdu bohatou sbírkou referencí včetně mnoha významných klientů. Například frontman kapely Olympic Dalibor Janda a mnoho dalších.

Slevy a akce (aktuální pro rok 2022)

Aktuálně jsou k dispozici 2 výhodné akční nabídky časově omezené do konce srpna 2022.

Tepelná čerpadla Schlieger

Schlieger nabízí 2 tepelná čerpadla Premium X (nejtišší řešení) nebo Komerční řešení (pro komerční objekty). Obě čerpadla jsou voda-vzduch a využívají nejmodernější technologie.

Kontakt na Schlieger

Schlieger, s.r.o.
Nagano Park, budova N3
U Nákladového nádraží 3265/10
130 00 Praha 3-Strašnice

Schlieger firma
Schlieger, s.r.o.

Černé ovce

V roce 2021 byla odvysílaná reportáž v pořadu Černé ovce. Kde si několik zákazníků stěžuje na služby společnosti Schlieger a také na nekvalitní a kazové výrobky. Většina součástek dle reportáže pochází z Číny a občas vykazují vadné fungování.

Černé ovce schlieger
Schlieger černé ovce

Reakce Schlieger na pořad Černé ovce

Na webu společnosti spolumajitelka Markéta Chrbolková zareagovala na reportáž a vyvrací zde mnoho klamavých informací, které zazněly v reportáži:

Já, Markéta Chrbolková, jako spolumajitelka firmy Schlieger, bych se ráda vyjádřila k odvysílaným reportážím v pořadu Černé ovce v České televizi, které pojednávají o naší firmě. Reaguji postupně na všechny tři případy našich zákazníků, kteří v reportáži figurují. Reportáž považujeme v mnoha ohledech za neobjektivní a spousta informací v reportáži uvedená je zcela nepravdivá (například informace o tom, že nevlastníme prohlášení o shodě k našim zařízením nebo že naši technici nejsou proškoleni a nevlastní potřebná oprávnění k výkonu práce apod.). Některé informace naopak nezazněly vůbec, i když jsme je redakci Černých ovcí doložili písemnou formou. Nepravdivých informací, které poškodily naši firmu, je v reportáži mnoho a tímto chceme tedy vše uvést na pravou míru – tak, jak se za naši firmu věci staly.

Vyjádření k reportáži ČT v pořadu Černé ovce

Zkušenosti a diskuze

Tip: Cena elektřiny stále roste. Jak můžete doma ušetřit a neomezovat se?

Na společnost Schlieger se na internetu vyskytuje velké množství recenzí:

Google firma: 4,1 hvězdičky z 5 ti možných (přes 160 recenzí) na jakékoliv reakce pozitivní i negativní firma pružně reaguje a vysvětluje příčiny problémů:

Vybral jsem si firmu Schlieger k provedení instalace FVE s bateriovým systémem. Obchodní zástupci ochotní, samotná realizace proběhla bezchybně včetně všech admniistrativních záležitostí, technici při realizaci operativně navrhli optimální způsob řešení vedení elektroinstalace dle místních propozic , revize bez problémů. Jediným zádrhelem byla instalace bateriového systému z důvodu opoždění dodávek od výrobce v současné komplikované době. Doladění FVE ještě řešíme s technikem,ale systém již funguje za 6 měsíců od podpisu a z mé strany spokojenost.

Michal H.

Peníze odeslány před čtvrt rokem. Od té doby se nic neděje, když se dovolám do firmy, a to se stalo už mockrát, řeknou, at si zavolám zítra. Takhle se nechová solidni firma. Ve smlouvě mají termíny a sankce jen pro zákazníky, že by se sami zavazali k nějakému termínu,o tom nemůže být řeč. Když se člověk podívá na jejich profil na fcb.je u příspěvků dost rozlobenych smajliku,tak soudim, že v tom nejsem sama,kdo je naštvaný. Také komentáře jsou promazávany. Po složení zálohy jsem se dozvěděla špatné recenze na tuto firmu, ale byla jsem touto firmou ujišťovana, že nemusím mít obavy. Ale celá věc se nakonec ma tak, že nemam ani peníze, ani produkt a navíc se mnou nikdo nekomunikuje.

Stanislava C.

Seznam firma: 4 hvězdičky z 5 ti možných (přes 130 recenzí)

Dobrý den. Montáž byla provedena výborně. Jenom teď čekám na revizního technika už měsíc. Zatím se nikdo neozval. Takže namontova nou elektrárnu nemůžu zatím používat. Doufám, že revize bude provedena v blízké době.

Jiří Š.

Dobrý den, tuto firmu nikomu osobně nedoporučuji. Po podepsání smlouvy a zaplacení zálohy se nikdo 6 měsíců neozval. Sedmý měsíc nainstalovali panely a za další tři měsíce zbytek. Nic v termínu smlouvy a i po revizi vše bylo zapojeno špatně. Když jsem si pozval nezávislého revizního technika, zjistil, že to není podle normy. O dotacích nemluvě, neustálé problémy s doplněním dokladů ze strany schligeru. Na odstoupení od slouvy a vrácení peněz nereagují. Celá komunikace 0. NEDOPORUČUJI

Jiří P.

Facebook 4,1 hvězdičky z 5 ti možných (přes 70 recenzí)

V souhrném uhrnu se jedná o pozitivní recenze hlavně z minulých let. Za poslední rok se ale začalo množit vyšší množství negativních recenzí od nespokojených zákazníků hlavně spojovaných s komunikací a problematickou situací ohledně dodávek materiálu díky přerušení dodavatelských řetězců v rámci Covid pandemie.

Díky obrovskému nárůstu poptávky po službách a řešeních společnosti Schlieger se také množí stížnosti na pomalé dodávky, špatný servis a špatnou komunikaci techniků přímo při realizacích. Aktuální doba je opravdu extrémní a je velice pravděpodobné že postupně se situace stabilizuje a množství kladných recenzí začne opět převažovat ty negativní. Velice záleží na to jaké pracovníky na stavbě potkáte, služba je vždy ve finále hodně o lidech a o tom zda jsou kompetentní a rozumí svému řemeslu.

Mám zájem o vlastní Fotovoltaickou elektrárnu

3/5 - (2)

5 thoughts on “Recenze Schlieger fotovoltaika – černé ovce a zkušenosti

 1. Se Schlieger mám velmi negativní zkušenost.
  Minulý rok podepsaná smlouva a zaplacena záloha, od té doby problém se vůbec s někým spojit.
  Například se mi 3x změnil zástupce, což mi samozřejmě vědět nedali.

  Po 9 měsících tvrdili, že se stálé čeká na vyřízení žádosti, obvoláváním jsem zjistil,
  že žádost podali, nebyla kompletní, Schlieger nereagoval a proto byla zrušena.

  Podali jsme odstoupení od smlouvy pro nečinnost dodavatele a nic, po návštěvě policie mi zaslali poprvé zpravu, že si nejsou ničeho vědomi a nabízí dohodu, kde mi strhnou 20t za náklady.
  Chybí tam ale do kdy to vrátí, takže další bouda.
  Na policii vyjeli seznam na Schliehger, kde je aktuálně 6 podání na podvod.

  Chrbolková taky nemá potřebu odpovídat na emaily, zřejmě je mají přesměrované do černé díry.

 2. Tuto firmu nedoporučuji! Když jsem si nechal udělat fotovoltaiu, tak mi bylo řečeno, že nebudu platit od března do listopadu nic za elektřinu. A už několik měsíců platím od 850 do 1000Kč i když nemám nikdy vybité batérie, a přebytky dávám do sítě zadarmo, Chtěl jsem, aby mi poslali nějakého technika, aby zkonroloval připojení. Chtěli ať jim pošlu fotografie fot. elektrárny a od té doby marně čekám, přes mé časté urgence na odpovéď. Takhle si nepředstavuj jednání solidní fimy! Hrají si na mrtvého brouka a myslí si, že to nějak vyšumí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.