5 tipů na luxusní hodinky od Altman.cz

Hledáte jedinečné pánské hodinky, které vám budou dělat radost i za pár desítek let? V článku vám přinášíme 5 tipů na luxusní hodinky, které si můžete pořídit na e-shopu nebo v prodejnách společnosti Altman.

Hodinky Breitling Super AVI B04 Chronograph GMT 46 P-51 Mustang

Za symbol kvality i skvělé investice jsou považovány pánské hodinky Breitling. Tato jedinečná značka švýcarských hodinek byla založena v roce 1882 a už na samém prvopočátku si získala celosvětovou pověst mimořádných hodinek se skvělým designem i technickým zpracováním. 

Řada Classic AVI v sobě nese kouzlo leteckých modelů hodinek za téměř celé století. A ani hodinky B04 Chronograph GMT 46 P-51 Mustang nejsou výjimkou. Tento model vzdává hold letadlu North American P-51 Mustang, jednomu z nejlepších všestranných stíhacích letounů své doby. Robustní pouzdro i zvolené barvy na číselníku (černá a béžová) oživují ikonickou podobu letounu.

Hodinky vás zaujmou už na první pohled. Mohutné 46 mm pouzdro z ušlechtilé oceli je doplněno černým číselníkem, jehož funkce zajišťuje chronometr Breitling B04 s frekvencí 4 Hz, 70 hodinovou rezervou chodu a certifikací COSC. Práci tohoto manufakturního strojku s automatickým nátahem můžete sledovat přes průhlednou zadní stranu pouzdra. Pouzdro je dále doplněno safírovým sklíčkem s antireflexní úpravou, šroubovací korunkou a hnědým řemínkem z telecí kůže spolu s klasickou ocelovou skládací sponou.


Hodinky TAG Heuer Carrera Calibre 02

Další značkou, která si vybudovala celosvětově známé jméno na trhu s chronografy, je společnost Tag Heuer. Firma byla založena v roce 1860 Edouardem Heuerem ve Švýcarském městě St-Imier a už po pár letech své existence si nechala potvrdit svůj první patent. Chronografy Tag Heuer se navíc začaly prosazovat i v leteckém a automobilovém průmyslu.

blank

Kolekce Carrera sahá až do šedesátých let minulého století, přesněji do roku 1963, kdy byla uvedena na trh. Tyto kultovní sportovní hodinky, určené primárně pro milovníky super rychlých automobilů, jsou zároveň elegantním kouskem pro všechny odvážné a elegantní muže. A ani s modelem Carrera Calibre 02 to není jinak.

Švýcarské hodinky Tag Heuer Carrera Calibre 02 představují spojení bezchybného vzhledu s mimořádně přesnými funkcemi chronografu. Kvalitní ocelové pouzdro o průměru 42 mm je doplněno elegantním modrým ciferníkem. Ten je zdoben ocelovými indexy a hodinovými ručičkami, dvěma subciferníky praktickou datumovkou na 6. hodině. Srdcem hodinek je špičkový automatický strojek TAG Heuer Calibre 02 s ohromující rezervou chodu 80 hodin. Chronograf je doplněn trojřadým ocelovým náramkem s překlápěcí sponou s bezpečnostní pojistkou proti samovolnému rozepnutí.


Hodinky Bell & Ross BR V2-94 Bellytanker Bronze

Poměrně mladou značku, která ale za tradičními značkami nijak nezaostává, je Bell & Ross. Ta byla založena Carlosem A. Rosillem a Brunem Belamichem v roce 1992. Cílem společnosti bylo vytvořit hodinky vhodné do extrémních podmínek a to se jí rozhodně povedlo. Pokud tedy hledáte funkční, přesný a maximálně spolehlivý kousek, pak jste na správné adrese. 

blank

Kolekce BR V2 se vyznačuje klasickým designem s moderními sportovními prvky. Součástí této řady jsou i limitované edice jako je například Bellytanker. Tato speciální edice vzdává hold rychlým automobilům vyrobených z vyřazených přídavných palivových nádrží amerických bombardérů z druhé světové války. Společnost se rozhodla vytvořit si vlastní Belly Tanker v podobě hodinek BR V2-94 Bellytanker Bronze.

Nápadné 41 mm pouzdro je vkusně doplněno černou keramickou lunetou s tachymetrem, šroubovací korunkou a sofistikovaným černým řemínkem z telecí kůže. Černý ciferník je vybaven kovovými indexy a hodinovými ručičkami, dvěma subciferníky na 3. a 9. hodině a malou datumovkou mezi 4. a 5. hodinou. Skrze zadní stranu pouzdra můžete sledovat práci automatického strojku BR-CAL.301 se 42 hodinovou rezervou chodu. Hodinky BR V2-94 Bellytanker Bronze jsou navíc z limitované kolekce, která má pouhých 999 ks.


Hodinky Carl F. Bucherer Heritage BiCompax Annual

Když se řekne pojem luxusní hodinky, rozhodně by se nemělo zapomenout na hodinky od značky Carl F. Bucherer. Začátky této společnosti jsou spojeny s rokem 1888, kdy Carl F. Bucherer založil zlatnictví a hodinářství Bucherer ve švýcarském Lucernu. V nabídce této značky naleznete několik modelových řad. Každá z řad má své unikátní postavení v nabídce firmy.

blank

Kolekce Heritage představuje jeden z mnoha vrcholů společnosti. Edice vzdává hold svému zakladateli z Lucernu a podtrhuje 130 let zkušeností značky ve světě hodinařiny. Pro tuto kolekci jsou typické exkluzivní materiály a precizní zpracování. Součástí kolekce Heritage je i exkluzivní model BiCompax Annual, jež kombinuje nadčasový design s moderní sofistikovaností. 

Hodinky Heritage Bicompax Annual mají minimalistické 41 mm pouzdro z vysoce kvalitní oceli. To je doplněno matně černým ciferníkem s elegantními hodinovými ručičkami, výraznými arabskými číslicemi, dvěma subciferníky stříbrné barvy, tachymetrickou stupnicí a datumovkou na 12. hodině. Vrchní část pokrývá vysoce odolné safírové sklo s oboustrannou antireflexní úpravou. Tento impozantní chronograf se na zápěstí připevňuje černým řemínkem z telecí kůže se skládací sponou z nerezové oceli.


Hodinky Zenith Chronomaster Sport

Naším posledním tipem jsou hodinky z dílny švýcarské společnosti Zenith. Původ značky sahá až do roku 1865, kdy byla založena Georgesem Favre-Jacotem v Le Locle v kantonu Neuchâtel. Snem zakladatele bylo vytvořit plně samostatnou manufakturu na hodinky, která si bude vyrábět všechny komponenty zcela sama. Aktuálně nabízí společnost 4 hlavní modelové řady, a to Defy, Elite, Pilot a Chronomaster.

blank

Modelová řada Chronomaster Sport představuje začátek nové éry pro sportovně elegantní chronografy této švýcarské společnosti. Charakteristickým znakem řady je ikonický vzhled subciferníků v tříbarevném provedení. Tento znak je viditelný již na prvních modelech hodinek El Primero. Modely z kolekce Chronomaster Sport vás zaujmou také svou mimořádnou přesností a inovativními materiály.

Luxusní pánské hodinky Chronomaster Sport byly vyrobeny pro všechny sebevědomé a aktivní muže. Propracovaný číselník černé barvy je doplněn ikonickými tříbarevnými subciferníky v odstínech šedé a modré. Ocelové pouzdro o průměru 41 mm je doplněno trojřadým ocelovým náramkem s překlápěcí sponou. Hodinky jsou vybaveny nejnovější generací strojku El Primero, který měří a zobrazuje uplynulý čas s přesností na 1 desetinu sekundy.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *