Bílý šum pro miminka – plyšák, hračka

Bílý šum je často používán jako prostředek k podpoře spánku pro novorozence a miminka. Bílý šum může pomoci usnout jak miminku tak dospělému. Důvodem proč miminka rychle usínají je to že jim bílý šum připomíná zvuky, které slyšelo v děloze, jako například tlukot srdce nebo hukot krevního oběhu.

1. Bílý šum z mobilu zdarma – youtube videa

Nejlevnější možností je pouštět bílý šum miminku z telefonu nebo tabletu. Vybírejte takové kanály, které nedávají do videí reklamu aby se vám díky zbytečně po usnutí nevzbudilo díky otravné reklamě. Nicméně telefon nebudete mít po dobu uspávání k dispozici.

2. Bílý šum jako mp3

Na internetu je k dispozici i bílý šum ve formě mp3. Pokud máte starý mp3 přehrávač nebo si mp3 stáhnete do telefonu a pošlete si hudbu přes bluetooth do externího reproduktoru můžete také uspávat vaši ratolest. Je to ale méně pohodlné řešení.

3.Bílý šum hračka – plyšák

Na trhu jsou k dispozici krásné plyšové šumící zvířátka. Cena se pohybuje mezi 400 – 800 Kč. Šumící hračky mají obvykle více funkcí a zvuků. Mimo klasického bílého šumu umějí imitovat zvuk srdce nebo zvuky přírody. Mezi další oblíbené funkce patří automatické vypnutí po 20 minutách, senzor pláče a aktivace pokud dítě začne plakat a další funkce.

Šumící hračka s uspávacím modulem

  • Roztomilý plyšák nebo přenosný uspávací modul
  • Mnoho tišících melodií
  • Tlukot srdce, Bílý šum, Zvuky přírody

Zásady při používání bílého šumu k uspávání

  • nastavení správné úrovně hlasitosti aby nepoškozovala sluch miminka
  • používání pouze krátkou dobu po usnutí, nikdy ne celou noc
  • není vhodné jako prostředek usínání pro úplně všechny miminka
  • telefon by neměl svítit aby nenarušoval spánek díky modrému světlu

Často kladené dotazy

Co je bílý šum?

Bílý šum se často používá jako prostředek k podpoře spánku, protože může pomoci potlačit okolní hluk a uklidnit mysl. Použití bílého šumu při usínání může pomoci snížit úzkost a napětí, což může pomoci zlepšit kvalitu spánku.

Jaké jsou druhy bílého šumu?

Existuje několik typů bílého šumu, včetně bílého Gaussova šumu, který má stejnou energii na všech frekvencích, a bílého šumu s exponenciálním spektrem, který má vyšší energii na nižších frekvencích.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *