Co je GeoPas? Objevte moderní nahlížení do katastru

Chystáte se kupovat nemovitost a chcete vědět, jak se v dané lokalitě žije? Díky nové službě GeoPas jedním klikem zjistíte, zda se dům nenachází v záplavové oblasti, na nemovitosti neleží věcné břemeno nebo jaká je v okolí občanská vybavenost. 

Co je GeoPas? 

GeoPas je nová služba, která nahlížení do katastru nemovitostí posouvá na zcela novou úroveň. Interaktivní mapa shromažďuje nejen data ze samotného katastru, ale také z dalších zdrojů. Na stránkách GeoPas.cz tak můžete najít ekonomické údaje dané oblasti, informace ČSÚ o obyvatelích nebo zjistit, jak je na tom životní prostředí v okolí.

Proč zvolit GeoPas namísto nahlížení do KN?

Samozřejmě proto, že GeoPas nabízí mnohem více údajů k zobrazení. Jedná se navíc o velice moderní službu, kterou můžete využít zdarma bez nutnosti registrace. Pro běžné občany je GeoPas srozumitelnější a jednodušší než nahlížení do katastru nemovitostí

Pro koho je GeoPas určen?

GeoPas je ideální pomůckou pro každého, kdo chce zjistit více informací o lokalitě nebo dané nemovitosti či parcele. Využít jej můžete například při koupi nemovitosti, ale také pokud chcete v dané lokalitě rozjet jakékoliv podnikání. GeoPas za vás provede rychlý průzkum trhu, občanské vybavenosti a skladby obyvatel aniž byste museli zdlouhavě hledat na jiných místech. 

Náš tip: Jak doma efektivně ušetřit za plyn a elektřinu?

Jak používat GeoPas?

Stačí najet na stránky GeoPas.cz a vyhledat v mapě danou lokalitu nebo ji rovnou najít podle adresy či parcelního čísla. Zobrazí se vám interaktivní mapa, na pravo od ní pak sloupec s filtrem údajů, které si můžete zobrazit.

Některé údaje fungují plošně na celou ČR, jiné jsou dohledatelné pouze po přiblížení daného města nebo území. Pokud vás zajímá konkrétní parcela či budova, po kliknutí na ni zjistíte základní informace a odkazem se ihned překliknete na katastr nemovitostí, kde získáte další detaily.

Náš tip: Máme srovnání top českých dopravců a jejich cen 2022 -2023!

Kategorie vrstvy mapy a jejich zdroje

Ve zmíněném menu s filtrováním můžete najít nejrůznější informace k zobrazení, které jsou rozřazeny dle kategorií:

1) Území – zde spadají územní celky jako parcely, obce nebo okresy a také věcná břemena k daným územním celkům dle ČÚZK a CPX. 

2) Voda – obsahuje informace o vodních tocích a plochách dle ČÚZK a také užitečné info o záplavových územích dle VÚV, které vám prozradí, zda je majetek pojistitelný proti povodni, jak vysokou můžete čekat pojistku nebo zda se nenachází v příliš rizikové oblasti.

3) Geologie –  obsahuje informace ČGS a můžete se tak podívat na radonový index území ve 4 stupních, na info o půdních typech a horninách v oblasti, kde jsou tyto detaily dostupné.

4) Zemědělství detekce půdních bloků a hospodářů na daném území dle MZe a informace o BPEJ.

5) Životní prostředí – sdružuje informace o znečištění ovzduší, zdrojích znečištění a hlučnosti nebo také kontaminovaných lokalitách a skládkách nebo vegetaci v dané oblasti. Údaje vycházejí z informací ČÚZK, G-tix, MŽP, MZ, ČHMÚ nebo AOPK ČR.

6) Občanská vybavenost – podle dat z G-tix, ČÚZK a MŠMT si zobrazíte údaje o úřadech, školách a logistice, pamětihodnostech, bankách, pojišťovnách a bankomatech nebo třeba o tom, jak daleko máte prodejny Alza a jejich Alzaboxy. 

7) Infrastruktura – v této sekci najdete informace o poskytovatelích pevného internetu a pokrytí dle MPO.

8) Obyvatelstvo – informace o struktuře obyvatelstva, jejím pohybu nezaměstnanosti nebo cizincích v dané lokalitě. Také zjistíte, jaký průměrný věk mají obyvatelé oblasti nebo jaké procento zde čelí exekucím – dle dat ČSÚ a EKČR. 

9) Ekonomika – díky údajům ČSÚ zjistíte, jak je na tom výstavba v dané lokalitě za poslední období, jaké je zastoupení ekonomických subjektů na daném území nebo v jakém oboru a s jakým počtem zaměstnanců firmy podnikají v rámci daného regionu. Díky datům MF si můžete zobrazit také sídla firem, která se v dané lokalitě nacházejí. 

Co chystá GeoPas dále?

GeoPas je mladá služba, která se ale díky svému zakladateli znatelně rozvíjí. Dle webu sj.news tak Jiří Kynčl plánuje další rozšíření díky statistikám Google, které zejména firmám napoví, jaké výrazy na Googlu v dané lokalitě potenciální zákazníci nejčastěji vyhledávají

Shrnutí služby GeoPas

GeoPas je určitě zajímavou novinkou, která usnadní práci při jakékoliv analýze území. Snadné nahlížení do katastru nemovitostí pomůže každému. Ať už jste rozvíjející se firma nebo chcete vybírat rodinný dům, bude pro vás skvělým pomocníkem. A jelikož je dostupná zdarma, není nad čím uvažovat… 

Co je GeoPas? 

GeoPas je služba, která nahlížení do katastru nemovitostí posouvá na zcela novou úroveň. Interaktivní mapa shromažďuje nejen data ze samotného katastru, ale také z dalších zdrojů. Na stránkách GeoPas.cz tak můžete najít ekonomické údaje dané oblasti, informace ČSÚ o obyvatelích nebo zjistit, jak je na tom životní prostředí v okolí.

Proč zvolit GeoPas namísto nahlížení do KN?

GeoPas nabízí mnohem více údajů k zobrazení. Jedná se navíc o velice moderní službu, kterou můžete využít zdarma bez nutnosti registrace. Pro běžné občany je GeoPas srozumitelnější a jednodušší než nahlížení do katastru nemovitostí. 

Pro koho je GeoPas určen?

GeoPas je ideální pomůckou pro každého, kdo chce zjistit více informací o lokalitě nebo dané nemovitosti či parcele. Využít jej můžete například při koupi nemovitosti, ale také pokud chcete v dané lokalitě rozjet jakýkoliv business. GeoPas za vás provede rychlý průzkum trhu, občanské vybavenosti a skladby obyvatel aniž byste museli zdlouhavě googlit. 

Jak používat GeoPas?

Stačí najet na stránky GeoPas.cz a vyhledat v mapě danou lokalitu nebo ji rovnou najít podle adresy či parcelního čísla. Zobrazí se vám interaktivní mapa, na pravo od ní pak sloupec s filtrem údajů, které si můžete zobrazit.

Některé údaje fungují plošně na celou ČR, jiné jsou dohledatelné pouze po přiblížení daného města nebo území. Pokud vás zajímá konkrétní parcela či budova, po kliknutí na ni zjistíte základní informace a odkazem se ihned překliknete na katastr nemovitostí, kde získáte další detaily.

Znáte GeoPas? Máte s ním zkušenosti? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o názor v komentářích níže … 

Zdroje: https://geopas.cz/ a https://sj.news/podnikatele-zjisti-kde-najdou-obchodni-prilezitosti-cilem-noveho-portalu-je-urychlit-cestu-k-datum/

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *