Co obnáší výměna toalety

Pokud máte doma toaletu, která se vždy ucpe, neustále teče nebo špatně splachuje, může váš problém vyřešit návštěva instalatéra. Pokud splachujete záchod dvakrát nebo třikrát, abyste vyčistili mísu, nebo jednoduše chcete nainstalovat novou toaletu, je to práce pro profesionála. A proč byste měli přemýšlet nad výměnou starého záchodu za nový, zvlášť když ten starý ještě funguje? Z jednoduchého důvodu. Nové toalety mají jiný systém splachování, který snižuje spotřebu vody. Takže – proč byste měli platit za vodu víc, než musíte?

Kdy je čas vyměnit záchod? 

Ucpané záchody jsou pravděpodobně nejčastějším a nejnepříjemnějším problémem, se kterým se může majitel domu nebo bytu potýkat. Tento typ ucpání, který je často způsobený papírem nebo toaletními potřebami, lze obvykle snadno vyřešit. V případě, že je vaše ucpání způsobeno vadnou nebo nefunkční toaletou, dobrý instalatér diagnostikuje váš problém a doporučí nejlepší řešení. Někdy je zapotřebí výměna záchodu, jindy stačí drobná oprava a vše funguje dál, jak má. 

Pokud uslyšíte, jak váš záchod běží a musíte zahýbat klikou, aby se zastavil, nebo v horším případě, že se nezastaví, zavolejte odborníky z instalatér nonstop Praha, aby váš problém vyřešili. V tuto chvíli není moc na co čekat. Vadný plnicí ventil, klapka nebo rukojeť může vést k plýtvání stovkami litrů vody. Může také vést k zaplavení a poškození vašeho domova. Peníze ušetřené jen na účtu za vodu po dobu několika měsíců by mohly zaplatit za servis na opravu vaší toalety a v budoucnu vám ušetřit další peníze a bolesti hlavy.

Jak staré a neefektivní je vaše WC?

Pokud byla vaše toaleta vyrobena před rokem 1994, pravděpodobně vás to stojí jmění ve vodě. Většina starších toalet spotřebovala přes 10 litrů na spláchnutí. Novější toalety s nízkým průtokem spotřebují pouze 6 litrů na spláchnutí a nejnovější designy s nízkým průtokem poskytují stejné množství splachovacího výkonu jako staré modely o objemu 6 litrů. Nové toalety skutečně překonávají své předchůdce plýtvající vodou.

Existuje mnoho nových designů toalet šetrných k životnímu prostředí, které jdou ještě dále, aby šetřily vodou. Některé konstrukce mají duální splachovací systém, který používá pouze 3,5 litru pro splachování tekutého odpadu. Investice do nové toalety se vám tak vrátí do několika měsíců či do roka, podle množství ušetřené vody. Můžete si také zakoupit toaletu v obchodě dle svého výběru a poté vyhledat instalatérské služby a nechat si ji nainstalovat. Dobrý instalatér na svou práci i materiál poskytuje záruku, a to ideálně 24 měsíců.

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *