Diozen recenze – názory a zkušenosti

Pokud vás trápí potíže s cévami nebo hemoroidy, může se vám hodit recenze na Diozen, který dokáže s těmito obtížemi pomoci. Jde o produkt na našem trhu dlouhodobě vyzkoušený a dostupný bez lékařského předpisu.

Diozen je přípravek na posílení cév a žilní nedostatečnost, ovšem používá se i při léčbě hemoroidů. Jak je účinný a co obsahuje?

Jak funguje Diozen?

Účinnou látkou je diosminol. Je přírodního původu a tudíž i velmi bezpečný. Svědčí o tom například to, že diosminol nemá vliv na darování krve. Stačí ho pouze uvést v dotazníku a klasicky neužít ráno před odběrem.

TIP: Wow Tea recenze – fungují čaje pro hubnutí a detoxikaci těla? Nebo jde jen o další vějičku na důvěřivce?

Na co se používá Diozen

Tento lék je určen pro léčbu chronické žilní nedostatečnosti dolních končetin. Ta může mít mnoho průvodních projevů. Nejčastěji jde o:

 • edém,
 • bolest,
 • noční křeče,
 • bércové vředy,
 • pocit těžkých nohou
 • apod.

Potlačuje bolest, omezuje tvorbu otoků a má také protizánětlivý účinek. Používá se rovněž při potížích s hemoroidy (což jsou uzlovité žilní rozšířeniny v oblasti konečníku). Ty se projevují svěděním, bolestí v oblasti konečníku, krvácení v téže oblasti a potížemi s vyprazdňováním.

Pro koho je určen lék Diozen?

Přípravek Diozen není určen pro děti a dospívající. Je k dostání bez předpisu, při delším používání je však vhodné vše konzultovat s lékařem.

TIP: Premium Collagen Complex recenze – může vám tato kloubní výživa přinést opravdu všechno, co potřebujete?

Jak užívat Diozen

U schématu užití záleží na tom, na jaké obtíže Diozen užíváte.

Léčba příznaků chronické žilní nedostatečnosti: 2 tablety 1krát denně nebo 1 tableta 2krát denně. Akutní hemoroidální onemocnění: 2 tablety 3krát po dobu prvních 4 dnů, poté 2 tablety 2krát denně po dobu následujících 3 dnů. Následně se jako udržovací dávka užívají 2 tablety 1krát denně nebo 1 tableta 2krát denně.

Diozen složení: Léčivou látkou v přípravku je přírodní diosminum micronisatum. Jedna tableta obsahuje 500 mg této látky. Pomocnými látkami v přípravku Diozen jsou: mikrokrystalická celulosa, želatina, sodná sůl karboxymethylškrobu typ A, mastek, magnesium-stearát. Potahová vrstva tablety obsahuje hypromelosu 2910, oxid titaničitý (E 171), makrogol 6000, magnesium-stearát, žlutý oxid železitý (E 172), glycerol, červený oxid železitý (E 172) a natrium-lauryl-sulfát.

Jak dlouho lze Diozen užívat?

U této indikace je přípravek určen pouze ke krátkodobému užití. Při léčbě příznaků chronické žilní nedostatečnosti je jeho použití možné po dobu tří měsíců, u léčby hemoroidů je vhodné jen jeho krátkodobé užívání (týden). Tablety se vždy konzumují s jídlem. Vždy je třeba užívat množství doporučované v návodu. Nenechte se oklamat půlicí rýhou. Je pomocí je možné rozdělit tabletu na menší kousky pro snazší polykání, tato činnost však neslouží pro její rozdělení na stejné dávky.

TIP: Dr. Max Collagen Drink recenze – co dokáže? A snese porovnání s konkurenčními produkty?

Je možné užívat Diozen před řízením vozidel?

Ano, tento lék nijak nepříznivě neovlivňuje schopnost řídit dopravní prostředky a obsluhovat stroje.

Co ještě vědět

Pokud se při léčbě chronické žilní nedostatečnosti váš stav do 6 dní nezlepší nebo se dokonce zhorší, vyhledejte vždy pomoc lékaře.

Má Diozen vedlejší účinky?

Ano, v některých případech se vyskytnout mohou. Jde například o průjem, obtíže při trávení, ospalost, nevolnost, únava, zvracení, křeče apod.

Diozen zkušenosti uživatelů

Podívejte se na to, jaké zkušenosti mají s přípravkem Diozen pacienti, trpící chronickou žilní nedostatečností nebo hemoroidy.

Nízká cena a možnost koupit tento výrobek bez lékařského předpisu. Beru tento výrobek na zpevnění žil a cév jako prevenci, protože mám problém s otoky nohou a nechci aby se mi vytvořily křečové žíly. Zda Diozen skutečně zabírá se neodvažuji hodnotit, protože problémy úplně nezmizely, ale snad se zmírnily. Bylo mi řečeno, že Diozen lze brát dlouhodobě a tak jej užívám denně.“

Registrovaný uživatel, Zbozi.cz

TIP: Lipoxal Radical recenze – účinný přípravek na hubnutí? Nebo jen metoda, jak „zhubnout“ všechny vaše peníze?

Bral jsem to jako podpůrnou léčbu při covidu jako prevenci embolie. Nicméně účinek se projevil úplně jinde, po první tabletce zcela vymizely mé dlouholeté problémy s hemeroidy, které žádná mastička vyřešit neuměla. Na hemeroidy doporučuji!!!“

Registrovaný uživatel, Heureka.cz

Na doporuceni lekare jsem presla z Detralexu na Diozen a nezaznamenala zadny pokles ucinku. Naopak citim vetsi ulevu (nocni krece jsou pryc). Cenove mi tohle vyhovuje lepe a lekar mi sdelil ze mi to sice muze predepsat na recept 160tablet ale ze si mohu mensi baleni, treba 120, koupit volne v lekarne. Za mne jasna volba.“

Registrovaný uživatel, Heureka.cz

Jediný volně prodejný lék, který mně zabírá na bolest v konečníku. Jsem 15 let od operace hemoroidů a jakmile cítím, že mám v konečníku problém nasadím diozen podle návodu a vždy to pomohlo.“

Registrovaný uživatel, Zbozi.cz

Diozen výhody a nevýhody

Jednoduše srovnané informace v kostce: porovnejte výhody a nevýhody tohoto produktu.

Diozen pozitiva

 • větší balení jsou zvýhodněna cenou
 • odlehčuje těžkým nohám
 • dobrý účinek na žilní onemocnění
 • v lékárně lze koupit bez receptu.
 • lék, žádný výživový doplněk
 • působí na hemeroidy
 • obvykle dobře snášen
 • přírodní složení
 • snadné užívání

TIP: TummyTox recenze – pomohou vám přírodní byliny v hubnutí?

Diozen negativa

 • malé balení 30 tabletek se cenově vůbec nevyplatí
 • nutnost dlouhodobého užívání
 • velké tablety, lze je však rozpůlit

Pokud vás trápí hemoroidy nebo chronická žilní nedostatečnost a chcete vsadit na přírodní a účinné řešení, můžete vyzkoušet právě Diozen. Jeho cena v lékárnách je navíc poměrně příznivá, a to především při koupi většího balení.

Zdroj: https://www.pilulka.cz/diozen-500mg-tbl-flm-120/recenze-zkusenosti, https://www.lekarnalemon.cz/diozen-500-mg-tbl-flm-180, https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/diozen-500-mg-tbl-flm-120/#recenze/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *