Jak levně pokrýt střechu garáže? Plechovou krytinou

Pokud chcete investovat do levné střešní krytiny garáže, která je odolná vůči vnějším faktorům a zachová si své parametry i po mnoha letech, doporučujeme plechovou krytinu. Perfektně fungují nejen v rodinných domech nebo veřejných budovách, ale také v hospodářských budovách, dílnách a garážích. Zvolenou krytinu můžete doplnit o plotové lamely ve stejném barevném odstínu.

Plechová střešní krytina nad garáží má mnoho výhod:

  • vyrobena z oceli, je působivě odolná proti mechanickému poškození, jako jsou škrábance a praskliny
  • díky vhodné antikorozní ochraně je odolný vůči rzi a zachovává si své parametry a estetiku po mnoho let
  • je lehká, takže nepřetěžuje konstrukci, což je zvláště důležité v případě malých garáží
  • její instalace není složitá a celý proces probíhá velmi hladce
  • je k dispozici v mnoha barevných variantách, což umožňuje ladit s fasádou garáže, střechou domu a okolím
  • ekologie – ocelové i hliníkové plechy lze znovu použít a recyklovat
  • trvanlivost – střešní plechy jsou velmi odolné a jistě nám mohou sloužit několik desítek let
  • těsnost – plech je nejtěsnější střešní krytina. Důležité je, že mezi spoji jednotlivých plechů nejsou žádné mezery, takže teplý vzduch neuniká mimo budovu.

Jaký plech si vybrat pro pokrytí garáže?

V praxi lze k pokrytí garáže použít jakýkoli typ ocelového plechu. Optimální je potažený trapézový plech. Materiál, který zůstane po dokončení prací na větším zařízení, se často používá k pokrytí garáže. To umožňuje zachovat konzistentní barvy střech všech budov na pozemku.

Pamatujte, že na střechu je vhodný trapézový plech s minimálním prolisem 14 mm (T-14). Samozřejmě můžete použít plechy s mnohem vyšším profilem, např. T-18. Materiál s nižšími profily (T-3, T-7 nebo T-8) je zase ideální pro výrobu podhledů a zajištění stěn garáže. K tomu poslouží kvalitní plechová fasáda.

Co byste měli zvážit při výběru plechu na střechu garáže?

Při výběru plechové střešní krytiny garáže věnujte pozornost její tloušťce, kvalitě ochranného nátěru a typu antikorozní ochrany. V praxi bude v tomto případě fungovat jakýkoli typ ocelového plechu. Nicméně stojí za to se blíže podívat na nejoblíbenější a doporučená řešení:

Kovové střešní tašky

Lehké a elegantní plechové střešní tašky mohou být nejen způsobem, jak prodloužit životnost vaší garáže, ale také zvýšit její vizuální hodnotu. Jedná se o nejoblíbenější typ plechové krytiny, která nezatěžuje konstrukci a snadno se čistí – díky vhodné antikorozní ochraně budete mít řešení, které vydrží roky.

Trapézový plech do garáže

Dalším ceněným řešením, které se na střeše nad garáží vyplatí použít, je moderní trapézový plech. Jeho instalace je navíc velmi jednoduchá a levná. Velká paleta barev vám umožní dokonale sladit plechovou krytinu s vaší garáží a dosáhnout dokonalého, moderního vzhledu budovy.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *