Jak ležet při bolesti kyčlí? Neležte na zádech

Bolest kyčle může být velmi bolestivá a může značně omezit pohyb a vykonávání běžných činností. Pokud trpíte bolestí kyčle, je důležité najít si pohodlné polohy, ve kterých můžete ležet, abyste mohli alespoň částečně ulevit svému tělu a zmírnit bolest.

Zde je několik tipů, jak ležet při bolesti kyčle:

  1. Nejprve je důležité mít pohodlné a správné podložení. Vyberte si měkkou matraci a polštář, které podepřou Vaši kyčel a záda. Můžete také použít speciální váleček nebo polštář pod kolena, abyste udrželi přirozené zakřivení páteře.
  2. Snažte se ležet na boku. Toto je nejpohodlnější poloha pro ležení při bolesti kyčle, protože umožňuje Vaší kyčli správně odpočívat a nezatěžuje ji. Můžete si pod hlavu položit více polštářů, abyste měli správnou výšku a podporu.
  3. Dbejte na správné držení těla. Při ležení na boku by měla být Vaše kyčel natočena dopředu a noha by měla být mírně ohnutá v koleni. Toto zajistí, že se Vaše kyčel správně odpočívá a nezatěžuje se.
  4. Vyvarujte se ležení na zádech. Ležení na zádech může způsobit tlak na kyčel a zhoršit bolest. Pokud musíte ležet na zádech, dejte si pod kolena váleček nebo polštář, abyste udrželi přirozené zakřivení páteře.
  5. Měňte polohu co nejčastěji. Ležení v jedné poloze může způsobit tlak na kyčel a zhoršit bolest.

Pokud bolest kyčle nepřestává, je potřeba navštívit svého praktického lékaře a poradit se s ním, co s problémovou kyčlí dále.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *