Jak oblékat miminko na jaře?

Péče o miminko určitě není vždy jednoduchou záležitostí, zejména pak když se jedná o vaše první dítě. Pojďme tedy společně zjistit, jak oblékat miminko na jaře, čemu se vyhnout a co naopak pořídit ve chvíli, kdy sněhové vločky vystřídají hřejivé sluneční paprsky.

Základem je vrstvení

Jelikož miminka ještě nemají vyvinutou termoregulaci, je potřeba jejich oblečení neustále přizpůsobovat aktuálnímu počasí a teplotě. Proto zde ještě více než u nás dospělých platí pravidlo více vrstev, které můžete v průběhu procházky podle potřeby sundávat či dooblékat.

Miminko by také ideálně mělo mít vždy o jednu vrstvu oblečení více než vy, jedná se ale o obecnou poučku, kterou je potřeba individuálně upravit dané situaci. Jednou vrstvou navíc se většinou myslí deka v kočárku či zavinovačka nebo nosící šátek.

Jak oblékat miminko na jaře

Jarní počasí je proměnlivé a často také doslova aprílové. Vyznačuje se velkými teplotními skoky, kdy ráno trávník pokrývá námraza a odpoledne sluníčko vyžene rtuť teploměrů až k 20°C. Co obléct miminku na jaře, aby mu nebyla zima nebo se naopak zbytečně nepotilo?

Myslete na ideální spodní vrstvu

… a tou je právě kvalitní bavlněné body s dlouhým rukávem. To doplňte o neméně příjemné dupačky do pasu. Bavlněná spodní vrstva poskytne miminku dostatečné teplo, nebude dráždit jemnou pokožku a je dokonale prodyšná. S funkčním materiálem u základní vrstvy ještě pár měsíců počkejte.

Nožičky v teple

… by měly být u miminek samozřejmostí. I pokud se teploty na sluníčku vyšplhají přes dvacítku, postarejte se o to, aby mělo vaše miminko neustále nazuté ponožky. A pokud zlobivé nožky vykukují zpod deky v kočárku, nezapomeňte ani na roztomilé bačkůrky.

Další vrstvy při teplotě do 10°C

… většinou tvoří overálky nebo sety kabátků a dupaček. Ty bývají vyrobeny z hřejivého fleecu nebo svetroviny a poskytují tak miminku dostatečně teplou vrstvu.

V takto chladném počasí pak musíme myslet také na dostatečnou přikrývku hlavy, kterou může opět tvořit více vrstev – bavlněná čepička, kapuce na overalu či kabátku a pak také kapuce tenčího fusaku či zavinovačky, které jsou pro miminko nepostradatelnou vrstvou do chladného počasí.

Další vrstvy při teplotách okolo 20°C

… samozřejmě trošku odlehčíme. Namísto teplých kabátků a overalů můžeme zvolit jen tenčí svetřík či mikinku, ubereme také jednu kapuci a namísto zavinovačky si vystačíme s lehčí dekou.

Pozor na studené ručičky

… vykukující zpod dečky. Teplotě přizpůsobte také rukavičky, při chladnějším počasí používejte teplejší, během krásných slunečních dnů vystačíte s bavlněnými.

Co vše pořídit pro jarní miminko?

Čeká vás na jaře radostná událost a nevíte, jak výbavičku pro miminko přizpůsobit právě jarnímu počasí? Kvůli velkým teplotním výkyvům by se mohlo zdát, že budete potřebovat snad vše od zimní kombinézy až po letní šatičky, pokud ale vsadíte na zmíněné vrstvení, většinou si vystačíte s následujícím vybavením:

  • Deka, zavinovačka nebo tenčí fusak – ideálně dvě z variant pro chladnější a teplejší dny.
  • Teplejší overal z fleecu, svetroviny nebo funkčních materiálů, mezi které patří například moderní tecnostretch.
  • Kabátek a dupačky do pasu – opět z hřejivých materiálů jako overal. Kabátky se budou hodit rovnou dva, jeden teplejší s kapucí, druhý tenčí bez ní. V opravdu chladném počasí tak na sebe můžete kabátky pohodlně vrstvit.
  • Hřejivé rukavičky a bačkůrky doplňte také o jejich tenčí bavlněnou variantu.
  • Stejně tak postupujte při výběru čepiček.
  • A samozřejmostí je také zmíněná spodní vrstva (bavlněné body a dupačky), které ale tvoří základ vybavení, ať už se miminko narodí v zimě či v létě.

Zdroj: https://www.kojenecke-obleceni.eu/cekam-miminko-na-jare-co-vse-si-poridit-x31291 a https://www.vecicky.cz/jak-oblekat-miminko-na-jare-x31200 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *