Jak odstranit zapomenutý bezpečnostní čip z oblečení

Všimli jste si někdy těch malých bílých nebo černých čepiček na některých zakoupených výrobcích? Jedná se o speciální bezpečnostní visačky, které mají zabránit krádeži. Tyto štítky, často označované jako bezpečnostní čipy, jsou zabudované ve výrobku a personál obchodu je odstraňuje pomocí specializovaného nástroje, který trochu připomíná otvírák na lahve.

Slouží jako forma opatření proti krádeži u dražších položek a při průchodu bezpečnostními skenery u východů z obchodu spustí alarm. Ale co když si ho zapomenete nechat odstranit u pokladny a najdete ho později doma? Protože i to se může stát. Nebojte se, existují způsoby, jak tyto bezpečnostní čipy bezpečně odstranit, aniž byste si poškodili oblečení.

Návrat do obchodu

Nejbezpečnější a nejjednodušší metodou je vrátit se do obchodu se zapomenutým zbožím spolu s účtenkou potvrzující nákup. Laskavě požádejte personál obchodu u pokladny, aby bezpečnostní čip odstranil za vás. Ačkoli se to může zdát nepohodlné, tento postup zajistí, že vše proběhne maximálně odborně a vy se určitě nemusíte obávat žádného poškození.

TIP: Nezávislá recenze Modivo – bezpečný nákup nebo riziko? Podívejte se na recenzi, která vám poradí, zda zde nakupovat nebo ne

Odstranění štítku vlastními silami

Pokud se na to cítíte a chcete se pokusit odstranit bezpečnostní štítek sami, je nutné postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození výrobku. Zde je několik metod, které můžete zvážit:

Použití magnetu: Tato metoda je překvapivě jednoduchá. Zaměstnanci obchodu obvykle odstraňují visačky pomocí silného magnetu připevněného k pultu. Pokud máte přístup k silnému magnetu, můžete se pokusit odstranit visačku přiložením k jejímu povrchu. Jemným tahem magnetu od štítku oddělte obě poloviny štítku. Tím by se měl uvolnit zajišťovací mechanismus a štítek se oddělí. Dávejte pozor, abyste nepoškodili látku.

Rozlomení štítku: U čipů s malým uzávěrem obsahujícím malé kovové kuličky se můžete pokusit odstranit visačku zničením tohoto uzávěru. Klidně si vezměte k ruce kladivo či kleště, abyste v uzávěru vytvořili otvor, který umožní kovovým kuličkám jednoduše vypadnout. Po odstranění kuliček lze čip od oblečení již velmi snadno oddělit. Při provádění této metody však buďte opatrní, abyste nepoškodili oděv.

Je možné bezpečnostní čip z oblečení odstranit i doma?

Pokud vám náhodou obsluha obchodu zapomene sejmout z oblečení bezpečnostní čip, pak je vždy nejjednodušší vrátit se spolu s účtenkou do obchodu a pořádat o nápravu. Pokud to však není možné, pak můžete čip rozbít třeba kladivem, případně ho zkusit odstranit magnetem nebo nahříváním (třeba prostřednictvím zapalovače).

TIP: Recenze Skinners – ponožkoboty aneb jako chytrá horákyně. Přečtěte si recenzi „bot“ Skinners

Trik s ohněm

Netradiční, ale účinná metoda spočívá v použití ohně. Tuto metodu je však třeba používat s maximální opatrností, protože hrozí poškození oděvu nebo nebezpečí požáru. Postup je následující:

Použijte zapalovač: Pomocí zapalovače jemně zahřejte uzávěr bezpečnostní visačky. Plamen držte v bezpečné vzdálenosti, aby nedošlo k popálení látky. Jak se uzávěr zahřívá, měl by zeslabit upevnění a vy pak můžete visačku oddělit. Při používání otevřeného plamene v blízkosti oděvu dbejte na opatrnost a bezpečnost.

TIP: Recenze Boohoo.com – kvalitní značkové oblečení. Jedná se o zahraniční e-shop s kořeny v Manchesteru, který nabízí skutečně originální značkové módní kousky

Odstranění zapomenutého bezpečnostního štítku z oděvu lze provést se správným přístupem a nástroji. I když je lákavé pokusit se odstranit visačku na vlastní pěst, zvažte možná rizika poškození předmětu. Návrat do obchodu pro pomoc je nejbezpečnější variantou, protože zaměstnanci mají s řešením těchto situací zkušenosti. Pokud se rozhodnete zkusit odstranit značku sami, buďte opatrní a trpěliví, abyste se vyhnuli nechtěným následkům.

Zdroj: https://www.modio.cz/i/jak-sundat-bezpecnostni-cip-z-obleceni-zn-rychle-a-bezpecne, https://www.skudlime.cz/jak-sundat-zapomenuty-cip-z-obleceni/, https://www.emimino.cz/diskuse/odstraneni-ochranneho-cipu-z-obleceni-103988/, https://www.rodicka.cz/jak-sundat-zapomenuty-cip-z-obleceni/

1/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *