Jak přelstít zdražování? Na potravinách dokáži ušetřit tisíce korun měsíčně. Jak to dělám? Stačí tyto základní triky

Současný nárůst cen mne ovlivňuje jen minimálně. Stále dokáži kupovat produkty za ceny podobné jako před letošním zdražováním. Je to o kompromisu, plánování a hledání. Jak na to? Podělím nyní s vámi o nejzásadnější úsporné tipů při nakupování

Sledujte cenu za jednotku (kg/l), nikoliv cenu za produkt (ks)

Naprostý základ. Často nechápu, že lidé nakupují podle velké cenovky a nikoliv podle té malé, kde je uvedena cena za jednotku (kg/l/atd.). Obchodníci často dávají do akcí výrazně zlevněné produkty, ale když se podíváte na cenu za jednotku, pak už tak výhodné nejsou. Často se stává, že výrazně levněji vychází ten nenápadný vedle. Cena za kus je sice vyšší, ale za kilogram vychází cenově lépe.

Nakupujte hodinu před zavírací dobou

Ve velkých supermarketech se nejlépe nakupuje před zavírací dobou. Pokud dorazíte kolem 1 hodiny před koncem otevírací doby, pak na vás s vysokou pravděpodobností budou čekat výrazně zlevněné produkty. Nejčastěji se večer vyprodává: pečivo, zelenina, salámy a sýry, pultové maso.

Někdo může namítnout, že tam leží celý den, jsou tzv. „ochytané“ a ne příliš čerstvé. Ale komu to nevadí a jde hlavně po ceně, tak si dokáže koupit rohlík třeba i za 0,5-1 Kč, naprosto čerstvou zeleninu za jednotky Kč/kg, apod.

Tento tip můžete znásobit tím, že půjdete nakupovat před zavírací dobou v den před zahájením nových akcí. Často si koupíte potraviny za neuvěřitelné ceny. Mám to osobně vyzkoušeno.

Kupujte základní potraviny – jsou zdravější a levnější

Dokážete zamíchat marmeládu do jogurtu sami? Tak pak si nemusíte kupovat předražené malé jogurty, které vychází na více než 100 Kč/kg. Kupte si velký 400g jogurt (30 Kč/kg) / zakysanou smetanu (60 Kč/kg) / tvaroh (60 Kč/kg). Do něj zamíchejte trochu marmelády (150 Kč/kg). Pokud máte vlastní marmeládu, pak máte vyhráno dvakrát. Jednak víte, co v marmeládě máte a vyhnete se tak zbytečným konzervantům, a za druhé vás to vyjde nesrovnatelně levněji.

A co vy? Jaké máte tipy na úsporu při nákupech potravin? Podělte se v komentářích pod článkem.

Zdroj: vlastní


2.3/5 - (3)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *