Jak se připravit na letní dovolenou u moře? 

Doba letních dovolených se blíží sedmimílovými kroky, což znamená jediné – je načase se začít balit! Nenechávejte balení na poslední chvíli, v hektickém tempu máme tendenci na mnoho věcí zapomínat. Když se začnete připravovat s dostatečným předstihem, sníží se pravděpodobnost toho, že něco necháte doma. Než ale sbalíte kufry nebo zkontrolujete autobaterii v případě, že pojedete autem, nejdřív si tu pravou dovolenou vyberte. 

Vše začíná výběrem správné cestovní agentury

Letní dovolená u moře by se měla nést hlavně ve znamení nulových starostí. A tento scénář se může naplnit jedině v případě, že zvolíte cestu pomoci cestovní agentury. Výběr správné cestovní agentury není však nic jednoduchého, vždyť nabídka na trhu je víc než široká. Roli však kromě referencí musí hrát i vaše osobní preference nebo rozmanitost nabízených zájezdů. 

Cestovní agentury dnes nabízí jak zájezdy letadlem, tak alternativy s vlastní dopravou. Než však začnete komunikovat s odborníky, je dobré mít sepsány vaše požadavky. Je pro vás snazší jet autem, nebo preferujete zájezdy s letenkami v ceně? Hledáte hotely s přistýlkou a snídaněmi, nebo dáváte přednost all-inclusive alternativě? Díky tomu, že budete vědět, co od dovolené očekáváte a co chcete, se výběr ideální destinace značně urychlí.

Když se rozhodnete jet autem

Rozhodli jste se pro dopravu svépomocí, protože se bojíte jet letadlem, případně chcete využít své známosti a sehnat letenky ještě výhodnější než v rámci ceny zájezdu? I na letní dovolenou u moře můžete jet autem, jen předtím zkontrolujte své vozidlo, abyste se vyhnuli nepříjemným situacím. 

Při běžné kontrole vozidla omrkněte pneumatiky, jestli jsou dostatečně zhuštěné a jestli nejsou náhodou vyfouknuté nebo prasklé. Podívejte se také pod kapotu a zjistěte, jestli nebude lepší investovat do nejlepší autobaterie, která delší cestu hravě zvládne. A samozřejmě zkontrolujte kastlík, jestli se v něm nachází nějaká dobrota na cesty – takové sušené ovoce po ruce není na škodu. 

Balení kufrů jako další bod na seznamu

Pokud máte zájezd koupený a zkontrolován prostředek, kterým se na vysněnou dovolenou vydáte, je načase začít balit kufry. V případě, že jedete autem, nezáleží na velikosti zavazadel. Jestliže se rozhodnete letět letadlem, pak je měření kufrů na místě. Každá aerolinka povoluje zavazadla do konkrétních rozměrů a konkrétní váhy. Buďte si před odjezdem na letiště vědomí toho, že oba požadavky splňujete.

Když máte po ruce kufr adekvátních rozměrů, je načase přistoupit k balení. Jelikož míříme za slaným, příjemně šumícím mořem, plavky jsou samozřejmostí, ale kolik jich vlastně mít? Vhodné je mít alespoň dvoje (jedny do moře, jedny do bazénu). A k nim si přibalte základní oblečení odpovídající teplotám i aktivitám, které na dovolené chcete dělat. 

Kosmetika má v kufru své místo

I když se v letadle povolují tekutiny pouze do konkrétního objemu, opalovací krémy sem velice často spadají. Právě tato kosmetika má v zavazadle své místo. U moře je sluníčko agresivnější a krémy s vysokým ochranným faktorem proti nebezpečnému slunečnímu záření jsou víc než potřeba. 

Bez léků ani ránu

Do svého kufru přibalte také základní léky, mezi které patří pilulky na nevolnost, průjem nebo kapky do očí. Nepálivá dezinfekce (opět v odpovídajícím objemu) se taktéž hodí, stejně jako prášky proti bolestem hlavy. Pakliže užíváte nějaká léčiva pravidelně, přibalte si je taktéž. 

Léčiva se zásadně balí do příručního zavazadla. Není výjimečné, že se kufry během přestupu nebo výstupu z letadla ztratí. V příručním batohu nebo kabelce by se tak měly nacházet nezbytnosti, mezi něž léky rozhodně patří. 

Zdroj: PR článek

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *