Jak se zbavit tmavého podpaží?

Co si budeme povídat, tmavá kůže v podpaží nepůsobí příliš esteticky. My pro vás ale máme 10 tipů, jak se zbavit tmavého podpaží a užít si své aktivity naplno i v letních měsících. 

Proč máme v podpaží tmavší kůži?

Stejně jako na kolenou nebo na loktech je kůže více namáhaná a její odstín se s přibývajícím věkem mění, často jsou za tmavým podpažím i genetické dispozice. 

Oblast v podpaží je neustále vystavována agresivnímu potu, vše ale zhoršuje také používání deodorantů a podobné kosmetiky nebo holení. A nepomáhá ani nošení příliš úzkého oblečení, které na podpaží tlačí.

Pokud vaše podpaží ale výrazněji změnilo svůj odstín, může se jednat také o příznak některých onemocnění, jako jsou cukrovka nebo inzulinová rezistence. 

1) Cukrový peeling

Jelikož může být tmavé podpaží způsobeno také odumřelými buňkami, je potřeba je pravidelně odstraňovat. A nemusíte pořizovat drahou kosmetiku. Cukr navíc zklidňuje pokožku a pokud jej smícháte s olivovým olejem, bude vaše podpaží po ošetření příjemně vláčné a hydratované. 

Po smíchání těchto dvou ingrediencí vznikne kašička, se kterou si 1-2x týdně masírujte podpaží. Ideálně po dobu pěti minut před sprchováním.

2) Brambory plné katechinu

Že jste o katechinu ještě neslyšeli? Jedná se o přírodní antibakteriální látku, která dokáže zesvětlit odstín naší pleti. Nebojte, po konzumaci brambor nepřijdete o své opálení. 

Ale pokud syrovou bramboru nastrouháte a nebo z ní vymačkáte šťávu, stačí nechat po dobu 15 minut působit na problematickém místě.

3) Citron

Velké množství vitaminu C v citronu pomáhá vyživit pokožku, odstraňuje odumřelé buňky a vylepšuje tón pleti. Citronovou šťávou stačí potřít podpaží, lokty nebo kolena, nechat působit 20 minut a poté opláchnout. 

4) Jedlá soda

Nevyčistí jen váš byt, ale také pomůže postupně odstranit nadměrnou pigmentaci. Stačí ji smíchat s vodou a vytvořit hustou kašičku, kterou nanesete na podpaží a necháte 2 – 3 minuty působit. 

5) Okurka 

Na tmavé podpaží můžete jednoduše aplikovat šťávu z okurky nebo okurku nastrouhat a přiložit do podpaží větší vrstvu. A pokud chcete opravdu silný účinek, přidejte k okurce citronovou šťávu

6) Aloe vera

Kromě toho, že podpaží zklidní po holení, vyživí a ošetří, působí aloe vera také jako přírodní prostředek k vybělení podpaží. 

Ideální je samozřejmě gel z čerstvé rostliny, kterým podpaží pravidelně potírejte a nechte vždy před opláchnutím alespoň 20 minut působit. Aloe navíc zabraňuje rakovinnému bujení a omlazuje kožní buňky

7) Kurkuma

Zdravý kořen s nezaměnitelnou barvou a aroma už nemusíte využívat jen v kuchyni. Na výběr máte hned ze dvou možností. 

  • nastrouhejte čerstvý kurkumový kořen a přiložte na podpaží
  • použijte sušenou kurkumu, kterou smícháte s citronem a cukrem – vznikne voňavá peelingová pasta

8) Santalové dřevo a růžová voda

Sice už se nejedná o ingradience, které máme běžně doma v kuchyni, ale určitě není problém je sehnat. Prášek ze santalového dřeva pak stačí smíchat s růžovou vodou a tuto směs na podpaží pravidelně natírat cca na 15 minut.

9) Mléko nebo tvaroh

Mléčné výrobky vyživí pokožku a krásně ji zklidní, jsou tedy ideální volbou po holení. Protože mléko samotné by vám v podpaží těžko drželo, je ideální si připravit směs mléka a tvarohu, kterou na pokožku podpaží nanesete a necháte cca 15 minut působit.

10) Zvolte lepší metodu depilace

Klasické holení není ideální metodou, jak si udržet světlé podpaží. Žiletky nebývají k pokožce šetrné, a to nemluvíme o jizvičkách po zarostlých chloupcích nebo poraněním při holení. 

Krátké chloupky, které nikdy neoholíte dokonale jdou navíc rychle vidět a podpaží tak působí tmavším dojmem. Je tedy potřeba zvolit způsob, při kterém odstraníte chloupky i s jejich kořínky.

Buďte trpěliví, zkoušejte a kombinujte

Bělení podpaží přírodní cestou je ideální metodou, určitě ale nečekejte zázrak na počkání. Každému navíc sedí jiná metoda, nebojte se jich tedy vyzkoušet více nebo jednotlivé metody kombinovat a doplňovat. Buďte trpěliví a nezvdávejte se po prvním týdnu.

Zdroje: https://www.ceskaordinace.cz/jak-na-tmave-fleky-v-podpazi-ckr-1055-6867.html a https://www.rehabilitace.info/lidske-telo/tmava-kolena-lokty-tmave-podpazi-jak-na-ne/ 

4.5/5 - (4)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *