Jak sportovat s dětmi?

Děti naprosto změní náš život a obrátí jej vzhůru nohama. Po určitém období nám ale dojde, že je tato změna naprosto skvělá. Máme nového parťáka na mnoho aktivit. Jak sportovat s dětmi, aby vás to zase bavilo? 

Příliv endorfinů a důvod k radosti

Každodenní povinnosti nám dokáží někdy vzít vítr z plachet. Stále ty samé úkony, které musíme vykonávat, a které snad nikdy neskončí. Je na čase si naordinovat pořádnou porci radosti a příjemných zážitků. Sportování s dětmi je možnost, jak se vymanit z neustálého kolečka pracovních povinností, příprav svačin a úklidu v domácnosti. Jaké aktivity si vybrat? 

Dobrý pocit ze svého těla

Některé sporty můžete začít dělat již několik měsíců po přivítání nového člena rodiny. Pravidelný pohyb je nejen potřebným prvkem psychohygieny, ale také možností, jak se ve svém těle cítit dobře. Není nutno trhat rekordy, nebo mít tělo jako skálu, stačí jen příjemný pocit, který je pro naši spokojenost určující. Vezměte si kočárek na běhání, oblečte se do pohodlného sportovního oděvu a vydejte se na první běh. Najednou bude každý den o kousek hezčí.

Motorizovaný rošťák

Vaše dítě se již nevozí v kočárku, zato velmi rádo objevuje svět na svém odrážedle nebo tříkolce? Využijte toho a vyražte si společně ven. Na rychlou chůzi i běh se vám budou hodit dámské běžecké boty AboutYou.cz. Konečně se se svým potomkem hýbete společně a zažíváte první chvilky parťáctví. Hurá! Každodenní vycházky tak opět budou o něco záživnější. Budete mít pravidelný okruh, nebo se vydáte novou cestou a stanete se objeviteli? 

Když je počasí na nic

I když si naplánujete den jako klenot, někdy to prostě nevyjde a nikam se nejde. Venku se čerti žení a rozhodně nemá cenu se během chvilky zmáčet a prochladnout. Stejně byste se ale rádi hýbali. Děti už také mají nepříjemného počasí dost a nedostatek pohybu dávají na odiv větší mírou lumpáren než běžně. Je na čase něco vymyslet! 

Oblečte si bláznivý úbor, který si sestavíte z nekombinovatelných kousků ve vašem šatníku. Takto oděni se všichni spolu postavte k velkému zrcadlu a pusťte pořádně veselou hudbu. Bude to rokec, nebo pořádná vypalovačka? Nyní jste taneční hvězdy a nekonečné kreace neberou konce. Když už budete na pokraji sil, uspořádejte ještě krátkou bitvu s oblečením. 

Vyzkoušet můžete i video s názvem „Toddlerography“, které naleznete ve vyhledávači videí. Profesionální sportovci se postarají o tu nejlepší choreografii. Bude to legrace!

Se školáky už je to jízda

Máte již děti školního věku? V tom případě je na čase si pořádně užít tento věk a zkusit nějaký příjemný sport. Co byste řekli na to vyjet si na kolech na hory? Nejlepší horská kola pro děti si dokonale užijete a zažijete víkend nebo týden, na který nezapomenete. Nezapomeňte hodně fotit a psát si kroniku výletu. Parádní přírodu a krásné tracky si přitom vychutnáte i u nás v České republice. Zkuste se vydat na Šumavu, do Beskyd, nebo třeba do Rychlebských hor.

Najděte si společnou aktivitu

Když děti odrůstají, je přirozené, že budou chtít trávit čas především se svými vrstevníky. Když si vytvoříte sportovní pouto a pravidelně budete trávit společně, bude pro vás snadnější udržet si pevné pouto. Zapište se na lukostřelbu, hrajte pravidelně discgolf, zaplaťte si kurz bojového umění, nebo se pravidelně zdokonalujte v tenise nebo badmintonu. Společné zážitky se tak nebudou omezovat jen na domácí povinnosti. Společné sportování vás navíc bude udržovat v kondici. 

Společné sportovní aktivity lze s dětmi provozovat již od útlého věku. Nalezněte si sport, který vám bude vyhovovat, a dejte se do něj s chutí a vervou! Užijete si u toho spoustu společné legrace. Už víte, do čeho se pustíte? 

Zdroj: PR článek

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *