Jak vybrat správné vchodové dveře do domu

Vybíráte vchodové bezpečnostní dveře do domu? Víme, jak na to. A hned na začátek upozorníme, že musí být hlavně funkční, na což spousta majitelů domů zapomíná. Jde přitom o jeden z nejdůležitějších bezpečnostních prvků vaší domácnosti. A to se nevyplácí podceňovat. Ročně je totiž v Česku vykradeno přes 11 tisíc domů a bytů. Nedostatečně kvalitní vchodové dveře do domu jsou přitom nejčastější příčinou, proč to mají lupiči tak snadné.

Vchodové bezpečnostní dveře do domu

Kvalitní vchodové dveře do domu jsou překážka, kterou už překoná málokdo. Pokud je tedy vyberete správně a zároveň se spolehnete na odbornou montáž, budou se vám lupiči pravděpodobně vyhýbat obloukem. Často je totiž vystraší už jen pohled na takové vchodové dveře do rodinného domu.

Proč jsou bezpečnostní vchodové dveře do rodinných domů dobrou volbou?

  • Mají bezpečnostní trny, díky nimž není možné vysadit je ze zárubně.
  • Patentovaný hlavní zámek si bez problému poradí s tlakem 1 tuny.
  • Výztuže z kalené oceli se starají o maximální robustnost dveří.
  • Díky jednomu otočení klíče je můžete zamknout až na 14 zamykacích bodech.
  • Není možné u nich odvrtat zámek, vyplanžetovat ho nebo vylomit.
  • Nezávislý přídavný zámek se postará o bezpečné zamykání zevnitř domu.

Jak na jejich výběr?

Výběr správných dveří je klíčový. Ne všechny typy dveří totiž mají dostatečnou kvalitu. Proto je dobré si na jejich výběr dát trochu více času. Kvalitní vchodové dveře do domu 80 cm i 90 cm totiž musí splňovat několik bezpečnostních opatření, která jsou klíčová pro jejich funkčnost. Zároveň musí splňovat atesty, být vyrobeny z odolných materiálů a mít potřebné certifikace.

Potřebnou ochranu vaší domácnosti zajistí dveře označené bezpečnostní třídou 3. Splňují všechny normy, které jsou platné jak v Česku, tak třeba v Německu nebo Polsku. Nižší třída je sice často levnější, ale už není bohužel dostatečná.

Nemusíte se ale bát, že by se bezpečnostní výbava dveří podepisovala na jejich vzhledu. V dnešní době už je na trhu obrovský výběr jak dřevěných dekorů, tak klasických barev. Pokud máte rádi klasiku, můžete sáhnout po oblíbených bílých vchodových dveřích do domu, pro milovníky dřeva jsou zase dobrou volbou vchodové dveře do domu zlatý dub.

Co nepodcenit?

Určitě se nespoléhejte na vchodové dveře do domu, které mají jen jeden zámek. Bylo by to sice levnější, ale horší řešení. Když je totiž velký počet zamykacích bodů ovládán jen jedním klíčem, může docházet k přetěžování centrálního zámku, který se dříve opotřebuje.

Druhá, neméně důležitá věc, na kterou je potřeba si dát pozor, je výměna zárubní. Jinak dveře nebudou 100% těsnit, což se opět výrazně podepíše na jejich funkčnosti. Kvalitní dodavatel tohle moc dobře ví, a proto vám při montáži vymění dveře spolu se zárubněmi.

5/5 - (1)

Zkušenosti “Jak vybrat správné vchodové dveře do domu

  1. My jsme dveře kupovali loni v létě a nechal jsem si poradit od odborníků, kteří tomu rozumí, abych věděl, co přesně kupuji. Hlavně si všechno pořádně zkontrolovat, protože než jsem dveře pořídil, tak jsem narazil i na podvodníky, kteří mi pomalu ty samé dveře nabízeli za zlomek ceny, což nedáváme smysl, tam je jasné, že se to ze strany kvality nedá srovnat potom, ale myslím si, že spousta lidí na to bohužel naletí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *