Jak vyčistit houbičku a štětce na makeup

Pokud jste zvyklí na svých štětcích a houbičkách nechávat starý makeup, měli byste to rychle změnit. Takové štětce obsahují spoustu bakterií z odumřelé kůže na obličeji, a navíc makeup nenanesete tak úspěšně, jako s čistým štětcem. Podle odborníků na líčení byste měla strávit každý den několik minut mytím svého štětce, abyste předešla vzniku akné a váš makeup byl dokonale nanesený. Jak jej důkladně vyčistit, a co byste měli vědět?

Jak často vyčistit štětce a jiné pomocníky

Správně by měly být štětce umyty po každém použití, tedy klidně každý den. Ovšem, ráno, když spěcháte do škole či do práce, možná si ani nedokážete představit v takovém spěchu čistit štětec. Zkuste jej vyčistit například večer, až se vrátíte domů, abyste je na další použití měla jako nové. Jaké druhy štětců, a jak často je nejvhodnější je čistit?

TIP: Kosmetika Faberlic recenze a složení – jak zlepšuje péči o vaši pleť?

Jak často čistit štětec na makeup?

Dobrou zprávou je, že štětec na pudr, můžete čistit jednou až dvakrát týdně. Ovšem, štětec na tekutý makeup, byste měli čistit každý den. To stejné platí i o houbičce, tu byste také měli čistit každý den. Taková houbička podléhá ještě větší zkáze než samotný štětec. Ve štětci se drží různé bakterie, ale houbička je mnohem horší, protože po použití zůstane mnohem déle mokrá.

Jak vyčistit štětec na makeup

Nyní už víte, jak často se starat o štětce. Teď bychom vám rádi prozradili, jak správně a čím čistit. Nejlépe uděláte, pokud na mytí štětce použijete přírodní nebo šetrné mýdlo. Například dětský šampon nebo běžné toaletní mýdlo s přírodními složkami. Nejdříve je třeba štětiny opláchnout pod teplou vodou. Dbejte na to, abyste namočili jen štětiny, nikoliv rukojeť.

Nyní na dlaň naneste zvolené mýdlo a štětec krouživými pohyby na dlani čistěte. Jakmile štětiny pořádně namydlíte, opláchněte je pod teplou vodou. Pokud je štětec stále špinavý, opakujte postup podruhé, klidně i potřetí. Po úplném umytí štětiny vymačkejte a štětec položte na papírovou utěrku, kde by měl řádně proschnout.

TIP: Co je laminace obočí a jak na to? Zvládnete ji i sama doma

Jak vyčistit houbičku na makeup?

Houbičku jednoduše namočte do mýdlové vody a několikrát ji zmáčkněte. Poté ji propláchněte v čisté vodě a to opakujte tak dlouho, dokud nebude odtékající voda zcela čistá. Poté ji nechte jednoduše vyschnout na teplém místě (nikoli na topení).

Zdroj: https://www.notino.cz/beautyblog/tipy-a-rady/jak-vycistit-stetce-na-make-up-zname-vsechny-figle/?gclid=Cj0KCQiAtICdBhCLARIsALUBFcFPfiHe3IWA9BNuohQR1NqtyNk9vzAe-X7VZy-rLoS8riwrHAqw9jsaAopyEALw_wcB, https://www.dm.cz/inspirace-a-poradenstvi/pece-o-plet-a-telo/jak-vycistit-stetce-na-make-up-1445744

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *