Jak vyrýsovat břišní svaly? Máme pro vás 5 tipů jak na to!

Všichni to známe. Začíná jaro, léto je za dveřmi, a my si místo užívání prvních slunečních paprsků lámeme hlavu nad tím, jak rychle zhubnout do plavek a připravit svou postavu na letní sezónu. My vám poradíme, jak se cítít lépe hned teď! 

Omezte cukry

Toto poučení pro vás jistě není nic nového, a to z jednoho prostého důvodu. Protože funguje! Cukry nám dodávají energii. Čím jednodušší jsou, tím rychleji se vstřebávají. Rafinovaný cukr, tedy ten klasický bílý, nám sice rychle dodá energii, naše tělo tuto energii ale nemá jak efektivně využít. Cukr v krvi brzy klesne a vy zase dostanete hlad. Pokud si své ráno nedokážete představit bez sladkého, vyzkoušejte zdravější variantu, například ovesnou kaši slazenou medem. Ta vám dodá energii na delší dobu a také vás lépe zasytí.

Zařaďte do svého jídelníčku správné potraviny 

Bílkoviny jsou úžasná věc. Nejen že jsou dokonalým palivem pro naše svaly, pomáhájí jim růst a vyživují je, ale navíc potraviny, které obsahují velké množství bílkovin, bývají kaloricky velmi nenáročné. Perfektní kombinace! Správné sestavení jídelníčku je velmi důležité, ovšem zpočátku náročné. Výborným zdrojem bílkovin jsou maso, luštěniny, mléčné výrobky a vejce.

Keto dieta

Kombinovat tyto potraviny se může zdát složité, obzvlášť pokud v kuchyni nejsme zrovna kouzelníci. Proč si tedy neulehčit život, neušetřit čas a nenechat si poradit od někoho kdo ví jak na to? Moderním řešením je keto dieta! Tento snadný způsob stravování si rychle získal oblibu i u celebrit a sportovců. A to zcela zaslouženě. Kim Kardashian, LeBron James, nebo Gwyneth Paltrow už kouzlu keto diety podlehli. Vyzkoušejte ji i vy.

V čem tato dieta spočívá? Právě ve snížené konzumaci cukrů, ale i sacharidů. A naopak zvýšíte příjem bílkovin a tuků. Díky tomu budete dostatečně sytí, a zároveň ochráníte svaly před zničením. K tomu totiž často během hubnutí vlivem nesprávného jídelníčku dochází. Podívejte se na srovnání keto diet a vyberte si tu svou. Pokud nejste odborníci na výživu, není nic jednoduššího než vsadit na již hotový dietní plán.

Cviky na posílení břicha

Ne každému je cvičení před zraky jiných lidí zrovna příjemné. Nemusíme plýtvat časem cestou do posilovny. Cviky, které jsme pro vás vybrali, zvládnete hravě i v pohodlí svého obýváku. Začněte na svých břišních svalech pracovat ještě dnes. Které jsou nejúčinnější?

  • Plank je jedním z nejjednodušších a zároveň nejfektivnějších cviků. Položte se břichem na zem, vzepřete se na loktech a prstech nohou, hleďte směrem dolů, zpevněte bříško…a teď už jen vydržte co nejdéle!
  • Flutter kicks – položte se zády na zem, nebo na cvičební podložku. Ruce jsou umístěny podél těla, dlaně rozevřené. Zatněte břišní svaly a zvedejte nohy s výdechem do vzduchu. Nohy jsou nataženy, kolena mírně povolena.

Dalšími výbornými cviky na posílení břicha jsou klasické sklapovačky, pokládání nohou na bok, zkracovačky, nebo nůžky. Doporučujeme tyto cviky střídat. Tak vás rychle neomrzí a budete mít jistotu že procvičujete celou oblast břicha.

Kardio cvičení

 Máme vyvážený jídelníček, posilujeme břišní svaly, ty jsou ale zatím schované v nevzhledných tukových polštářcích. Je třeba se jich zbavit, a k tomu nám pomůže jediná věc – kardio cvičení.

Nemusíme se ale vůbec bát, protože i tuto dřinu si lze zpříjemnit. Jezdit na kole nebo běhat, můžeme dnes i doma u svého oblíbeného seriálu. Stačí si pořídit ten správný běžecký pás a můžete začít. Takové cvičení má jen jeden háček. A tím je důslednost. Kardio bychom měli cvičit minimálně dvakrát týdně.

Optimální je vyhradit si v týdnu alespoň tři, čtyři dny a dobu 45-60 minut. Při kardio cvičení se zkuste dostat do aerobního pásma, tedy běhejte tak, aby se váš tep pohyboval v 60 až 70 % maximální tepové frekvence.

Zdroj: PR článek

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *