Jak vzít rodinu na cyklo dovolenou a nezbláznit se?

Jízda na kole je skvělý způsob, jak strávit rodinnou dovolenou. Spojíte při ní fyzickou aktivitu, pobyt na čerstvém vzduchu a poznáte společně nová místa. Nicméně vzít rodinu s dětmi na cyklo dovolenou může být někdy trochu výzva. S našimi jednoduchými tipy si však můžete zajistit hladký průběh vaší rodinné cyklodovolené.

Jak přepravit kola na dovolenou?

Plánujete dovolenou na vzdálenějším místě, které není na dojezd na kole od domova? Pak budete muset v první řadě vymyslet způsob, jak přepravit kola. Chtěli byste jet na dovolenou autem? V tom případě je ideální pořídit si tažné zařízení na auto a nosič kol na tažné zařízení. Nosič na tažné zařízení je bezpečný a praktický způsob přepravy kol, který vám umožní převézt až 4 kola.

  • Prvním krokem je vybavit váš vůz správným tažným zařízením. Například tažné zařízení na Octavi 1 bude mít úplně jiné parametry, než tažné zařízení na velké SUV.
  • Druhým krokem je výběr správného nosiče kol na tažné. Na trhu jsou nosiče na 2, 3, ale dokonce až 4 kola. Můžete tak převážet kola celé rodiny.

Před odjezdem zkontrolujte kola a další vybavení

Ujistěte se, že jsou kola v dobrém technickém stavu. Přibalte helmy nejen pro děti, ale nejlépe i pro dospělé. Sbalte si cyklistické oblečení, světla, cyklistické brašny a další vybavení. Vezměte také lepení, náhradní duše a sadu nářadí. Pokud máte menší děti, nezapomeňte na cyklosedačku nebo cyklistický vozík.

Věnujte pozornost plánování trasy a zásobám jídla

Zvažte vzdálenost, profil trasy a možnosti občerstvení. Přizpůsobte tomu zásoby vody a jídla, které povezete. Připravte si třeba toasty, ovoce, sušenky a energetické tyčinky. Pozornost věnujte dostatečné zásobě tekutin. Pokud máte malé děti, které s cyklistikou začínají, zvolte raději mírnější trasu, která je přizpůsobena fyzické zdatnosti nejmladšího člena výpravy, abyste mu kolo nezprotivili.

Zvolte přiměřené tempo a zastavte se na zajímavých místech

Berte v úvahu kondici a výdrž každého člena rodiny a nenechávejte jet děti vzadu. Ujistěte se, že je tempo pro všechny přijatelné a každý má dost času na odpočinek. Při plánování trasy vyberte místa, která stojí za návštěvu. U menších dětí budou mít úspěch ZOO, přírodní rezervace a skanzeny. Starší děti už ocení starověký hrad či zámek.

Dodržujte naše tipy a budete mít jistotu, že dovolená proběhne v klidu. Buďte však vždy ve střehu a berte ohled na potřeby všech členů rodiny. Jen tak si všichni užijete společnou dovolenou plnou dobrodružství, pohybu a zábavy na kolech!

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *