Jak zůstat aktivní v zimě?

Když přijdou chladné a krátké dny v roce a s nimi i zima, většina lidí sní jen o tom, že sáhne po dece, zakryje se jí až po krk a při popíjení horkého čaje sleduje svůj oblíbený seriál. Můžete to dělat až do jara, nebo to všechno odložit a vhodně se obléknout na zimní outdoorová dobrodružství. Při poklesu venkovní teploty není důvod odpočívat od fyzické aktivity. Zima sice může být mírná a nezažijete během ní arktické mrazy, ale když je venku špatné počasí a fouká studený vítr, lze se snadno nechat od provozování jakékoli fyzické aktivity odradit. Přitom zimní období nejen že nepřekáží při provozování sportu, ale také Vám dává příležitosti, které v létě nemáte. Nečekejte na jaro a zůstaňte aktivní i v zimě. Jak na to? Dozvíte se níže. 

Jak cvičit v zimě

Zima je obdobím roku, kdy se vyplatí cvičit nejen pro udržení kondice, ale také proto, že cvičení prováděné v zimě venku je velmi účinné. Během této doby musí tělo spálit více kalorií než obvykle, a to je důvod, proč si potřebuje udržovat odpovídající tělesnou teplotu. Skvělou nabídkou pro zimní aktivity je nordic walking, snowboarding, lyžování a skitouring. Navíc se v tomto ročním období můžete cítit jako děti díky návštěvě kluziště a také sáňkování. Jedná se o zimní sporty určené dětem, ale i dospělým. Zimní aktivity se mohou stát vášní. Neměli byste však zapomínat ani na zdraví a bezpečnost. Při sportování venku je třeba se postarat o vhodné oblečení. Oblečení pro zimní sporty (https://sportano.cz/obleceni-na-zimni-sporty) minimalizuje riziko nachlazení a dokonce i omrzlin končetin. Vyplatí se tedy do něj před odjezdem investovat. 

Zdroj:Pixabay

Teplo znamená bezpečí 

Zůstat v teple a suchu během zimních aktivit je nesmírně důležité. Nezbytné přípravy nás mohou chránit před nebezpečím spojeným s nachlazením, jako je podchlazení a omrzliny. Teplo z těla zabírají nízké teploty, silný vítr a také vlhké podmínky, které jsou způsobeny deštěm a sněhem. Proto jsou vrstvy oblečení v zimě nesmírně důležité. Pomáhají při akumulaci tepla a poskytují také jakousi izolaci proti živlům panujícím v zimním období. 

Když ne venku, tak uvnitř 

Pokud Vás však typické zimní sporty nelákají nebo prostě nejsou dostatečně zajímavé k provozování, můžete si vybrat rovněž indoorové aktivity. V zimě není počasí za oknem vždy příznivé, takže i když máte ohromnou chuť zajezdit si na snowboardu, v deštivém dni to nejde. Co pak? Zůstat doma? Ne! Pozitivní energie je v tomto ročním období potřeba, a tak se také vyplatí porozhlédnout se po kurzech zumby, stepu, aerobiku nebo tance. Při těchto aktivitách bude mít pravděpodobně přednost zábava a učení před spalováním kalorií a únavou. Veškeré potřebné oblečení a doplňky pro zimní sporty najdete na webu Sportano.

blank
Zdroj: Pixabay

Trénink pod širým nebem v zimě má mnoho výhod 

Trénink v zimním období pod širým nebem přináší tělu mnoho výhod a navíc je zdrojem uspokojení. Jak zůstat aktivní v zimě? Vypněte televizi, odložte šálek horkého čaje a teplé pantofle a najděte si pro sebe něco vhodného. Díky tomu zažijete množství pozitivních pocitů, jaké přináší zimní trénink  pod širým nebem. 

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *