Jaké jsou nejlepší destinace během podzimu?

Jedna sezona dovolených končí, druhá právě začíná. Podzim je ideálním obdobím nejen pro cestování po Evropě, ale také pro vzdálenější destinace, které slibují ideální počasí. Kam můžete vyrazit? Mrkněte na seznam nejoblíbenějších podzimních destinací!

Babí léto je nenávratně pryč. Kdo se ještě s letními paprsky nechce loučit, může jim letět naproti. A to doslova. Destinací, které je nejideálnější navštívit právě během podzimu, je totiž celá řada. A vybrat si můžete z různých cenových kategorií. Která okouzlí vás?

Kapverdy

Během podzimu jsou skvělou destinací Kapverdské ostrovy. Průměrné denní teploty se pohybují od 25 do 35 °C a těšit se můžete na slunné dny i mírný větřík, díky kterému vám bude příjemně. Moře je po létě krásně vyhřáté. Jedná se navíc o exotiku s přijatelnou cenovkou.

Španělsko

Na objevování malebných městeček i vyhlášených míst je skvělé Španělsko mimo sezónu. Vyhnete se tak davům turistů i nepříjemnému vedru. Takovou Barcelonu si můžete vychutnat i během října a listopadu s průměrnou teplotou 16 stupňů. Neváhejte si užít Barcelonu letecky – eSky.cz.

Kanárské ostrovy

U Španělska ještě chvíli zůstaneme. Nemůžeme totiž vynechat Kanárské ostrovy, které lákají na nádherné pláže, panenskou přírodu i celoročně příznivé teploty. Nejteplejším měsícem je sice srpen, ale i během podzimu nabízí příjemné letní počasí a hlavně pořádnou zásobárnu vitamínu D!

Egypt

Korálové útesy, pyramidy i vyhlášená turistická letoviska slibuje cestovatelům Egypt. Nachází se v subtropickém pásu, díky čemuž je tam po celý rok teplo a slunečno. Listopad i říjen jsou ideálními měsíci zejména proto, že do Egypta proudí teplý vzduch ze Sahary a navíc je moře po létě krásně teplé. Ačkoliv během tohoto období navštěvuje zemi méně turistů, dejte si pozor na české svátky, zejména 28. říjen a 17. listopad. Můžete narazit nejen na větší množství turistů, ale také na zvýšení cen ze stran cestovních kanceláří.

Spojené arabské emiráty

Pokud se chystáte na návštěvu Dubaje, vyvarujte se letním měsícům, kdy teploty šplhají až k 50 °C. Mnohem více si krásy Spojených arabských emirátů užijete během podzimu (nebo jara), kdy se teplota vzduchu pohybuje kolem 30°C. Nezapomeňte si jen přibalit roušku nebo kapesník na ústa, může vás totiž potkat písečná bouře. Vzhledem k tomu, že celý stát je tvořen z většinové části pouští, se ale nejedná o nic neobvyklého.

blank

Zanzibar

Vůně exotického koření, plantáže i nádherné pláže s bílým pískem – to je východoafrický ostrov Zanzibar, který je proslulý jako oblíbená turistická destinace. Nejlepší měsíce pro návštěvu tohoto nádherného ostrova je červen a říjen. Vyrazit ale můžete i v listopadu, kdy je průměrná teplota vzduchu 32°C, je to dokonce na ostrově nejteplejší měsíc. Dejte si jen pozor na období krátkých dešťů, které trvá od konce října do prosince.

Maroko

Na severozápadě země se denní teploty během podzimu šplhají k 16 stupňům celsia. Nechcete-li cestovat v nepříjemném vedru, podzim je rozhodně ideální sezonou. Teplota moře se pohybuje od 21 do 25 stupňů celsia, opět ale záleží na tom, jakou část země si zvolíte. Kromě moře ale Maroko nabízí skvělou orientální kuchyni i velké množství památek.

Ať už se chystáte kamkoliv, nejvýhodnější letenky pořídíte na eSky.cz.

Madeira

Ostrov věčného jara a barevných květin se nachází v Atlantském oceánu asi 580 km západně od Maroka. Na podzim se teplota pohybuje od 21 do 25 stupňů celsia. Ostrov je ale velmi rozmanitý a teploty se mohou rychle střídat podle toho, v jaké části se právě nacházíte. Madeira každopádně není lokalitou, do které se létá za koupáním v moři. Pokud máte rádi pěší túry panenskou přírodou, hory i nádherné výhledy na útesy, bude ale tím pravým ořechovým. 

Co zkontrolovat před cestou? 

Než vyrazíte na cestu, je dobré si zkontrolovat pár věcí, abyste na letišti nebyli překvapení. Máme pro vás rychlý seznam nejdůležitějších věcí, které není radno zapomenout:

 • zkontrolujte si platnost cestovních dokladů, tedy pasu a občanského průkazu 
 • mějte u sebe také kartičku zdravotní pojišťovny a uzavřené cestovní pojištění
 • pokud plánujete řídit, nezapomeňte ani řidičák, ideálně mezinárodní
 • hodit se mohou slevové karty a studentské průkazy
 • pokud si tisknete letenky, informace od cestovních kanceláří a podobně, mějte pro jistotu zálohu i staženou v mobilu
 • stáhněte si offline mapy
 • mějte alespoň část hotovosti v případě, že by někde karty nepřijímali
 • nabíječka a platební karta by vám v zavazadle také neměly chybět
 • nezapomeňte ani na náhradní brýle/čočky a základní zdravotní potřeby (léky, náplasti)
 • uložte si číslo na místní pohotovost
 • zjistěte si specifika dané země, aby vás nepřekvapilo období dešťů, písečné bouře nebo naopak příliš vysoká vlhkost vzduchu
post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *