Jak zjistit, kdo mi volal a komu patří telefonní číslo?

jak zjistit kdo mi volal

Zdroj: Pixabay

Snad každý z nás někdy na displeji svého mobilního telefonu spatřil neznámé číslo. Na tom by samo o sobě nebylo nic špatného, v době telemarketingu a různých podvodů je však na místě určitá obezřetnost. Poradíme vám, jak zjistit, kdo volal nebo komu patří telefonní číslo a jak se vyvarovat obtěžujícím hovorům.

Jak zjistit komu patří telefonní číslo?

V první řadě je nutné zdůraznit, že žádný stoprocentní způsob, jak zjistit, kdo volal nebo komu patří neznámé telefonní číslo, neexistuje. V dnešní době mohou podvodníci i marketéři vlastnit hned několik čísel, které v případě potřeby změní během několika minut.

Vždy ovšem stojí za zkoušku dané telefonní číslo ověřit na internetu a podívat se, zda s ním již nějací uživatelé nemají zkušenosti. Za tímto účelem existuje mnoho webů, které fungují jako databáze telefonních čísel, do níž samotní uživatelé vkládají recenze.

Příklady webových stránek, které vám pomohou zjistit, komu patří telefonní číslo:

 • kdovolal.cz,
 • kdovolal.eu,
 • vyhledatcislo.cz
 • muzutozvednout.cz
 • kdomivolal.cz

Všechny zmíněné portály nabízejí stejné služby a jsou postavené na podobném principu:

 1. Načtete webové stránky dané služby.
 2. Do vyhledávacího políčka na stránce vložíte telefonní číslo, které vám volalo.

Pokud je dané číslo v databázi, tak se v souvisejících komentářích či prostřednictvím slovního hodnocení dozvíte, kdo vám volal a v některých případech i konkrétní jméno osoby, které číslo patří.

Jak zjistit, kdo mi volal? Zkuste Google nebo Seznam

Vzhledem k množství služeb, které se problematikou odhalení neznámých čísel zabývají, je pak nejjednodušší telefonní číslo zadat přímo do vyhledávače – například do Googlu, Bingu nebo Seznamu.

Mezi výsledky vyhledávání bezpochyby najdete i některou z výše uvedených služeb a o to rychleji zjistíte, kdo vám volal.

Pokud by vyhledávač nic nenašel, zkuste telefonní číslo zadat ve více formátech, například:

 • + 420 123 456 789,
 • 123 456 789,
 • 123456789.

Alternativně zkuste změnit poslední číslici telefonního čísla. Zejména v případě marketingových hovorů se často obměňuje pouze tato koncovka.

Může se stát, že vyhledávač dané číslo nenajde. V takovém případě se buď o žádný nežádoucí hovor nejedná, nebo jej doposud nikdo do žádné z databází nezadal či neokomentoval.

Aplikace, které zjistí, komu patří telefonní číslo

Třetí variantou, jak zjistit kdo vám volal, případně komu patří telefonní číslo, je použití některé mobilní aplikace. Tyto aplikace rozpoznají, kdo vám volal a v případě, že je dané telefonní číslo „na černé listině“ vás varuje.

Nevýhodou mobilních aplikací, které dokáží podvodníky či nevyžádané hovory odhalit, je ovšem fakt, že nástroji musíte povolit příslušná práva, jako je přístup k příchozím hovorům.

Populárními aplikacemi, které zvládnou rozpoznat, komu patří telefonní číslo, jsou:

 • Můžu to zvednout? (Pouze pro Android zařízení.)
 • Nevolejte.cz – (Pro Android a iOS zařízení.)

Zdroj: vlastní

4 thoughts on “Jak zjistit, kdo mi volal a komu patří telefonní číslo?

 1. Nezjišťuji neznámé číslo. Buď se představí, nebo jej pošlu do p.. -paďous. A je po nahrávaném hovoru.

 2. Problém je u těchto služeb obrovský. Neověřují, jestli jsou zapsané informace pravdivé a nemažou záměrně hanlivé komentáře u ověřovaných čísel. Ne vždy si lidé ověřují pouze čísla pro svou potřebu, ale mnohdy dá k tel. číslu zápis osoba, která chce poškodit konkurenci.

 3. Na seznamu si vyhledám číslo a podle toho se
  zařídím. Pokud se jedná o “telemarketing”,
  číslo blokuji. Někdy se divím, jak rychle si tito
  “telefonní šmejdi” jsou schopni měnit telefonní
  čísla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *