Recenze Amazon Prime Video – zkušenosti i kompletní info

Zvažujete, zda pro vás bude právě Amazon Prime ideálním zdrojem televizní zábavy? Přinášíme vám kompletní informace o této streamovací službě, prozradíme vám jak Amazon Prime sledovat, co vše v jejich nabídce najdete i na kolik vás měsíčně vyjde… 

Co je Amazon Prime?

Amazon Prime neboli Prime Video od Amazonu je filmová a seriálová streamovací služba, která je dostupná v mnoha světových jazycích. Zjednodušeně se vlastně jedná o placenou online videotéku, díky které si můžete přehrávat své oblíbené filmy, seriály a pořady nejen z produkce Amazon Studios.

Co nabízí Amazon Prime v Česku?

Amazon Prime pro české diváky funguje od roku 2016. Nabídka pořadů s českým dabingem je sice stále poměrně omezená, ale neustále se s rostoucí uživatelskou základnou rozšiřuje. Velká část filmů a seriálů, které nejsou v češtině ale nabízí možnost českých titulků.

Amazon Prime recenze a hodnocení zákazníků

Jelikož se v Česku jedná o poměrně mladou a méně rozšířenou streamovací platformu, ani recenzí na Amazon Prime příliš mnoho nenajdeme.

Pokud bychom ale měli recenze na Amazon Prime shrnout, většina uživatelů je spokojená se službami i kvalitou. Jestliže vám nevadí převaha filmů s titulky nebo v angličtině, může vám obsah opravdu vyhovovat. V případě, že ale dáváte přednost českému dabingu, bude pro vás nabídka poměrně omezená

A právě malá nabídka titulů v češtině je to, co čeští zákazníci napříč internetem většinou hodnotí negativně. Často ale zmiňují také převahu seriálů nad filmy – což někomu vyhovuje a jinému zase ne. 

Amazon Prime má ale skvěle hodnocenou mobilní aplikaci, ve které přehledně vidíte, zda má pořad český dabing, což při sledování na notebooku či většině smart TV zjistíte až po spuštění. 

Unikátní je funkce X-ray, díky které zjistíte o vybraných filmech, seriálech nebo pořadech mnoho bonusových informací. Díky této funkci se můžete dostat do zákulisí, dozvědět se perličky z natáčení, zobrazit si seznam herců nebo třeba soundtrack k titulu.

“Amazon využívám již několik týdnů.Nabidka se mi velmi líbí.Vetsina vlastní tvorby má vysokou kvalitu a je doplněna tituly staršímy a známými.Titulu je dostatek na mnoho měsíců sledování a jsou stále doplňovány.Naposled výborný seriál Citadel.

Měl jsem několik měsíců Netflix a můžu porovnat. Za mě 1:1. Aplikace Amazon Prime funguje naprosto bez chyb a plynule. Mohu doporučit.”

Uživatel Premet, web Recenzer

“Slušná cena, slušný výběr, ale velkým problémem je, že u mnoho filmů a seriálů nejsou titulky v cz, o dabingu ani nemluvě. Ten není skoro nikde.” 

Daniela Don, Google Play

“Amazon Prime Video je celkem dobrá streamovací platforma. Obsahu sice není zase tolik, ale za 79 Kč měsíčně má fajn nabídku. Většina obsahu není v češtině ani s českými titulkami, na tom by se ještě mělo zapracovat. Aplikace je jinak na dobré úrovni, nijak nevyčnívá, snad jen funkce X-Ray, která popisuje každou scénu (herci, děj scény, soundtrack, …), je fakt super. Nikde jinde jsem se s ničím takovým nesetkal.”

H. Škorpík, Google Play

Kolik stojí Amazon Prime?

Amazon Prime sice nemá tak široký obsah pro české zákazníky jako například Netflix nebo Disney+, na druhou stranu ale měsíčně vychází pouze na 79 Kč

Předplatné je nutné hradit platební kartou. Tu stačí při registraci zadat do systému a měsíční poplatek se vám bude sám jednou měsíčně stahovat z vaší karty a platba sama odejde z účtu.

Náš tip: Srovnání internetových televizí – která je nejlepší?

Jak získat Amazon Prime?

Pokud vás Amazon Prime zaujal, máte na výběr dvě možnosti – můžete si službu zaregistrovat online na webu PrimeVideo.com nebo přímo přes jejich aplikaci (v mobilu, tabletu nebo třeba přes Smart TV).

Registrace je velmi jednoduchá a stačí zadat pár základních údajů + samozřejmě vyplnit údaje z vaší platební karty pro stahování měsíčního poplatku.

Na kolika zařízeních můžu sledovat Amazon Prime?

Amazon Prime vám v základní ceně nabízí sledovat svou nabídku pořadů hned na třech zařízeních najednou – ať už to bude počítač, telefon, tablet nebo Smart TV.

Může se hodit: Srovnání TOP seznamek v Česku – která je nejlepší?

Amazon Prime zdarma

Amazon Prime nabízí  7 denní zkušební období zdarma, které vám automaticky nabídne při vyplňování platebních údajů. 

Během tohoto týdne můžete neomezeně využívat všechny služby, které v rámci předplatného Prime Video nabízí. 

Jak sledovat Amazon Prime?

Amazon Prime můžete sledovat online na zmíněné webové adrese primevideo.com, stejně tak si ale do svého chytrého zařízení (mobil, smart TV, tablet …) můžete stáhnout jejich aplikaci. Ta je má velmi dobré hodnocení, uživatelské prostředí je příjemné a přehledné. 

Prim Video vám ale nabízí také možnost stáhnout si své oblíbené tituly do vašeho účtu, následně si je můžete přehrávat i v případě, že jste offline. Skvěle se tak hodí na cesty nebo na dovolenou.

Nepřehlédněte také: HBO recenze – ceník předplatného vs. nabídka

Co sledovat na Amazon Prime?

Jak už jsme několikrát zmínili, nabídka Amazon Prime zatím pro české uživatele nabízí poměrně omezený obsah – tedy z hlediska dabingu a často chybějících titulků. Ve videotéce najdete tvorbu Amazon Studios, stejně tak se ale můžete těšit na filmové či seriálové novinky, které doplňují starší kultovní kousky.

Pokud ale vůbec netušíte, na co na Prime Videu koukat, máme pro vás několik tipů …

Z tvorby Amazon Original bychom doporučili například:

The Grand Tour – zábavný moto pořad, ve kterém slavná trojice Clarkson, Hammond a May navazují na legendární Top Gear, kde byli nahrazeni. CZ dabing ale bohužel ani u jedné z 5 sérií nečekejte, k dispozici jsou pouze CZ titulky.

Citadel – pro všechny fanoušky Bondovek přináší Prime Video sérii napínavých epizod, ve kterých budou agenti Mason Kane a Nadia Singhová doslova zachraňovat svět. Na ČSFD sice pořad moc dobré hodnocení nezískal, přesto patří k velmi sledovaným.

Moje vina – 117 minutové španělské drama pro všechny romantiky.

Clarksonova farma – Richard Clarkson se v tomto pořadu s humorem sobě vlastním snaží vymyslet vychytávky, které by usnadnily práci všem farmářům. Skvělá oddychovka z anglického venkova.

Zářivě šťastní lidé: Tajemství rodiny Guggarových – dokumentární minisérie vám ukáže, jak funguje kotroverzní kult IBLP – tedy Institut základních životních principů. 

Z kultovek a starších kousků si pak na Prime Video užijete snad celou sérii Pána Prstenů, ale také Chůvu k pohledání, komedie jako Borat nebo Méďa nebo kultovní horory od Kostky až po Saw.

Zdroje: https://www.primevideo.com, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.amazon.avod.thirdpartyclient&hl=cs&gl=US, https://www.recenzer.cz/amazon-prime-video/ 

Máte také zkušenosti s Amazon Prime Video? Nebo chcete uživatelům dát tip na váš oblíbený pořad? Podělte se o info v komentářích níže…

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *