Recenze Apple TV+ a hodnocení zákazníků

blank

Už déle než tři roky mohou všichni jablíčkáři (a nejen oni) využívat služby Apple TV+. Pokud jste ještě neměli čas nebo chuť tuto videotéku vyzkoušet, máme pro vás kompletní info od ceny, přes postup registrace až po tipy na ty nejlepší hity. 

Co je Apple TV+?

Apple TV+ je americká streamovací služba, kterou provozuje společnost Apple Inc. Funguje od listopadu 2019 a v její nabídce najdete filmy, pořady a série z produkce Apple Originals.

Kolik stojí Apple TV+?

Služba funguje na principu pravidelného měsíčního poplatku, který činí 199 Kč za měsíc. Při registraci zadáte údaje vaší platební karty, ze které se vám v dané období bude částka automaticky strhávat. 

Doplatky k Apple TV+ 

U streamovacích služeb jsme většinou zvyklí na to, že po úhradě měsíčního poplatku máme přístup k celému obsahu zdarma

Apple TV+ ale zvolila trošku jinou metodu a část obsahu není zahrnuta v měsíčním poplatku, zejména některé filmy si tak budete muset dále doplácet.

Co najdete na Apple TV+? 

Jak už jsme zmínili, Apple TV+ se zaměřuje zejména na svůj vlastní obsah z produkce Apple Originals. Dočkáte se tak opravdu originálního obsahu, který jinde nenajdete, na český dabing ale můžete zapomenout. A u některých pořadů či filmů nenajdete ani české titulky. 

Obecně se ale Apple TV+ velice rychle rozšiřuje a nabízí čím dál více kvalitních titulů, které se snaží v co největší míře doplnit alespoň o titulky v mnoha jazycích.

Náš tip: Srovnání internetových televizí – která je nejlepší?

Recenze Apple TV+ … hodnocení uživatelů

Apple TV+ u nás zatím není příliš rozšířená a většina diváků dává přednost streamovacím službám, které nabízejí více obsahu v češtině. Pokusíme se tedy shrnout vše, co jsme se dozvěděli z několika desítek recenzí…

Apple TV+ často čeští zákazníci využívají zejména v případě, že ji dostanou na určité období zdarma. Často se s Apple TV+ zdarma můžete setkat při nákupu nového iPhonu nebo chytré televize. Po tomto období si ale službu začne platit jen pouhý zlomek uživatelů. 

Nejčastěji si diváci stěžují právě na obecně malý obsah videoknihovny a také na nízký počet titulů s českým dabingem, případně na chybějící české titulky. Vadí jim také fakt, že některé tituly jsou placené nad rámec měsíčního polatku

Na druhou stranu ale skvěle hodnotí vysokou kvalitu každého titulu, pořady jsou velice zajímavé a skvěle zpracované, rozhodně nešetří na svém rozpočtu a také obsazení filmů či seriálů stojí za to. 

Ani cena Apple TV+ nepřijde většině zákazníkům příliš vysoká, jak už jsme ale zmínili, obsah zkrátka nemusí být pro každého, čekat nemůžete ani nekonečné hodiny zábavy, tituly přibývají opravdu po pár kouscích. 

Nepřehlédněte: Srovnání neomezených tarifů (volání i data)

Aplikace Apple TV+ 

Aplikace má obecně velmi jednoduché uživatelské rozhraní, ve kterém se rychle zorientujete. Stačí se přihlásit nebo zaregistrovat a můžete sledovat své oblíbené tituly. 

U jablíčkářů se Apple TV+ těší velké přízni a na App Store má krásné hodnocení 4,7 z 5 možných hvězdiček

Uživatelé Androidů ale z aplikace příliš nadšení nejsou, na Google Play získala pouze 1,7 hvězdiček z 5 možných.

Jak můžu sledovat Apple TV+?

Na výběr máte jako u většiny streamovacích služeb z mnoha chytrých zařízení. Apple TV+ můžete sledovat ze svého PC nebo notebooku přímo na adrese tv.apple.com.

Stejně tak si ale můžete stáhnout také aplikaci do svého mobilu (samozřejmě je dostupná i pro android), tabletu, smart TV nebo jiného chytrého zařízení.

Jak si předplatit Apple TV+?

Pokud byste chtěli Apple TV+ vyzkoušet, bude nejprve nutné se přihlásit pomocí vašeho Apple ID, případně si nové Apple ID vytvořit. Jedná se vlastně o klasický uživatelský účet, pod kterým můžete používat veškeré Apple produkty. 

Pak už stačí jen aktivovat vaše předplatné. To se vám bude automaticky v měsíčním intervalu stahovat z platební karty, kterou při registraci zadáte. 

Může se hodit: Jak zrušit Badoo? Jde to snadno (i notifikace)

Oscarové tituly Apple TV+ … aneb co nepřehlédnout

Když jsme se zmínili o kvalitním obsahu, nejednalo se jen o naše subjektivní hodnocení. Stejný názor mají i kritici, tituly z tvorby Apple originals získaly mnoho nominací na Oscary, část z nich dokonce i proměnily.

V rámci 95. ročníku Akademie si nejvíce pozornosti vyžádal asi krátkometrážní animovaný dojemný příběh Chlapec, krtek, liška a kůň na motivy knihy Charlieho Mackesy.

V roce 2021 zase Apple TV+ zazářila s filmem CODA – v češtině jej najdete pod názvem V rytmu srdce. Drama získalo Oscara za nejlepší film + několik ocenění Emmy.

Určitě byste si ale neměli nechat ujít také … 

  • Vlkochodci – animovaný pohádkový fantasy seriál, který milují nejen děti
  • 1971: Když hudba změnila úplně všechno – dokumentární skvěle zpracovaný seriál
  • Sloní královna – poutavé dobrodružství sloní matky Athény v dokumentárním filmu
  • Home Before Dark – napínavá seriál, který vás vtáhne do odhalování odloženého případu
  • Bankéř – působivé drama zasazené do 60. let 20. století 
  • For All Mankind – drama nabízí v několika dílech alternativní náhled na situaci, kdy by jako první na měsíci přistáli namísto USA Sověti.
  • Ted Lasso – velice oblíbený komediální seriál nejen o fotbalu

Máte také zkušenost s Apple TV+? Ať už vás služba nenadchla nebo jste naopak věrnými uživateli, podělte se s námi v komentářích níže o názor či oblíbené pořady …

Zdroje: https://tv.apple.com/, https://avmania.zive.cz/apple-tv-plus-nejlepsi#part=19, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.atve.androidtv.appletv&hl=cs&gl=US a https://apps.apple.com/cz/app/apple-tv/id1174078549?l=cs

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *