Recenze CCC – zkušenosti s nákupem i kvalitou

Pokud alespoň jednou za čas navštívíte některé z nákupních center napříč celým Českem, určitě jste se již setkali s prodejnami obuvi CCC. Na našem trhu fungují již několik let a mohlo by se tak zdát, že jde o velice spolehlivou síť prodejen. Opravdu jsou ale zákazníci s nákupem v CCC spokojeni?

Co je CCC?

CCC Group je jedna z největších evropských společností, které se soustředí na prodej obuvi. Ve 28 zemích zahrnující také Česko najdete více než 950 prodejen CCC a své zboží nabízejí také na více než 90 e-shopech. 

Co má společného CCC a Modivo?

CCC, eobuwie.pl, Modivo a DeeZee. To jsou projekty skupiny CCC, které se zaměřují na prodej obuvi a případně také módních doplňků. 

Kdo je provozovatelem CCC?

Provozovatelem internetového obchodu CCC.cz je společnost CCC Czech, s.r.o., která sídlí na ulici Českomoravská 2420/15 v Praze 9. Společnost má dva jednatele, kterými jsou Mgr. Roman Puchala a Adam Mariusz Holewa z PL. Společníkem je pak polská společnost CCC SPÓŁKA AKCYJNA, která má ve společnosti 100% podíl ve výši 112 600 000,- Kč.

CCC prodejny a e-shop

V Česku najdete desítky prodejen obuvi CCC, které se ale svou nabídkou mohou mírně lišit. Kompletní nabídku pak najdete na e-shopu na adrese ccc.eu. Objednat si zde můžete produkty s doručením na adresu, stejně tak si ale svou objednávku můžete vyzvednout na některé z prodejen.

Recenze CCC – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Jelikož na našem trhu společnost se svými CCC prodejnami funguje již řadu let, o recenze není napříč internetem nouze. 

Mohli bychom je rozdělit na 2 skupiny – tedy recenze jednotlivých prodejen, které dnes ale lehce vynecháme, a obecné recenze, které informují další zákazníky o zkušenostech s kvalitou produktů, reklamacemi nebo online nákupem a doručením zboží. 

Recenze zákazníků CCC nás velice překvapily … a bohužel ne příjemně. Většina recenzí totiž vůbec není pozitivní. Například na Zboží.cz je jen 23 % spokojených zákazníků a obchod si tak vysloužil pouze 1 hvězdičku z 5 možných

“Tomuto obchodu jsem dávala další a další šance dlouho, boty jsou totiž hezké, ale nenechte se napálit, boty se vám rozpadnou někde ve městě, domů přijdete naboso, reklamaci vám neuznají a můžete boty hodit do koše. Stalo se mi to vícekrát a naposledy po další neuznané reklamaci rozpadlých bot tam už opravdu nevkročím a všechny tímto chci varovat.”

P. Valečková, Zboží.cz 

“Velice nekvalitní boty,koupeny dvoje farmařky, u prvních se po dvou měsících objevily praskliny na kožence v místě ohybu nohy,poté se odlepila podrážka od boty…přikládal jsem to levné ceně a po roce si šel koupit nové,kožené a dražší (okolo 2 tis. Kč údajně zlevněné z 2 500 Kč).Byla to největší chyba. Asi po 3 měsících při dešti mokro v botách …po bližším prozkoumání obě podrážky v místě ohybu popraskané,do noh vás tlačí plastve z podrážky, klenba rozpadlá…boty tak leda na okrasu,nebo pokud vážíte 40 kg. Už nikdy !!”

Registrovaný uživatel, Zboží.cz

A lépe na tom e-shop není ani na Heurece. Nemá sice službu ověřeno zákazníky a nemůžeme vám tak říct přesná čísla a procenta spokojených vs. nespokojených klientů, opět zde ale najdete několik recenzí – většina samozřejmě negativních

“POZOR! Pro Vás, co se s tím ještě nesetkali, tak CCC považuje jakoukoliv letní obuv za „sezónní“ a to tím způsobem, že pokud si koupíte letní boty letos a následující léto zjistíte závadu nebo se vám boty nějak rozpadnou, budete při reklamaci informováni, že se jedná o boty sezónní, tedy na JEDNU sezónu a že vám reklamace nebude uznána! Že jsou boty ještě více než rok v záruce, jsou minimálně nošené a dle OZ máte na reklamaci plné právo tam nikoho nezajímá…. Mám ráda jejich značku Lasocki, ale letní boty už bych zde opravdu nekoupila. “

Anonymní uživatel, Heureka.cz

Ani na dalších webových stránkách a portálech ale nejsou názory na CCC o moc lepší. Samozřejmě se najde řada zákazníků, kteří v prodejnách nebo na CCC.eu nakupují pravidelně a s obuví jsou spokojeni, většina názorů ale zkrátka pozitivní není. A mnozí z nich uvádějí, že kvalita produktů nebo přístupu k zákazníkům šla v posledních letech prudce dolů.

“Po asi deseti letech nakupování v tomto obchodě jsem donucen vyřadit tento obchod z mého nákupního seznamu z důvodu neuznané reklamace odlepené podrážky na části jedné boty. Prý poškození používáním!!! Cože – jen na jedné botě? Druhá bota naprosto v pořádku. To jsem asi místo chození skákal po jedné noze ne? Boty byli používány pouze 4 měsíce a pouze po městě!!! Na hory mám speciálky za 5000. Na reklamačním listu napsáno, že stejně se počítá s tím, že boty vydrží pouze jednu sezónu. Tak fajn – u CCC Karviná tedy nákupy nikdy více. Když si spočítáte, že jsem tam nechal v průměru cca 3000 ročně, tak to je rozhodně bude bolet více než mě. Včetně toho, že tuto jejich „skvělou“ reklamační politiku samozřejmě předám všem svým známým, aby si u nich nákup rozmysleli.”

zákazník Michal, Recenzer.cz

Spoustu problémů s CCC řeší zákazníci také na webu dTestu VašeStížnosti.cz. Celkem zde bylo nahlášeno 216 stížností, z toho ale pouze 4 za letošní rok. Uznáváme ale, že na všechny stížnosti zde společnost reaguje a snaží se společně se zákazníkem najít řešení.

Nepřehlédněte také: Nejlepší ortopedické vložky do bot. Jak vybrat správné?

Výhody a zápory nákupu v CCC

Ať už jste se sítí prodejen nebo e-shopem CCC v minulosti setkali nebo právě zvažujete svůj první nákup, máme pro vás shrnutí nejdůležitějších plusů a nevýhod, které nejen z recenzí vyplývají…

Proč nakupovat v CCC?

 • široký výběr zboží
 • u vybraných produktů nízké ceny
 • možnost vyzvednutí na prodejnách po celé ČR
 • zázemí stabilní společnosti
 • možnost reklamace na prodejnách

Co zákazníkům na CCC nejvíce vadí?

 • problémy s reklamacemi
 • často horší kvalita obuvi, která se po čase rozpadá, rozlepuje se, praská…
 • dlouhá dodací lhůta některého zboží
 • zboží nemusí být odesláno v jedné objednávce a chodí postupně

Je nákup na CCC bezpečný?

Rozhodně se nejedná o podvodný e-shop, který by z vás pouze vytáhl peníze a zboží neodeslal. U některých položek může být delší doba dodání, předpokládaná doba doručení je vždy uvedena u daného produktu, dle zkušeností zákazníků ale bývá delší. 

A právě podle recenzí je nejspíše potřeba počítat také s nižší kvalitou zboží. Ačkoliv některé značky mohou být výjimkou, obecně je obuv CCC vnímána jako málo kvalitní a kvalita dle názorů neodpovídá vyšší ceně. 

Dalším problémem může být komunikace se zákazníky, která zejména v případech reklamací bývá nedostatečná. Reklamace často nebývají uznávány a zákazníci obecně se zákaznickým servisem nejsou příliš spokojeni.

Od nákupu vás odrazovat nebudeme, určitě ale doporučujeme si řádně prostudovat, zda se jedná o sezónní obuv a k čemu je určena. I sportovně vyhlížející tenisky mohou být zařazeny do vycházkové obuvi a reklamace vám pak při použití ke sportu nebude uznána. 

Jak reklamovat obuv CCC?

Pokud jste produkt zakoupili na některé z kamenných prodejen CCC, řešení je jednoduché. Stačí některou prodejnu ze sítě CCC opět navštívit a domluvit se na reklamaci přímo zde. 

V případě online nákupu na CCC.eu je potřeba zaslat reklamované produkty zpět na adresu:

Zlín Centro,
CCC Czech, s.r.o.
Třída 3.května 1170,
763 02 Zlín

K zásilce nezapomeňte přidat patřičné údaje z objednávky, nejjednodušší způsob je vyplnění reklamačního formuláře, který je v .pdf formátu dostupný na stránkách CCC.eu. 

Pokud zasíláte zpět více produktů, je potřeba je umístit do jednoho balíku obsahujícího reklamační formulář, případně je můžete zaslat jednotlivě, ale bude nutné vyplnit ke každému balíčku vlastní reklamační formulář.

Reklamace bude posouzena nejdéle do 30 dní od přijetí reklamovaného produktu. Při uznání reklamace vám budou finance vráceny zpět na účet uvedený v reklamačním formuláři.

Může se hodit: Top4Running recenze – vše pro plnohodnotný zážitek z běhu

Vracení zboží CCC

Jiný postup je pak při vracení zboží v zákonem dané lhůtě – s výjimkou nákupu na prodejně, kdy opět stačí navštívit pobočku CCC. Pokud chcete vrátit nevyhovující zboží zakoupené online na CCC.eu zpět, bude nutné nejprve vyplnit online formulář. 

Do něj uvedete, které produkty z vybrané objednávky vracíte a následně vám bude vygenerován na e-mail tzv. vratný kód. 

Pak už jen stačí vracené produkty zabalit do jedné krabice, ze které odstraníte původní etikety a viditelně ji označíte vratným kódem

Následně ji zanesete na jakýkoliv Parcelshop PPL, kde ji za vás zdarma odešlou zpět. Pokud Parcelshop kvůli práci nestíháte nebo nemáte žádný poblíž, můžete nyní nově zásilku zanést také na kterýkoliv Parcelbox

Možnosti doručení zboží z CCC

Vybrané produkty si můžete zdarma vyzvednout na kterékoliv prodejně CCC. Ne každé zboží ale je na vámi vybrané prodejně – některé produkty jsou dostupné jen online. Proto je potřeba počítat s tím, že si na dodání zboží na prodejnu počkáte třeba i týden. Dalšími možnostmi pro dodání objednávky jsou:

 • Kurýr – tedy dodání na vaši adresu některou z přepravních společností … cena 89 Kč.
 • Zásilkovna – dodání na odběrné místo nebo do Z-BOXu … 69 Kč.

Při nákupu nad 949 Kč je pak poštovné ve všech případech zdarma.

Jak můžete zaplatit objednávku na CCC?

Online nákup na CCC.eu nabízí hend několik možností plateb …

 • online platba kartou
 • rychlý bankovní převod prostřednictvím PayU
 • platba na dobírku při dodání objednávky
 • Google Pay platba
 • platba do 30 dnů od převzetí – po vyzkoušení – prostřednictvím Twisto (tato služba ale může být dále zpoplatněna)

Shrnutí závěrem …

V prodejnách i na e-shopu CCC najdete většinou módní obuv, která bohužel nemívá vysokou kvalitu. Pokud se jedná o levnější kousky, bude vám možná stačit, že budou fungovat jednu sezónu. 

Kvalita ale dle recenzí často pokulhává i u dražších kolekcí, obuv se často rozlepuje, zatéká do ní nebo popraská. Vyřízení reklamace je někdy snadné, část zákazníků si ale na přístup reklamačního oddělení stěžuje a své reklamace se marně domáhají. 

Na druhou stranu má ale řetězec CCC celou řadu stálých zákazníků, kteří zde nakupují pravidelně a s obuví či doplňky jsou spokojeni. 

Máte také zkušenost s nákupem v CCC prodejnách či na e-shopu? Těšíme se na vaše názory v komentářích níže …

Zdroje: https://ccc.eu, https://www.zbozi.cz/obchod/143708/, https://obchody.heureka.cz/ccc-eu-cz/recenze/, https://www.recenzer.cz/obchod/ccc/, https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-565/ccc-czech-s-r-o

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *