Recenze Expondo – pozor na problémy s odpočtem DPH!

Najít spolehlivého dodavatele kvalitního vybavení pro vaše podnikání není nic snadného. Jednou z možností může být Expondo, které nabízí opravdu širokou nabídku značkových produktů. Je ale nákup na Expondu bezpečný a opravdu za sebou mají více jak milion spokojených zákazníků? Nebo je realita jiná?

Co je Expondo?

Na doméně Expondo.cz najdete e-shop, který se zaměřuje na prodej profesionálního gastro vybavení a hotelnických potřeb, nabízejí ale také potřeby pro řemeslníky a pro průmysl nebo sportovní vybavení a doplňky pro zdraví a krásu. 

Je nákup na Expandu bezpečný? 

Rozhodně se nejedná o podvodný e-shop a nezmiňuje se o něm ani ČOI v seznamu rizikových e-shopů. Nemusíte se tedy bát, že by vám objednávka nedorazila a vy přišli o těžce vydělané peníze. Recenze zákazníků ale příliš lichotivé nejsou a celkové hodnocení Expanda by nás k nákupu nepřesvědčilo. 

Náš tip: Nezávislá recenze 8a.cz – vyplatí se nákup z Polska?

Je Expondo český e-shop?

V obchodních podmínkách je jako prodejce uveden pouze “expondo GmbH”, předpokládáme tedy, že se jedná o německou společnost, která sídlí na adrese Köpenicker Str. 54 v Berlíně. Zda se jedná o nedopatření nebo Expondo schválně o svém německém provozovateli mlčí, aby vypadalo jako ryze český e-shop, už necháme na vaší úvaze. 

Podle zákazníků je navíc zboží zasíláno z polského skladu ve městě Zielona Góra. 

Problémy s odpočtem DPH na Expondo

Jak už jsme nakousli, zákazníci s nákupem na Expondo z velké části příliš spokojení nejsou. A hlavním důvodem je v tomto případě zejména odpočet DPH. 

Vzhledem k sortimentu Exponda, který se zaměřuje na firmy nebo živnostníky, se dá očekávat, že řada ze zákazníků bude plátcem DPH. Jelikož nikde není uvedeno, že provozovatelem je německá firma, zákazníci s komplikacemi nepočítají. 

Na Expondo i jako plátci DPH platíte celou částku s 21% DPH. Na základě dokladu, který Expondo vystavuje si ale DPH nemůžete odečíst. Přitom běžnou praxí je přímo nákup bez DPH ze zahraničí, který ale Expondo neumožňuje. 

A jak to z recenzí vyplývá, řešení vůbec není snadné. Můžete se obrátit na zákaznickou podporu, která úpravu dokladu zadá účetnímu oddělení. Kdy se ale opraveného dokladu dočkáte a zda vůbec dorazí, je opravdu ve hvězdách. Někteří zákazníci problémy s DPH řeší i více než půl roku!

Náš tip: Srovnání a recenze největších českých dopravců

Recenze Expondo – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Zejména kvůli problémům s odpočtem DPH má Expondo na srovnávačích poměrně špatné recenze. Na Heurece má sice i několik pozitivních recenzí, ty jsou ale většinou staršího data – za poslední rok zde přibylo 11 negativních a pouze 8 pozitivních recenzí

Lépe na tom Expondo není ani na Zboží.cz, kde nezískalo ani 2 hvězdičky z 5 možných. Pouze 27 % zákazníků by nákup na Expondo doporučilo ostatním

Kromě problémů s odpočtem DPH si zákazníci nejčastěji stěžují na:

  • častou poruchovost produktů 
  • neochotu a aroganci zákaznického servisu
  • problematické řešení reklamací
  • skutečnost, že e-shop neuvádí zahraničního provozovatele
  • chybějící kontaktní adresu
  • mylné či zavádějící informace u produktů

Problémy s DPH a dalšími skutečnostmi už rozebírají také návštěvníci několika diskuzních fór, mezi které patří například Poraďte.cz

blank

Abychom ale byli skutečně objektivní, najde se také řada zákazníků, kteří byli s nákupem spokojeni. Jedná se především o neplátce DPH či běžné zákazníky, kteří si produkty zakoupili pro svou vlastní nepodnikatelskou potřebu. 

Většinou dobře hodnotí rychlost dodání zboží i široký výběr produktů za výhodné ceny

Expondo doprava zboží a doba dodání

U každého produktu na e-shopu můžete vidět, zda je skladem a kdy vám bude přibližně doručen. Většinou se jedná o 1-3 pracovní dny a přestože je zboží zasíláno z polských skladů, dodání je podle recenzí poměrně rychlé

Objednávky, které uskutečníte do 13. hodiny v pracovních dnech by měly být ještě téhož dne expedovány.

V závislosti na velikosti a hmotnosti zboží zasílá Expondo objednávky buď prostřednictvím DPD, GLS a UPS nebo spediční společností (Raben či Dachser). Spediční přeprava se obvykle provádí od hmotnosti 40 kg.

Výhodou je, že doprava z Expondo je vždy zdarma. A nezáleží, zda objednáte doplněk v řádu stokorun nebo třeba rozměrná gastro chladící stůl. 

Náš tip: Recenze Klik.cz – reálné zkušenosti a hodnocení zákazníků

Expondo platba objednávky

Svou objednávku můžete uhradit prostřednictvím: 

  • bankovního převodu na účet vedený u České Spořitelny – č. účtu 4327270369/0800
  • dobírky – objednávku hradíte kurýrovi při jejím převzetí, tento způsob platby je ale k dispozici pouze pro objednávky jednotlivých produktů. 
  • PayPalu 
  • online platby kreditní kartou 

Platba je bezpečná a nemusíte mít strach, že byste o své peníze přišli. 

Shrnutí závěrem …

Pokud na Expondo nakupujete zboží pro svou osobní potřebu, může se objednávka skutečně vyplatit. Pozor ale v případě, že byste chtěli uplatnit odpočet DPH, který na základě vystaveného dokladu není možný. Také řešení reklamací či vrácení zboží nebo další komunikace s e-shopem bývá poměrně složitá a zdlouhavá. 

Co je Expondo?

Na doméně Expondo.cz najdete e-shop, který se zaměřuje na prodej profesionálního gastro vybavení a hotelnických potřeb, nabízejí ale také potřeby pro řemeslníky a pro průmysl nebo sportovní vybavení a doplňky pro zdraví a krásu. 

Je nákup na Expandu bezpečný? 

Rozhodně se nejedná o podvodný e-shop a nezmiňuje se o něm ani ČOI v seznamu rizikových e-shopů. Nemusíte se tedy bát, že by vám objednávka nedorazila a vy přišli o těžce vydělané peníze. Recenze zákazníků ale příliš lichotivé nejsou a celkové hodnocení Expanda by nás k nákupu nepřesvědčilo. 

Je Expondo český e-shop?

V obchodních podmínkách je jako prodejce uveden pouze “expondo GmbH”, předpokládáme tedy, že se jedná o německou společnost, která sídlí na adrese Köpenicker Str. 54 v Berlíně. Podle zákazníků je navíc zboží zasíláno z polského skladu ve městě  Zielona Góra. 

Máte také zkušenost s nákupem na Expondo? Nebo nakupujete u spolehlivější konkurence? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o názor v komentářích níže … 

Zdroje: https://www.expondo.cz, https://www.zbozi.cz/obchod/123295/, https://obchody.heureka.cz/expondo-cz/recenze/ a https://www.poradte.cz/spolecnost/62728-da-se-verit-obchodu-expondo-cz.html 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *