Recenze Juum – zkušenosti zákazníků. Další rizikový e-shop!

Narazili jste na e-shop Juum.cz a chcete vědět, zda bude nákup na něm stát za to? Nebo už jste se napálili a nevíte, zda šlo o náhodu nebo se skutečně jedná o podvodný e-shop? S námi zjistíte, vše, co se může před nákupem na Juum i po něm hodit …

Co je Juum?

Na první pohled je Juum.cz klasický český internetový obchod. Nenechte se však mýlit. Jedná se o nákupní galerii se zbožím z celého světa (většinou ale z Číny nebo dalších asijských zemí).

Jak Juum funguje?

Českého prodejce tedy nečekejte a stejně tak ani valnou kvalitu produktů. Přestože na e-shopu vidíte, že zboží je skladem, ihned k odeslání nebo hlášku typu “všechny nově přijaté objednávky budou připraveny k odeslání v 08:30”, doručení může být dle dodacích podmínek až 365 dní! 

Na Juumu je zkrátka nabízeno zboží stejného typu jako na AliExpress nebo eBay, pražská firma (s nepříliš hezkými recenzemi) Delta Division s.r.o. je zde pouze v roli “Lokálního administrátora platformy pro ČR trh”. Kromě toho si ke zboží přidává provizi, zbytečně si tak připlatíte a nákup je podle recenzí ještě rizikovější než na klasických mezinárodních galeriích. 

Náš tip: Další e-shop pod společností Delta Division s.r.o.Recenze rizikového e-shopu Rivalenti!

Recenze Juum – zkušenosti zákazníků

Jak už asi tušíte, valná většina zákazníků se svým nákupem spokojená nebyla. Pokud už jim po týdnech či měsících čekání zboží došlo, jeho kvalita nestála za nic. 

Na co si nejčastěji zákazníci stěžují?

  • dlouhá doba dodání (až 365 dní)
  • nedoručená objednávka 
  • nekompletní dodané zboží
  • částka za nedodané zboží nebyla vrácena 
  • dodané zboží neodpovídalo popisu ani fotografiím
  • velikosti obuvi a oblečení neodpovídají tabulkám ani běžným normám
  • složitá komunikace a neochota
  • velice nízká kvalita zboží …

Pokud jste tedy na Juum narazili, doporučujeme se mu obloukem vyhnout. Je pravděpodobné, že své peníze vyhodíte z okna. 

Juum – co na to ČOI?

Vzhledem k narůstajícímu počtu stížností na Juum jej ČOI zařadila na seznam rizikových e-shopů a to s následujícím vysvětlením:

Pokud tedy patříte mezi nespokojené zákazníky a e-shop nesplnil to, co jste očekávali, určitě na ČOI můžete podat podnět, jak to ale vypadá, nemá na provozovatele žádnou páku. 

Náš tip: Dejte si pozor také na Bonky! Jak se střídají společnosti?

Jak se bránit? 

Platili jste svou objednávku kartou? Pak můžete požádat svou banku o tzv. chargeback – tedy vrácení platby. Stačí doložit svou situaci a mít trošku trpělivosti, tato služba není povinností banky, většinou však klientům vyjde vstříc.

Najděte další zákazníky, kteří nákupem na Juum přišli o své peníze. Většinou se shlukují na Facebooku či dalších sociálních sítích nebo nejrůznějších fórech, stačí jen chvilku googlit. Přidat se pak můžete k hromadné žalobě nebo podepsat petici, která v tomto směru žádá změnu legislativy či jiné řešení. 

Varujte své okolí před nákupem 

Čím větší pozor si budeme při nákupech na neznámých e-shopech dávat, tím menší budou mít podvodníci zisk. A pak už se jim nebude jejich činnost vyplácet. 

Sdílejte negativní zkušenosti se svým okolím nebo je přidávejte na nejrůznější fóra a recenzní weby. Mezi těmi je například web VašeZkušenosti od dTestu, kde vám také poradí. Také stížností na Juum se jich tady najde docela hodně … 

blank

Jak rozpoznat rizikový e-shop?

Ať už e-shop vypadá sebelíp, vždy se mrkněte na jeho obchodní podmínky. Podvodné e-shopy je často vůbec nemají, v těch rizikových pak můžete – stejně jako na Juum – najít v různých rolích firmy sídlící mimo ČR, v tomto případě je to Portal LLC ze Spojených Arabských Emirátů.

Prostudujte si také dodací podmínky (v těch na Juumu skutečně najdete, že “Prodejce si vyhrazuje právo v ojedinělých případech … prodloužit dodací lhůtu až na 365 dní”. Mělo by se jednat sice jen o maximálně 0.3 % objednávek, vzhledem ke stížnostem, to ale bude spíše okolo 50 %.

Náš tip: Nenaleťte českému Booho.cz – se zahraničním Boohoo nemá nic společného!

A v neposlední řadě se snažte najít recenze a zkušenosti zákazníků. Ty nejrelevantnější a ověřené najdete na Zboží a Heurece (zde si e-shop nemůže negativní recenze mazat ani jinak upravovat, jsou tedy autentické), určitě ale mrkněte i na Google a hledejte… Naopak si moc nevšímejte recenzí přímo na webu – ty si může e-shop snadno udělit sám.

Krátké shrnutí závěrem:

Co je Juum?

Na první pohled je Juum.cz klasický český internetový obchod. Nenechte se však mýlit. Jedná se o nákupní galerii se zbožím z celého světa (většinou ale z Číny nebo dalších asijských zemí).

Je nákup na Juum bezpečný?

Před nákupem varuje ČOI, který Juum zařadila mezi rizikové e-shopy. Dodací lhůta dle obchodních podmínek může činit až 365 dní a odstoupení od smlouvy je takřka nemožné. Spousta lidí dle recenzí přišla o své peníze, nespokojení zákazníci se shlukují a podávají hromadné oznámení na PČR.

Jak se bránit?

Platili jste svou objednávku kartou? Pak můžete požádat svou banku o tzv. chargeback – tedy vrácení platby. Najděte další zákazníky, kteří nákupem na Juum přišli o své peníze, přidat se pak můžete k hromadné žalobě nebo podepsat petici.

Máte také zkušenost s nákupem na Juum? Podělte se o ni v komentářích níže … 

Zdroje: https://www.vasestiznosti.cz/stiznosti?q=Juum, https://juum.cz/doprava-a-platba, https://www.modio.cz/recenze/juum a https://www.coi.cz/pro-spotrebitele/rizikove-e-shopy/

post

3 vašich komentářů a zkušeností: Recenze Juum – zkušenosti zákazníků. Další rizikový e-shop!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *