Recenze virtuálního operátora Mobil.cz – je stále výhodný?

Předplacenou kartu Mobil.cz můžete znát z trafik nebo České pošty. A my si dnes dopodrobna probereme, zda se její pořízení vyplatí, jaké tento operátor nabízí balíčky a jak jej hodnotí zákazníci. 

Co je Mobil.cz

Mobil.cz je virtuální operátor, který využívá mobilní sítě T-Mobile. Za provozem stojí mediální skupina Mafra – respektive společnost Mafra, a.s., jejímž majitelem je Agrofert. 

Jak získat služby Mobil.cz?

Nejprve je potřeba pořídit si předplacenou kartu, tedy SIM kartu Mobil.cz. Na tu lze zdarma převést také vaše stávající telefonní číslo, předplacená karta je bez smluv a jakýchkoliv závazků, služby tak můžete kdykoliv zrušit. 

Náš tip: Recenze T-Mobile neomezené volání – vyjde vás výhodněji?

Kde pořídit SIM kartu Mobil.cz?

Nejjednodušším způsobem je online objednávka SIM karty na Mobil.cz, kdy vám ji doručí domů dokonce zcela zdarma. SIM karta stojí 200 Kč a máte na ni kredit ve výši 200 Kč a k tomu internet na 30 dní zdarma

Druhou možností je navštívit některou z partnerských prodejen, SIM kartu Mobil.cz koupíte na České poště, v prodejnách Electro World nebo v trafikách řetězců Valmont, GECO, RELAY, Traficon, Danczek a GGT, případně v soukromých trafikách. 

Třetí možností je online objednávka eSIM karty, kterou ale podporují jen vybraná zařízení, jako například novější iPhony a Apple watch, zařízení Google Pixel nebo třeba nejnovější telefony Samsung. Podmínky a cena je stejná jako u klasické SIM karty. 

Co je eSIM?

Jedná se o digitální SIM kartu, tedy samostatný čip, který je zabudován přímo do základní desky chytrého zařízení. Není tedy potřeba fyzicky vlastnit plastovou SIM kartu a vkládat ji do zařízení. K propojení s operátorem pak většinou stačí naskenovat QR kód a provést základní nastavení. 

Ceny, balíčky a neomezené volání s Mobil.cz 

Jakmile máte svou SIM kartu doma a zaktivujete ji, můžete buďto volat za standardní cenu 2,20 Kč za minutu nebo posílat SMS za 1,50 Kč. Pokud chcete výhodnější ceny, můžete si v samoobsluze Mobil.cz nebo pomocí speciální SMS předplatit jeden ze tří balíčků

  1. Třicítka – cena 50 Kč

Předplatíte si 30 minut volání do všech sítí a minuta volání vás pak vyjde jen na pouhých 1,90 Kč. Platí pro volání na standardní čísla v rámci EU. 

Platnost balíčku je 30 dní a spotřebu minut můžete sledovat ve widgetu naší aplikace pro Android nebo v samoobsluze, o vyčerpání budete informování prostřednictvím SMS. 

Aktivace přes SMS… zašlete SMS zprávu ve formátu TRICITKA A na číslo 3333

  1. Volám všem – cena 189 Kč

Volejte neomezeně v rámci ČR na 10 dní, balíček platí v zemích EU.

Pokud máte dostatečný kredit, balíček se po 10 dnech prodlužuje automaticky

Aktivace přes SMS… zašlete SMS zprávu ve formátu VOLAMVSEM A na číslo 3333

Zrušení automatického prodlužování … odesláním SMS VOLAMVSEM D na číslo 3333.

  1. Pokecám v MOBILu – akční cena 75 Kč, běžně za 149 Kč

Volání s SMS neomezeně v síti Mobil.cz na 30 dní. Balíček neplatí v roamingu, ale jen pro volání v ČR.

Pokud máte dostatečný kredit, balíček se po 30 dnech prodlužuje automaticky

Aktivace přes SMS… zašlete SMS zprávu ve formátu POKECAM A na číslo 3333

Zrušení automatického prodlužování … odesláním SMS POKECAM D na číslo 3333.

Náš tip: Vodafone neomezené volání – informace, recenze a zkušenosti

Datové balíčky Mobil.cz

Stejně jako volání si můžete v samoobsluze Mobil.cz nebo prostřednictvím SMS aktivovat některý ze 4 datových balíčků …

  1. Data na 24 hodin – cena 15 Kč

Předplatíte si 180 MB dat s platností na 24 hodin.

Balíček platí v zemích EU a lze jej kombinovat s internetem zdarma, který získáváte za dobíjení. Objem balíčku Data na 24 hodin se spotřebovává vždy jako první.

Aktivace přes SMS… zašlete SMS zprávu ve formátu DATA24 A na číslo 3333

  1. Data na 10 dní – cena 65 Kč

Předplatíte si 700 MB dat s platností na 10 dní.

Balíček platí v zemích EU a lze jej kombinovat s internetem zdarma, který získáváte za dobíjení. Objem balíčku Data na 10 dní se spotřebovává vždy jako první.

Aktivace přes SMS… zašlete SMS zprávu ve formátu DATA10 A na číslo 3333.

  1. Data na měsíc – cena 145 Kč

Předplatíte si 1 600 MB dat s platností na 30 dní.

Balíček platí v zemích EU a lze jej kombinovat s internetem zdarma, který získáváte za dobíjení. Objem balíčku Data na měsíc se spotřebovává vždy jako první.

Aktivace přes SMS… zašlete SMS zprávu ve formátu DATA30 A na číslo 3333.

  1. Data na měsíc XL – cena 365 Kč

Předplatíte si 5 GB dat s platností na 30 dní.

Balíček platí v zemích EU a lze jej kombinovat s internetem zdarma, který získáváte za dobíjení. Objem balíčku Data na měsíc XL se spotřebovává vždy jako první.

Aktivace přes SMS… zašlete SMS zprávu ve formátu DATA30XL A na číslo 3333.

Můžu využívat internet Mobil.cz v zahraničí?

Ano, všechny datové balíčky kromě balíčku “Data na týden” můžete využívat v rámci EU bez dalších příplatků. 

Jaká je rychlost internetu u Mobil.cz?

Při každém dobití získáte zdarma 200 MB dat. Po vyčerpání objemu dat za dobití, je připojení zpomaleno na rychlost 32/16 kbps (download/upload) na dobu 30 dní od dobití. Nejvyšší možná rychlost při využívání dat je 50 Mb/s v případě LTE.

Odměny za dobití

Při dobití kreditu v minimální výši 300 Kč si můžete vybrat hned ze tří odměn …

  1. Data za dobití – 1 GB dat s platností 30 dní – pokud vyčerpáte data dříve než za 30 dní, pokračuje internet zpomalenou rychlostí 30 dní od dobití kreditu.
  2. Volné minuty za dobití – 50 minut do všech sítí s platností 30 dní.
  3. Neomezené volání v MOBIL.CZ za dobití – platnost 30 dní, neobsahuje ale volné SMS

Při dobití kreditu ve výši 200 – 299 Kč máte internet zdarma na 30 dní ve výši 200 MB.

Po aktivaci SIM karty Mobil.cz máte automaticky nastavenu jako výchozí 2. odměnu z možností – tedy volné minuty. Pokud chcete využít jinou z odměnu, je nezbytné před dobitím kreditu změnit nastavení v aplikaci nebo samoobsluze. 

Pokud dobijete kredit v době, kdy ještě čerpáte odměnu za minulé dobití, čerpaná odměna propadá, a je nahrazena novou odměnou z posledního dobití.

Náš tip: O2 neomezené volání a data. Jak zákazníci hodnotí tarify?

Recenze Mobil.cz – zkušenosti zákazníků

Nabídka balíčků a vidina odměn za dobití vypadá skvěle, nyní je ale čas se podívat na to, jak virtuálního operátora vnímají jeho klienti. 

Naše první kroky vedly na Heureku, kde má Mobil.cz aktivní službu Ověřeno zákazníky. A byli jsme mile překvapeni – 83 % zákazníků by nákup na Mobil.cz doporučilo a operátor zde získal 4 hvězdičky z 5. Zákazníci zde ale nejčastěji hodnotí samotné pořízení SIM karet a nikoliv kvalitu služeb operátora.

Proto jsme se vydali na srovnávač mobilních operátorů Tarifomat. Zde na “Tabuli cti a hanby” už jsou zákazníci přísnější. 85 z nich operátora hodnotí kladně, 76 by ho ale ostatním určitě nedoporučilo

blank

Nejčastěji si zde zákazníci stěžují obecně na to, že Mobil.cz už bohužel není tak výhodný jako dříve a u konkurence najdete výhodnější nabídky. Vadí jim také nestabilní a slabý internet a pozitivně nehodnotí ani účtování volání po celých minutách

Zákazníkům se ale líbí odměny za dobití, zejména tedy už při dobití 200 Kč internet na měsíc zdarma. Kladně hodnotí také mobilní aplikaci i online samoobsluhu a snadné dobití kreditu, cenově jim přijde Mobil.cz průměrný. 

Máte také zkušenost s virtuálním operátorem Mobil.cz? Podělte se o ni s našimi čtenáři v komentářích níže nebo doporučte výhodnější konkurenci, kterou využíváte …

Zdroje: https://www.mobil.cz/, https://obchody.heureka.cz/eshop-mobil-cz-1/recenze/ a https://tarifomat.cz/recenze/mobilni-tarify/mobil-cz/ 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *