Recenze Shopalike – jak funguje?

Pokud právě čtete tyto řádky, nejspíš jste při hledání  na internetu natrefili na stránku Shopalike.cz, která nabízí tisíce produktů od módy až po nábytek. A tak se dnes společně podíváme na to, jak Shopalike funguje a zda se jedná o bezpečnou stránku. 

Co je Shopalike?

Na stránce Shopalike.cz najdete méně známý srovnávač zboží, který nabízí širokou škálu zboží od módy nejrůznějších značek až po nábytek a bytové doplňky. 

Kdo je provozovatelem Shopalike?

Provozovatelem platformy na adrese Shopalike.cz je německá společnost Ladenzeile GmbH se sídlem v Berlíně na adrese Zimmerstraße 50. Ve vedení stojí výkonný ředitel Philipp Appelt et Dirk Hesse.

Jak funguje Shopalike?

Přestože na první pohled Shopalike vypadá jako klasický e-shop s širokou nabídkou zboží, rychle zjistíte, že je zde něco jinak. 

Shopalike.cz funguje pouze jako srovnávač zboží neboli platforma, která na svých stránkách dává prodejcům prostor inzerovat své produkty. Zboží, které zde vidíte tak nenabízí Shopalike či německá společnost provozující platformu, nýbrž e-shopy, které zde nahrávají své produkty.

Jakmile se vám tedy některý produkt zalíbí, stačí na něj kliknout a okamžitě budete přesměrování na e-shop prodejce. Objednávku tedy dokončíte přímo na daném e-shopu a Shopalike s ní nemá co do činění.

Náš tip: Srovnávače pojištění recenze

Je nákup na Shopalike bezpečný?

Jak už jste tedy jistě pochopili, Shopalike slouží pouze jako inzertní prostor, díky kterému se zákazníci dostanou k nabídkám nejrůznějších e-shopů. 

Samotná platforma je bezpečná a jediné riziko, které vám hrozí je to, že si pro svůj nákup vyberete nespolehlivý e-shop

Jakmile tedy budete z Shopalike přesměrováni k prodejci, doporučujeme si (zejména pokud se jedná o pro vás neznámý e-shop) dohledat recenze a zkušenosti zákazníků s daným prodejcem

Jak prodávat přes Shopalike?

Máte svůj vlastní e-shop? Pak jistě dobře víte, že inzerovat na srovnávačích a platformách jako Shopalike se většinou vyplatí. Může vám přinést nové zákazníky a přinese další možnost zviditelnění vaší nabídky. 

Shopalike působí navíc ve 13 zemích a denně jej v průměru navštíví 15 000 potenciálních zákazníků. Katalog se specializuje na módu, nábytek a životní styl, takže váš sortiment samozřejmě musí spadat do některé z těchto oblastí. 

Pokud se chcete na Shopalike registrovat jako partner, bude nutné poslat žádost na e-mail spoluprace@shopalike.cz. Samostatná registrace e-shopu jako například na Heurece zatím na stránkách k dispozici není. 

Může se hodit: Jak ušetřit při výběru cestovního pojištění?

Jaké obchody najdete na Shopalike?

Jak už jsme zmínili, jedná se o katalog, který je zaměřen na módu, nábytek a životní styl. Takže složení produktů si nejspíše dokážete zhruba představit. 

V současné chvíli s Shopalike spolupracuje více než 300 prodejců a najdete mezi nimi populární giganty jako Answear nebo Notino, ale také menší e-shopy, na jejichž nabídku byste běžně nejspíše nenarazili

Celý seznam obchodů najdete na adrese shopalike.cz/partner/shops, nabídku je ale ideální procházet spíše podle daného sortimentu v katalogu. 

Jak kontaktovat Shopalike?

Sama společnost provozující portál Shopalike.cz na svých stránkách často upozorňuje na skutečnost, že není prodejcem, proto veškeré dotazy k objednávkám směřujte přímo na e-shop, ze kterého jste si zboží objednali. 

Pokud jste ale partnerem a nabízíte své produkty na Shopalike, je možné, že se vám kontakt hodit bude. 

Pro tel. hovory je k dispozici německá linka na tel. čísle +49 30 / 609 848 848 nebo česká lina na tel. čísle +420 / 228 882 031.

Své dotazy ale můžete směřovat také na e-mail info@shopalike.cz.

Doporučujeme přečíst: Recenze Notino – zkušenosti zákazníků s nákupem. Vyplatí se?

Závěreční shrnutí …

Shopalike je méně známý katalog, na který mohou prodejci nahrávat své zboží. Je zaměřen pouze na určitý sortiment, přesto zde najdete poměrně velký počet produktů. 

Výhodu vyhledávání přes Shopalike vidíme zejména v tom, že mezi známými Giganty najdete také drobné nebo méně známé prodejce, na jejichž zboží byste nejspíše při běžném googlení nenarazili. 

Shopalike je bezpečný srovnávač či katalog, který vás pouze přesměruje na e-shop prodejce a se samotným nákupem nemá nic společného. Proto si před nákupem vždy ověřte, zda se jedná o spolehlivý e-shop a jak jej hodnotí zákazníci. 

Máte také zkušenost s Shopalike katalogem? Podělte se s námi a dalšími čtenáři o názor v komentářích níže …

Zdroj: https://www.shopalike.cz/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *