SuperZebra.cz recenze – je nákup bezpečný?

Dle svého titulku na webu nabízejí “100% bezpečný a dostupný nákup”, opravdu je ale SuperZebra spolehlivým e-shopem, na kterém můžete v klidu nakoupit? Nebo se jedná o další z rizikových e-shopů, o kterých vás pravidelně informujeme?

Co je SuperZebra?

Na webu Superzebra.cz najdete e-shop s nejrůznějšími potřebami a vychytávkami pro vás i celou domácnost či zahradu. Typickým znakem e-shopu je, že všechny produkty jsou ve slevě.

Kdo je provozovatelem SuperZebra?

Přestože se na první pohled jedná o typický český e-shop, provozovatelem SuperZebra.cz je slovinská společnost HS PLUS d.o.o. se sídlem na adrese Gmajna 10, SI-1236 Trzin. Komunikace s e-shopem ale probíhá v češtině, stejně tak zboží můžete vrátit zpět na českou P. O. box adresu.

Náš tip: Recenze Olenka.cz – další rizikový e-shop v hledáčku ČOI

Je nákup na SuperZebra bezpečný?

Přestože by vás na první pohled mohl Slovinský provozovatel stránek zaskočit, nejedná se vyloženě o rizikový e-shop. Narozdíl od mnohé konkurence neskrývají, že se jedná o zahraničního provozovatele a tuto informaci zjistíte již v patičce webu. 

Ani ČOI zatím na svém seznamu rizikových e-shopů SuperZebru neuvádí, většina zákazníků potvrdila, že jim zboží skutečně došlo a to v uvedeném termínu. Také ceny produktů jsou poměrně nízké, podle recenzí ale nemůžete počítat s jeho kvalitou

Co najdete na SuperZebra?

Sortiment je velice obsáhlý, nejedná se ale o příliš rozsáhlou nákupní galerii, která by nabízela tisíce produktů. Nabídka e-shopu je rozdělena do několika sekcí …

 • Domácí mazlíčci
 • Domácnost
 • Krása
 • Gadgety
 • Sportovní doplňky
 • Auta
 • Móda
 • Zdraví

Část produktů se prolíná vícero kategoriemi, což tvoří dojem obsáhlejší nabídky.

Nepřehlédněte: Recenze Lapert.cz – pozor na rizikový nákup!

Recenze SuperZebra – hodnocení a zkušenosti zákazníků

Jak už jsme uvedli, vyloženě o podvod se nejedná a zboží by vám mělo dorazit. Spousta zákazníků si ale stěžuje na jeho nedostatečnou kvalitu. Recenzí na SuperZebra je na internetu dostatek, bohužel většinu by si e-shop za rámeček nejspíše nedal.

Prvním problémem je zmíněná kvalita produktů, druhým jsou velmi časté problémy při řešení reklamací nebo vrácením zboží. Zákazníci při odstoupení od objednávky a následném zaslání zboží zpět narážejí na zdlouhavé vyřizování a nedostatečnou komunikaci ze strany e-shopu, velmi dlouho také část zákazníků čeká či čekala na vrácení svých financí

Nezřídka se také stává, že zákazníci neobdrží kompletní objednávku. Dovolat se na zákaznickou linku bývá dle názorů doslova horor a zaměstnanci infolinky se k zákazníkům často chovají arogantně či neochotně a při stížnostech klidně hovor v půlce ukončí.

Asi nejvíce recenzí jsme našli na Facebooku, kde na oficiálním profilu SuperZebra najdete přes 100 hodnocení zákazníků. Přestože se zde nachází i několik pozitivních názorů, většina recenzí je negativní, čemuž odpovídá i celkové hodnocení 1,4 z 5 možných hvězdiček.

Vůbec nedoporučuji!!! Koupil jsem dvě matrace BUBIMAT a ani u jedné nefunguje nožní pumpa, jedna se vypustí přes noc a druhá sice drží ale nedávám tomu dlouhou životnost. Zkoušel jsem psát email ohledně reklamace nebo výměny ale žádná odezva.”

L. Herbst, Facebook

“Rozhodně nedoporučuji zboží jsem vrátila zpět dle instrukcí ale bohužel bez jakéhokoliv odezvy. Peníze do dnešní doby nemám a oni nereagují stále jen automatické odpovědi. Vše předám obchodní inspekci.”

M. Kačírková, Facebook

“23.5. jsem si objednala zboží, přišlo až dnes 7.6., ale zboží je v pořádku, bála jsem se, že jsem naletěla, protože nešlo sledovat zásilku, ale jak říkám, nakonec vše OK. Platbu jsem měla předem a dopravce Balíkovna.”

M. Rohová, Facebook

Ani na recenzních webech a v diskuzních fórech na tom SuperZebra není o moc lépe. A názory či zkušenosti jsou si velice podobné…

“Dobrý den,jsem velice nespokojen se zbožím a po reklamaci a zaslání videa se nic neděje.Ze tří produktů 2 nefungují.Po zaslání reklamací vždy přijde automat. odpověď. Už nikdy více tento obchod.”

Jaroslav, web Recenzer.cz

SuperZebra a VašeStížnosti

Také na webu dTestu VaseStiznosti.cz se na společnost a e-shop SuperZebra hromadí negativní recenze, respektive tedy stížnosti s jejichž řešeními se zákazníci na dTest obracejí. Je zde přes 550 nahlášených stížností, první z nich je již z roku 2017, letos bylo přidáno přes 100 stížností

Čtěte také: Recenze Oblecsito – pozor na rizikový nákup

Možnosti platby a doprava zboží ze SuperZebra

Zboží z e-shopu doručuje Česká pošta a vybrat si můžete ze 3 možností …

 • Balík do ruky
 • Balík na poštu 
 • Balíkovna

Co oceňujeme, je možnost platby na dobírku, která vás bude stát 54 Kč navíc. Platíte ale až při převzetí balíku a máte jistotu, že pokud zboží nedorazí, o své peníze nepřijdete. A to se u méně známých nebo rizikových e-shopů může lehce stát.

Kromě dobírky ale můžete využít také platbu předem zdarma prostřednictvím …

 • PayPal 
 • online platby kartou 
 • PayU (platba prostřednictvím vašeho bankovnictví online)

Balíček si můžete přímo v košíku e-shopu nechat připojistit proti ztrátě či krádeži, tato služba vás vyjde na 33 Kč

Jak kontaktovat SuperZebra?

Každý pracovní den od 8:00 do 19:00, a o víkendech od 09:00 do 14:00 je vám k dispozici infolinka na tel. čísle …

+420 296 849 824

Většinou vás ale odkážou k písemné komunikaci, zejména vrácení zboží nebo reklamace jinak než e-mailem nevyřešíte …

info@superzebra.cz

Jak vrátit zboží na SuperZebra?

Na začátku článku jsme již zmínili, že navzdory zahraničnímu provozovateli můžete nevyhovující zboží vrátit zpět na českou adresu…

HS PLUS d.o.o., P.O.BOX 13, depo Brno 71, 60010

Dříve než zboží zpět zašlete bude ale nutné odeslat na e-mail prohlášení o odstoupení od smlouvy. Formulář najdete na webu, stačí v patičce kliknout na “Právo na odstoupení od smlouvy” a budete mít všechny informace pohromadě.

Po podání písemného odstoupení pak musíte do 14 dnů zboží odeslat zpět na původní adresu. 

Shrnutí závěrem …

SuperZebra nepatří vyloženě k podvodným e-shopům, přesto si nejsme jistí, zda vám nákup zde doporučit. A vzhledem k nízké kvalitě výrobků, která většinou ceně neodpovídá, to raději neuděláme. 

Zboží vám domů skutečně dorazí, objednávku můžete hradit také dobírkou. V případě, že vám objednávka – jak se často stává – nedorazí kompletní nebo nebudete spokojeni s kvalitou, bude řešení reklamace nejspíše velice zdlouhavé a náročné. Zejména pro vaše nervy. 

Jak zákazníci hodnotí SuperZebra?

Pokud bychom shrnuli online recenze, většina zákazníků s nákupem spokojeno není či nebylo. Stěžují si nejčastěji na nízkou kvalitu zboží, nekompletní objednávku nebo neochotu zaměstnanců na infolince. Po vrácení zboží také zákazníci velmi dlouho čekají na vrácení peněz.  

Zdroje: https://superzebra.cz/, https://recenziste.cz/superzebra-cz/, https://www.recenzer.cz/obchod/superzebra/, https://www.facebook.com/Superzebra.cz/reviews a https://www.vasestiznosti.cz/firm/detail/4177

post

Zkušenosti “SuperZebra.cz recenze – je nákup bezpečný?

 1. hnus objednala jsem zboží nepřicházelo, když jsem psala tak číslo objednávky nebylo v systému, poslala jsem všechnu mailovou komunikaci. Zboží jsem zaplatila přes jejich play , mám prý smůlu mám poslat stížnost. Hnus nic neobjednávejte Mgr. Jitka Baráková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *