Sny o hadech – výklad, symbolika, význam

Hadi ve většině z nás vyvolávají nepříjemné pocity, až 33 % populace dokonce trpí ofidofobií – tedy strachem z hadů. Ve snech nám ale naopak mohou přinést dobré poselství. Zdále se vám sen o hadech? Pojďme společně najít jeho význam…

Sny o hadech – výklad obecně 

Nejprve je potřeba si uvědomit, jaký vztah k hadům právě vy máte. Pokud vám tito plazi nevadí nebo dokonce doma některého chováte, může být sen o hadech tímto ovlivněn. 

Zaměřte se tedy na své pocity a zauvažujte nad tím, jak jste se ve snu cítili a jaké emoce ve vás setkání s hadem vyvolalo. 

Had je obecně poslem nějaké životní změny nebo novinky. Připlazí se nečekaně a potají. Může se jednat o špatné poselství, tak samo ale může had symbolizovat potřebu změny, kterou si nechcete přiznat. 

Obecně jsou hadi spojováni také s falešným jednáním, slizkým chováním a podlostí nebo nástrahami. Pokud se vám tedy o hadech zdá pravidelně, zbystřete, sny o hadech totiž bývají varováním, které byste neměli brát na lehkou váhu. 

Velký snář

blank

Autor: Dagmar Kludská

  • Bestseller
  • Opravdu velký a podrobný snář
  • Abecední přehled snové symboliky
  • Specializace snů (velká loď, převrácená loď, apod.)
  • Dagmar Kludská je známá astroložka a kartářka

Uštknutí hadem ve snu

Pokud vás had ve snu uštkne, měli byste zpozornět. Možná máte v okolí někoho, kdo vás zraňuje svým ostrým jazykem a vlévá vám jed do žil. Svými myšlenkami nebo postojem by vás mohl rychle nakazit. Uštknutí hadem je varováním před jedovatým chováním někoho z vašeho okolí.

Had na těle – sen

Měli jste ve snu hada přímo na svém těle? Rychle si vzpomeňte, kde přesně vám ležel. Odpradávna jsou totiž hadi spojováni s uzdravením a dodnes jsou ve znaku lékařů či lékárníků. 

Had na těle vám ve snu chce naznačit zdravotní či psychický problém, který byste měli začít řešit a dále jej neignorovat.

Had svlékající kůži ve snu

… je symbolem vašeho uzdravení, regenerace nebo jejich nutné potřeby. Může upozorňovat na změnu, která je nezbytná k tomu, abyste se cítili komfortněji. Svlečená kůže hada pak symbolizuje starosti a problémy, kterých se potřebujete zbavit. 

Být ve snu škrcen hadem

… určitě nebude příjemný zážitek. Pokud se vám ale zdálo, že vám had bere dech a nemůžete mluvit, možná se vás někdo snaží umlčet a řídit vaše slova nebo naopak vy máte strach říct nahlas, co si myslíte

Stejně tak může škrcení hadem ukazovat na vaše nekomfortní postavení, kdy vás někdo tlačí do něčeho, co je vám nepříjemné. Opět se tedy dostáváme k manipulaci, kterou je potřeba z života rychle odstranit. 

Had v díře nebo had v ložnici

Zdálo se vám o hadovi v díře? Sen mohl mít překvapivě sexuální podtext. Co svým tvarem připomíná had nebo co symbolizuje díra vám asi vysvětlovat nemusíme, 

Stejně tak had v ložnici funguje jako symbol sexuální vitality, intimity a posvátné hojnosti. Had propojuje ženskou a mužskou sexualitu, přináší uzdravení intimního vztahu a je signálem větší intimity a důvěry. 

Had v posteli – sen

Pokud se vám zdálo o hadovi ve vaší posteli, může se opět jednat o intimně motivovaný sen. Had v posteli ale také narušuje vaše soukromí, které může být ve skutečném životě ohroženo. Možná jste si příliš blízko pustili někoho podlého, slizkého či falešného … 

Pronásledování hadem ve snu

Nemohli jste ve snu uniknout hadovi, který vás stále pronásledoval? Nejspíše se uvnitř cítíte ohrožení. V hadovi, který vás nechce nechat na pokoji, můžete rozpoznat konkrétní osobu, stejně tak ale může znázorňovat jakýkoliv váš vnitřní strach, úzkost nebo tíseň.

Mrtvý had ve snu

Viděli jste ve snu mrtvého hada? Nebo dokonce skonal vaší rukou? Pak se mějte na pozoru. Čeká vás náročné období, kdy se budete muset vypořádat s těžkými změnami. Mrtvý had zde ale symbolizuje také konec problémů a věstí, že situaci zvládnete.

Zaměřte se na barvu hada

Ať už vás had ve snu ohrožoval nebo jste jej jen zahlédli, můžete symboliku snu doplnit také díky jeho barvě. Pokud jste si ji tedy zapamatovali …

Bílý had ve snu

Nový začátek, velké změny a vzrušení. To vše přináší ve snech bílý had. Pozor ale, zda se do něčeho neženete příliš bezhlavě. Svých cílů vždy nemusíte dosáhnout za každou cenu a jít “přes mrtvoly”. 

Černý had ve snu

Kombinace černé barvy a hada nevěstí nic dobrého. Nejčastěji černý had symbolizuje náročné překážky, kterým již brzy budete muset čelit. 

Modrý had ve snu 

Je to velice zvláštní, ale pokud mají hadi ve snech konkrétní nepřirozenou barvu, bývá to nejčastěji právě modrá. Modrý had ve snu znázorňuje naše touhy a přání nebo sny. A většinou právě ty nesplněné.

Velký snář

blank

Autor: Dagmar Kludská

  • Bestseller
  • Opravdu velký a podrobný snář
  • Abecední přehled snové symboliky
  • Specializace snů (velká loď, převrácená loď, apod.)
  • Dagmar Kludská je známá astroložka a kartářka

Zdroje: https://vykladsnu.cz/vyklad-snu-had.php a https://www.fajntip.cz/clanky/sny-o-hadech-a-jejich-symbolika-strach-uzdraveni-hojnost-a-sexualita-20210103-1445.html 

5/5 - (4)

2 vašich komentářů a zkušeností: Sny o hadech – výklad, symbolika, význam

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *