Teniskový souboj: Látkové vs. kožené sneakers

Každou sezónu řešíte výběr té správné sportovní obuvi? Jestliže se rozhodujete, zda si pořídit látkové, nebo kožené tenisky, pozorně sledujte souboj těchto materiálů. Začínáme.

První kolo: Odolnost

Co se týče odolnosti – jednoznačně vydrží déle kožený materiál. Ten je totiž pevný a dlouhou dobu drží původní tvar. Jestliže se o boty pravidelně staráte, myjete je, mažete a impregnujete, mohou vám dělat radost roky. Bod pro kožené tenisky.

Látkové–kožené

0:1

Druhé kolo: Údržba

Jak už jsme zmínili, kožené tenisky potřebují pravidelnou údržbu. Zatímco ty textilní můžete jednoduše vyprat v pračce. Pokud chcete, aby vaše boty zůstaly běloskvoucí, stačí použít sodu, trochu octa a kartáček na zuby, který zbaví nečistot i zanesenou podrážku. Bod pro látkové sneakers.

Látkové–kožené

1:1

Třetí kolo: Nepromokavost

Textil (i když ho naimpregnujete) je sice poddajný materiál, zato bohužel velmi propustný. Kůže je odolná, a pokud ji správně ošetříte, díky nepravidelným vláknům je téměř nepropustná. Díky tomu získávají kožené tenisky další bod.

Látkové–kožené

1:2

Čtvrté kolo: Cestování

Máte rádi túry, jezdíte na kole nebo máte oblibu v cestování autem? Pak rozhodně sáhněte po botách z textilu. Díky své přizpůsobivosti jsou pohodlné a nepotřebujete je přílišně „prošlapávat“. V kožených botách byste se zbytečně pařili a riskovali nechtěné puchýře. Látkové tenisky vyrovnávají.

Látkové–kožené

2:2

Páté kolo: Udržitelnost

Udržitelnost je důležitým tématem, o kterém je potřeba mluvit. Kůže díky své rezistenci vydrží roky, a proto si nemusíte často kupovat nové boty. Textil je oproti kůži zase materiál, kvůli kterému není potřeba chovat zvířata produkující metan (plyn, který se v atmosféře podílí na skleníkovém efektu). V tomto kole získávají bod oba materiály.

Látkové–kožené

3:3

Na závěr

Náš teniskový souboj dopadl nerozhodně, a to z důvodu, že každý z materiálů má své klady i zápory. Jestliže si chcete sestavit stylový a funkční botník, nevyhýbejte se ani jednomu materiálu. Díky silné sestavě dámských tenisek se pak můžete rozhodnout pro materiál podle příležitosti, na kterou se chystáte.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *