Terapie tmou recenze – Pobyt ve tmě zkušenosti a diskuze

Můj pobyt ve tmě se uskutečnil mezi 12.-19. listopadem 2022 a byla to velice silná zkušenost. Pro terapii tmou jsem si vybral lokalitu Místo v Srdci u Prostějova. Jedná se o velice vyjímečné místo mimo ruch civilizace v malé vesničce Kobylničky. Na místě jsou 4 chatky (element Vody, Vzduchu, Země a Dřeva), 1 chatka Lipěnka pro odpočinek v ústraní s wellness, relaxační „pyramida“ chatka a labyrint, který jsem si prošel před začátkem tmy a poté po východu ze tmy v rámci aklimatizace.

TIP: Stáhněte si ebook o Pobytech ve tmě ZDARMA

Terapie tmou recenze

Místo v Srdci – Relaxační Pyramida

Samotný komplex Místa v Srdci je velice příjemný, máte na výběr s dvou průvodců a čtyřech pohodlných chatek s teplou vodou, topením a vzduchotechnikou. O vaše stravování se stará průvodkyně, která vám každý den mezi 12-14:00 přinese teplé jídlo, večeři, snídani a čaj. Pokud máte jakékoliv další přání, stačí říct a milá průvodkyně vám váš požadavek splní. Já osobně jsem si objednal čokoládu, oříšky a mléčné produkty. Stravování je vegetariánské, mnoho lidí volí také částečný půst ja osobně jsem zvolil pouze pro začátek krátký 20 hodinový půst a poté jsem využíval stravování.

Je na vás kdy s tmou začnete. Já osobně zvolil v sobotu po příjezdu příjemné posezení s ostatními obyvateli chatek, poté jsem se přesunul na svou chatku elementu vzduchu. Uspořádal si své věci tak abych věděl, kde co mám a byl schopen to najít ve tmě. Poté jsem zhasnul, vypnul telefon a usnul. Další den už jsem nerozsvítil a tak mi přišlo že bylo přenesení do tmy pro mé tělo nejpřirozenější. Dny ubíhají každému jinak a každý si také poskládá svůj denní režim podle svého.

Pobyty ve tmě v ČR

Pokud je pro vás recenzované Misto v Srdci daleko, nebo má zrovna ve vašem termínu plno můžete vyzkoušet další lokality, se kterými ale nemám osobní zkušenost. Seznam níže:

Pobyty ve tmě Čechy

Pobyty ve tmě Morava

Pobyt ve tmě zkušenosti (spoiler)

Je lepší moc nezjišťovat před pobytem konkrétní zkušenosti druhých protože to může velice výrazně ovlivnit váš pobyt ve tmě. Proto pokud si nechcete ovlivnit váš pobyt doporučuji dále nečíst.

blank
Místo v Srdci – Chatka element Vzduch

Někdo hodně spí a málo jí. Já osobně málo spal a hodně jedl. Po několika dnech jsem měl i nějaké vizuální vjemy jako blikání světla nebo bílou mlhu. Ale tady to může být opravdu velice individuální. Každý den jsem se snažil cvičit a otužovat, dost jsem hrál na kytaru a psal jsi poznámky do sešitu. Mimochodem výborný návod jak si psát poznámky natočil jako video provozovatel Místa v Srdci Vladimír. Pokud budete chtít Vláďa za vámi taky rád přijde a probere s vámi co budete potřebovat, má mnoho životních zkušeností a velký rozhled.

V chatce je k dispozici také rádio s flash diskem. Můžete si přinést i vlastní nahrávky, nebo využít meditační hudbu, která je k dispozici v chatce. Samozřejmostí je naprostá eliminace jakéhokoliv světla a dobrá zvuková izolace.

blank
Místo v Srdci – Labyrint

Velice zajímavý je samotný výstup ze tmy, oči si musí postupně přivykat velmi ostrému světlu. Osobně jsem nastupoval do tmy za pěkného počasí ve slunečném podzimním dnu kolem 15 stupňů. Výstup byl pak v 5:00 před úsvitem, ale venku byla sněhová pokrývka, která pro mé oči velice ostře svítila jak za denního světla. Postupně si oči přivyknou a já si mohl po 7 dnech vychutnat východ slunce a mnoho barev kolem sebe.

Říká se že pobyt ve tmě si vás zavolá. Není potřeba nic tlačit na sílu ani se do ničeho nutit, až budete připraveni tak si pobyt užijete v jakékoli podobě.

4.6/5 - (212)

2 vašich komentářů a zkušeností: Terapie tmou recenze – Pobyt ve tmě zkušenosti a diskuze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *