Zařízení garáže – jaký vybrat nábytek a praktické nezbytnosti

blank

Garáž je místem, kde design a vzhled řešíme pravděpodobně až na posledním místě. Nicméně praktičnost a účelnost je v garáži téma číslo jedna. Kromě parkování našeho plechového miláčka slouží garáž často jako úložiště nejrůznějších věcí – od zahradního náčiní přes nářadí, sportovní vybavení až po sezónně používaný nábytek nebo pneumatiky. Jak tedy vybrat nábytek a vybavení do garáže tak, aby dobře sloužilo jako úložné prostory a zároveň garáž působila čistě a uklizeně?

Kovové skříně do garáže

Chybu určitě neuděláte s nábytkem kovovým. V garáži dochází k mnohem většímu namáhání a opotřebení materiálů a také vlivem výkyvů teplot by jiný materiál rozhodně nenabízel takovou výdrž. 

Druhým argumentem pro kovový nábytek je jeho velká stabilita a vysoká nosnost. Všechno to nářadí a další věci, které potřebujete v garáži skladovat, přeci jen něco váží. 

Kovový nábytek na nářadí

Nejprve si dobře rozmyslete, co vše budete chtít v garáži ukládat. Potom se zamyslete, jak často budete jednotlivé věci potřebovat. To, co používáte často, je dobré uložit na dobře dostupné místo. Sezónní vybavení může být více vzadu nebo nahoře. Podle toho se rozhodněte pro konkrétní typ skříní a jejich vnitřní vybavení. 

Zvažte také použití dílenských skříní s uzavíratelnými dveřmi. Otevřené police jsou také dobrou volbou, ale garáž nebude působit tak uklizeně, jako když vše zavřete za dvířka. Podobné skříně se používají v dílnách a obsahují police nebo zásuvky, které si můžete uspořádat podle svých potřeb.

Skříně na nářadí

Myslete na to, aby vše bylo přehledné a vy jste nemuseli složitě hledat šroubovák pokaždé, když ho potřebujete. Šikovné pro tento účel jsou perforované panely uvnitř skříní, na které se dají umístit držáky na nářadí, různé háčky a podobně. 

Pokud v garáži skladujete některé cennější nástroje a nářadí, můžete skříně vybavit i uzamykacím systémem a ochránit tak svůj cenný majetek.

Zámek se ale hodí i v případě, že skladujete v garáži nějaké chemikálie, hnojiva a jiné nebezpečné látky. Zajistíte tak bezpečnost svých dětí i domácích mazlíčků. 

Kovová skříň na nářadí

Malé kovové skříňky

V garáži nemusíte využít jen podlahovou plochu, ale můžete malé skříňky instalovat také na zeď, podobně jako horní skříňky v kuchyni. Zvětšíte tak množství a možnosti úložných prostor. Do horních skříněk bude vhodné ukládat předměty, ke kterým nemusíte mít každodenní přístup a nebo také zmiňované nebezpečné látky. 

Řada nižších skříněk umístěných na podlaze vám naopak může zajistit šikovnou plochu na jejich vrchní desce. Tu můžete využít na odkládání drobností a nebo také na různé drobné práce. 

Vzhled kovového nábytku

I když jsme na začátku říkali, že design a styl není v garáži to hlavní, přeci jen stojí za to zamyslet se i nad tím. Máte totiž velké množství nejrůznějších možností povrchových úprav. Pokud toužíte po nějaké konkrétní barvě, můžete ji mít. Nebo můžou skříně a police působit velmi nenápadně a splývat s barvami stěn garáže. Volba je na vás. 

Stojí za to si vybavení garáže důkladně promyslet, protože pohled na uklizený a uspořádaný prostor, kde je vše přehledné a každá věc má své místo, vám bude dělat radost pokaždé, když do garáže přijdete. A kovové skříně vám v tom se všemi svými výhodami významně pomohou. 

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *