10 nejlepších AI nástrojů na generování obrázků

AI neboli umělá inteligence je v posledních měsících velmi často skloňovaným pojmem. A často právě v souvislosti s tvorbou obrázků a dalšího obsahu. Chcete se také do tvorby pustit? Představujeme vám 10 nejlepších AI nástrojů na generování obrázků…

Co je umělá inteligence?

Umělá inteligence neboli AI (z anglického artificial intelligence) je nejen obor informatiky, ale zejména systém, který na základě zadání řeší komplexní úlohy – například právě zpracování obrazu či psaného textu. 
Zjednodušeně se tedy jedná o program či software, který zvládne na základě vašeho laického zadání například úpravu či tvorbu obrázku (ve formě pixelů), textu nebo jiného výsledku. Využití AI je ale mnohem rozsáhlejší a její vývoj je velmi rychlý. 

Co je AI generátor obrázků?

Jedná se o program, který na základě vašeho zadání dokáže samostatně vytvářet nejrůznější obrázky. Vy zadáte správný prompt – tedy textový pokyn a umělá inteligence si lépe či hůře poradí s tvorbou unikátního díla. 

Top 10 nejlepších AI generátorů obrázků

Umělá inteligence a s ní spojené AI generátory se vyvíjejí velice rychle a neustále se předhánějí se svými postupy. Proto byl výběr top AI generátorů velice složitý. Přesto jsme pro vás vybrali několik nástrojů, jejichž obsluhu zvládne i naprostý laik a k tomu přidali pár méně známých AI generátorů …

Deep Dream Generator

Velice jednoduchý a přesto propracovaný AI generátor obrázků, se kterým ale dokáže i laik vytvářet doslova umělecká díla. A to buď na základě zadání jednoduchých i promyšlených propmtů nebo po nahrání obrázku, který dokáže umělá inteligence skvěle přetvořit.

Nástroj je zdarma, počet pokusů o tvorbu je ale omezen. Po registraci ale máte k dispozici 100 energetických bodů, které se vám postupně obnovují. Tvorba standardního obrázku stojí 5 bodů. Ty si samozřejmě můžete dokupovat nebo si předplatit některý z plánů. 

Vybrat si můžete z 10 AI modelů, pouze 5 z nich je ale k dispozici ve free verzi. Generovat můžete také videa vytvořená AI na základě promptů, k dispozici je vám 5 modelů a zatím se jedná pouze o beta verzi.

Náš tip: 10 prověřených aplikací na snadné zaostření rozmazaných fotek

Artbreeder

Dalším AI generátorem, se kterým si můžete užít spoustu zábavy, je bezesporu Artbreeder. Na první pohled oproti svým konkurentům nemusí vypadat příliš profesionálně, určitě ale stojí za zkoušku

Zejména tedy jeho Mixer – ten umožňuje uživatelům kombinovat různé obrázky dohromady a vytvářet tak unikátní a naprosto originální kompozice. Můžete nahrávat obrázky a doplňovat je textovými prompty, výsledek vás určitě překvapí.

Určitě ale vyzkoušejte i Poser, který vytvoří obrázek – postavu na základě tváře, pózy a dalších informací. K dispozici je pak samozřejmě také Prompter – tedy tvorba obrázků na základě promptů a mnoho dalších zajímavých AI generátorů a nástrojů pro úpravu obrázků.

Po registraci obdržíte 3 kredity měsíčně, které vám umožní vyzkoušet většinu funkcí. Nezdá se to hodně, ale většina úprav a generování stojí jen okolo 0,15 kreditů. Zaplatit si ale samozřejmě můžete roční či měsíční plán pro plné využívání Artbreederu.

Tip: Více info o Artbreederu na noxilo.com.

Runway ML 

Velice rozšířený a promyšlený nástroj pro práci s umělou inteligencí, který rozhodně nenabízí jen generování obrázků. Runway v sobě skrývá přes 30 nástrojů, díky kterým vás prostě dostane. 

Můžete zde generovat a upravovat nejen obrázky, ale také videa. Umělou inteligenci zde můžete také trénovat tak, aby pracovala přesně podle vaší představy. Runway ML si skvěle poradí také s úpravami obrázků.

Samozřejmě se ale jedná o placený AI generátor, pro přihlášení máte možnost si jej vyzkoušet na 3 free modelech

DALL-E

Jeden z nejrozšířenějších AI generátorů obrázků od společnosti OpenAI. DALL-E je schopen generovat realistické nebo fantastické obrázky na základě textových promptů, ale také obrázky upravovat . 

DALL-E je schopen experimentovat s různými styly, tvary a koncepty na základě poskytnutých vstupů. V současné chvíli se k němu ale jen tak nedostanete. 

DALL-E 2 už nahradila nová verze a po registraci na webu openai.com se dozvíte, že “Registrace DALL·E 2 je nyní uzavřena. DALL·E 2 již nepřijímá nové zákazníky. DALL·E 3 je k dispozici prostřednictvím ChatGPT Plus a OpenAI Developer API.”

ChatGPT Plus je ovšem placená verze, která vás vyjde na 20 dolarů měsíčně. Funkce DALL-E 3 tak prozatím vyzkouší jen předplatitelé.

Craiyon

Craiyon, dříve známý jako DALL-E mini, je free AI generátor obrázků, který využívá informace OpenAI. 

Na rozdíl od DALL-E je Craiyon plně zdarma a nevyžaduje registraci. Oproti jiným generátorům není limitován a zpracuje všechna zadání, umí vytvářet obrázky v různých stylech. 

Přestože se nejedná vyloženě o profi nástroj a na některé konkurenty ztrácí nejen kvalitou výsledných obrázků, rozhodně patří k top AI generátorům a poskytne vám hodiny zábavy. 

Uživatelsky je Craiyon přívětivý, ovládání je intuitivní a po pár pokusech si se správnými prompty poradí i naprostý začátečník.

Midjourney

Jeden z velice používaných a oblíbených AI generátorů obrázků. Systém funguje na maličko jiné bázi než běžné generátory, proto je také potřeba se naučit zde správně zadávat prompty pro tvorbu obrázků. Výsledky jsou ale ohromující a připomínají umělecká díla. 

Jedná se o placenou aplikaci, je nutné si platit měsíční či roční předplatné. Nejnižší plán začíná na 8 dolarech měsíčně, pokud chcete využívat AI generátor na max, můžete se dostat až na 96 dolarů za měsíc.

Nepřehlédněte také: Odložené platby srovnání

Dream Studio

Uživatelsky poměrně jednoduchý je AI generátor obrázku Dream Studio. Má spoustu funkcí, které jsou neustále zdokonalovány a vyzkoušet si jej můžete i ve Free verzi

Můžete zadávat tvorbu obrázků pomocí promptů nebo je kombinovat s vlastními nahranými fotkami a obrázky. Po registraci získáte 25 kreditů k vyzkoušení funkcí, což je naprosto dostačující. 

This Person Does Not Exist

Na závěr si dáme AI generátor s trošku jiným zaměřením. Jak už název napovídá, jedná se o nástroj umělé inteligence, který je schopen vygenerovat na základě zadaných kritérií tvář člověka, který ve skutečnosti neexistuje. 

Můžete si tak jedním klikem nechat vygenerovat portrétové “foto”, na kterém je tvář neznámého člověka vybraného pohlaví, věku nebo etnické příslušnosti

Využití pro soukromé účely je zdarma, pokud ale chcete obrázek použít pro komerční účely, bude vás “fotka” v rozlišení 1024 x 1024 pixelů stát necelých 15 dolarů

Další AI generátory obrázků 

AI generátorů obrázků s vývojem umělé inteligence přibývá jako hub po dešti. Proto je velice těžké vybrat ty nejlepší a trefit se do obecného názoru. Při volbě ideálního AI generátorů hraje roli celá řada aspektů – od našich zkušeností až po účel využití generovaného díla.

Kromě výše uvedených AI generátorů určitě doporučujeme vyzkoušet ještě 

  • Stable Diffusion
  • NightCafe AI
  • Picsart

… ty se za nás určitě řadí k dalším špičkám. Třeba se k nim dostaneme v některém z dalších článků.

K čemu můžete využít obrázky vygenerované AI?

Pro soukromé účely je využití dat – respektive vygenerovaných obrázků téměř neomezené. V případě, že ale chcete využít obrázky ke komerčním účelům, většinou si za ně budete muset zaplatit. 

Samozřejmě ale záleží na vybraném AI generátoru. Většina ale v základní free verzi nabízí výstupy jen v omezené kvalitě či nízkém rozlišení. Informace o možnostech komerčního využití nejčastěji najdete při samotném stahování výsledného obrázku či videa.

Jak už jsme zmínili, umělá inteligence se učí a vyvíjí každým dnem. Proto i my budeme rádi za zpětnou vazbu nebo doporučení programu, který našemu bystrému redakčnímu očku unikl. Podělte se s námi o názory v komentářích níže …  

Zdroje: https://deepdreamgenerator.com/generate, https://www.artbreeder.com/, https://runwayml.com/, https://openai.com/, https://this-person-does-not-exist.com/en, https://beta.dreamstudio.ai/generate, https://www.craiyon.com

4/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *