10 prověřených aplikací na snadné zaostření rozmazaných fotek

Zná to asi každý z nás… Chcete zachytit jedinečný okamžik, který už se jen tak nebude opakovat, a výsledkem jsou neostré rozmazané snímky, které určitě nebudou chloubou rodinného alba ani fotorámečku. 

My pro vás ale máme 10 aplikací na zaostření rozmazaných fotek, které si poradí s úpravou digitálních i skenovaných fotografií. Některé jsou jednodušší, avšak placené, s jinými bude více práce, můžete je ale získat zdarma. 

Seznam aplikací na úpravu rozmazaných fotek:

 1. Remini
 2. AI Photo Enhancer/Unblur/Clear
 3. EnhanceFox – Al Photo Enhancer
 4. Enhance it – Fix your photos
 5. Fotogenic : Face & Body tune and Retouch Editor
 6. Adobe Photoshop
 7. Adobe Photoshop Lightroom
 8. Topaz Sharpen AI
 9. LunaPic online
 10. BeFunky

1. Doostření fotek pomocí aplikace Remini

Na svůj smartphone si můžete snadno zdarma stáhnout aplikaci Remini, která slouží k nejrůznějším úpravám fotek včetně jejich doostření. Poradí si s rozostřenými fotkami i staršími naskenovanými snímky. 

Aplikace je skvěle hodnocená, nevýhodou je ale, že pokud nemáte placenou verzi (cca 1 400 Kč na rok) čeká vás spousta reklam, které doprovázejí téměř každou úpravu. Poslední aktualizace navíc na funkcích moc nepřidaly.

2. AI Photo Enhancer/Unblur/Clear aplikace

Aplikace do mobilního telefonu, která opravdu zvládne upravit i neostré či rozmazané snímky. Instalace je zdarma a získáte možnost upravit zdarma 10 snímků za den, což je při běžném používání dostatečné. Za každou úpravu ale “platíte” shlédnutím 30 sekundové reklamy.

Ani placená verze ale nevychází příliš draze – za neomezené využívání bez reklam zaplatíte je necelých 400 Kč ročně, případně si můžete Pro plán vyzkoušet na týden za 24 Kč. 

Tip: Jak fotit Perseidy? Návod a potřebné vybavení k dokonalé fotografii

3. Zmírněte rozmazání pomocí EnhanceFox – Al Photo Enhancer

Vylepšovat můžete nejen fotky, ale také videa a jejich samotným doostřením umělá inteligence appky rozhodně nekončí. Každý den můžete upravit až 6 snímků a svými výsledky patří k bezkonkurenčním. 

4. Enhance it – Fix your photos aplikace

Opět velice intuitivní appka, která zaostří rozmazané fotky za vás. Je pravda, že vykreslení občas trošku přežene a snímek nevypadá moc přirozeně, stačí ale trošku ubrat a namísto automatického režimu použít manuální doladění. 

5. Fotogenic : Face & Body tune and Retouch Editor

Další mobilní aplikace, která si poradí s rozostřením fotek, navíc disponuje tolika nejrůznějšími filtry a možnostmi, že se úpravami snímků můžete bavit celé hodiny. 

Jedním klikem vybělíte svůj úsměv, druhým zakryjete nedostatky vaší pleti a tím třetím si třeba vyrýsujete pořádné břišní svaly. 

Tip: Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu?

6. Úprava rozmazaných fotek Adobe Photoshop 

Pokud máte k dispozici Adobe Photoshop, máte téměř vyhráno. Zejména v případě, že s ním také dovedete zacházet. Spoustu návodů sice najdete na internetu, základní znalost programu ale velmi pomůže, Photoshop má velké množství funkcí a pro laiky nemusí být jeho používání jednoduché

Pro úpravu rozmazaných fotek můžete využít několik funkcí:

 1. Filtr – Zostření – Zostřit … automatický filtr, který aplikujete pouhým kliknutím funguje velmi profesionálně a snaží se vybrat ideální výsledek, tak aby zostření působilo přirozeně.
 2. Filtr – Zostření – Doostřit … základní pomůcka pro doostření fotografií, kterou zvládne každý. Nevýhodou je šum, který při dodatečném ostření vzniká.
 3. Filtr – Zostření – Chytré zostření … inteligentnější filtr, který si poradí i s nežádoucím šumem vznikajícím doostřováním. 
 4. Další možnosti zostření už jsou spíše pro zkušené uživatele a zahrnují například doostření přes filtr Camera Raw, High-Pass zostření apod. vyspělé funkce.

Zostření fotek ve Photoshopu je jednoduché, zábavné a účinné, počítejte ale s tím, že se jedná o placený program. Nicméně si můžete vyzkoušet jeho bezplatnou zkušební verzi.

Tip: Podívejte se na další tipy na nejstahovanější aplikace na úpravu fotek pro PC i telefon.

7. Adobe Photoshop Lightroom pro úpravu fotografií

Doostření fotografií skvěle zvládnete s Lightroomem, který hojně využívají i profesionální fotografové. Opět máte na výběr z mnoha možností doostření, se kterými si můžete hrát dlouhé hodiny, i za Lightroom si ale pěkně zaplatíte. 

8. Doostření fotek s Topaz Sharpen AI 

Samostatný program k instalaci do PC, který navíc spolupracuje s Adobe Photoshopem nebo Lightroom. Skvěle zostří vaši fotografii a nabízí spoustu možností. Stejně jako PS a LR je ale placený. 

Tip: Další AI nástroje na úpravu fotek najdete na NOXILO.

9. Automatické doostření fotek s LunaPic online

Online editor pro doostření fotografií a jejich další úpravy sice svým vzhledem lehce zaspal dobu, pomůže vám ale rychle a zdarma doostřit snímky. S méně rozmazanými fotkami si poradí, u horších kousků už bohužel nedokáže potlačit šum, který doostřením vznikne. 

Tip: Jak změnit písmo na Instagramu?

10. BeFunky online editor fotografií

Chcete jednoduchý a přehledný program pro úpravu fotografií? Na webu Befunky.com si můžete snadno doostřit nahraný snímek, přidat k němu vybrané efekty, rámečky nebo změnit velikost fotografie. 

Nejedná se ale o příliš profi řešení a spíše připomíná rozšířený filtr pro úpravu fotek, který známe z chytrých telefonů, čemuž bohužel odpovídá ve většině případů i výsledek. Pro rychlou úpravu fotek na Instagram nebo vytvoření vtipného přání babičce ale poslouží dostatečně. 

BeFunky je zdarma v základní verzi, v placené najdete větší množství filtrů, pokročilejší úpravy a automatické úpravy jedním klikem. 

Zdroje: https://expertphotography.com/apps-fixing-blurry-photos/ a https://dtpko.cz/clanky/photoshop-nekolik-zpusobu-jak-doostrit-fotografii/ 

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *