Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu?

kdo prohlíží váš profil na instagramu

Instagram dnes patří mezi nejpopulárnější sociální sítě. Svou popularitu si vydobyl řadou zajímavých funkcí a vychytávek, které umožňují sdílet zážitky a vzpomínky s uživateli napříč celým světem. Pokud mezi aktivní uživatele Instagramu patříte i vy, pak už jste si možná položili otázku, jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil, aniž by vás sledoval.

Jak zjistit, kdo si prohlíží váš instagramový profil

Hned na začátku je nutné říct, že žádné stoprocentně funkční řešení, jak zjistit, kdo prohlíží váš profil na Instagramu neexistuje. Instagram, podobně jako Facebook, tuto informaci s uživateli nesdílí a ve chvíli, kdy máte veřejný profil, tak bohužel nemůžete zjistit, kdo všechno vaše příspěvky viděl.

Chcete vědět, kdo si prohlíží váš profil na Instagramu? Aplikacím se raději vyhněte

Pokud vás otázka, jak zjistit, kdo prohlíží můj profil na Instagramu, tíží už delší dobu,  pak jste možná narazili na aplikace třetích stran, které slibují, že vám tuto záhadu pomohou rozřešit.

Opak je ovšem pravdou. Ačkoli většina aplikací, ať už pro Android, nebo iOS, vypadá, že skutečně funguje, ve skutečnosti zobrazuje pouze náhodné výsledky a snaží se z vás vymámit vaše osobní údaje.

K tomu, aby tyto aplikace fungovaly, by Instagram (potažmo Facebook) musel uvolnit API, prostřednictvím kterého by se aplikace ke kýženým informacím dostala. Instagram ovšem uvolňuje přístup pouze k základním informacím, jako je profilová fotka, bio na profilu apod.

Nepomůže tedy ani když do aplikace třetí strany zadáte své přihlašovací údaje. Tímto krokem naopak ještě více riskujete, neboť sdílíte své údaje mimo Instagram a můžete tak například přijít o svůj účet.

Aplikace třetích stran jako zdroj informací o profilu

To samozřejmě neznamená, že každá doplňková aplikace pro Instagram, odcizí vaše osobní údaje. Některé mohou být dokonce užitečné, neboť vám předloží zajímavé statistiky o profilu.

Žádná z nich vám ovšem neřekne nic, co byste nemohli ze svého instagramového profilu zjistit sami.

Jak zjistit, kdo nejčastěji navštěvuje váš profil na Instagramu

Instagram ani žádná z aplikací třetích stran vám tedy neukáže, kdo si váš profil prohlíží. Jedinou cestou, kterou můžete odhalit návštěvníky svého profilu, tak zůstávají stories. Pokud si své publikované příběhy zobrazíte, tak v dolní části obrazovky uvidíte celkový počet zhlédnutí. Po jeho rozkliknutí na vás vyskočí kompletní seznam uživatelů, kteří si příběh zobrazili.

V minulosti jste pak mohli seznam zhlédnutí sledovat i u starších příspěvků v archívu nebo ve výběrech. Nedávno ovšem Instagram zrušil i tuto možnost a počet zhlédnutí můžete sledovat pouze po dobu, kdy se příběh nachází přímo na vašem profilu (po rozkliknutí profilové fotky).

Zdroj: Techprevue

Kdo si prohlíží můj profil na Instagramu?

Instagram ani žádná z aplikací třetích stran vám tedy neukáže, kdo si váš profil prohlíží. Jedinou cestou, kterou můžete odhalit návštěvníky svého profilu, tak zůstávají stories.

5/5 - (1)

Zkušenosti “Jak zjistit, kdo si prohlíží můj profil na Instagramu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *