Jak změnit písmo na Instagramu?

jak změnit písmo na instagramu

Instagram už nějaký ten pátek patří mezi nejpopulárnější sociální sítě. Jestliže mezi jeho uživatele patří i vy, tak už jste možná narazili na profily, které používají jiné písmo, než Instagram nabízí v základu. Prozradíme vám, jak si písmo na Instagramu můžete bezplatně změnit i vy.

Jak změnit písmo na Instagramu

Postup, jak změnit písmo na Instagramu, je naprosto jednoduchý. K jeho provedení nepotřebujete nic než telefon, počítač, nebo tablet a připojení k internetu.

 1. Navštivte některou z níže uvedených stránek s fonty/písmy.
 2. Napište text, který chcete vložit do BIO popisku, komentáře nebo popisku k příspěvku.
 3. Vyberte si písmo, které chcete použít.
 4. Text ze druhého bodu, napsaný v novém písmu zkopírujte.
 5. Vložte text do BIO, komentáře nebo popisku.

U třetího kroku dávejte pozor, aby vybraný font podporoval českou diakritiku. Pokud dané písmo neobsahuje háčky a čárky, zasažená písmena nahrazuje jiným fontem. Mixuje se tak několik typů písma dohromady, což kazí estetický dojem.

Ozdobné písmo pak nepoužívejte v kombinaci s hashtagy, jinak nebudou fungovat.

Online nástroje pro změnu písma na Instagramu

Postup, jak změnit písmo na Instagramu zmínil webové stránky, ze kterých je třeba ozdobný font zkopírovat. K tomuto účelu můžete použít například web:

 • Coolsymbol – Do horní lišty napište text, který chcete na Instagram vložit, ve výpisu výsledků vyberte font podle potřeby a klikněte na tlačítko „Copy“.
 • Fontget – Do horní části napište text, z výpisu vyberte vhodné písmo a klikněte na ikonu kopírování v levé části řádku.
 • Metatags – V levé části obrazovky najdete sekci „Edit text“, kam můžete napsat komentář nebo popisek k příspěvku. Pod touto sekcí jsou různé varianty písma. Vpravo pak uvidíte, jak se bude daný font na Instagramu zobrazovat. Jakmile si vyberete, stačí kliknout na tlačítko „Copy“ u variant písma.
 • Lingojams – Do levé části zadáte text, který chcete na Instagram vložit. V pravé části se zobrazí všechny varianty písma, ze kterých můžete vybírat. Ty už stačí jen zkopírovat.
 • Fonts – Do horní sekce zadáte text, ve spodní sekci se zobrazí různá ozdobná písma.
 • Igfonts – Do horní sekce zadáte text, ve spodní sekci se zobrazí různá ozdobná písma.

Výběr nástroje pro zkopírování písma záleží čistě na vás. Typicky se liší pouze množstvím nabízených fontů.

Aplikace na ozdobné písmo pro Instagram

Na stejném principu jsou pak postaveny i mobilní aplikace, které vám umožní na Instagramu použít ozdobné písmo. Patří mezi ně:

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *