8. března mezinárodní den žen – proč se slaví a jaký dárek vybrat?

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ) se slaví 8. března každý rok jako oslava ekonomických, politických a sociálních úspěchů žen a jako připomínka boje za rovnoprávnost a práva žen.

Historie Mezinárodního dne žen sahá až do začátku 20. století, kdy se ženy začaly organizovat a bojovat za svá práva, včetně volebního práva a práva na pracovní podmínky a mzdy srovnatelné s muži.

Kdy se poprvé slavil Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen byl poprvé oficiálně vyhlášen na konferenci v Kodani v roce 1910 na počest hnutí za práva žen a oslavoval se v mnoha zemích až do dnešní doby. Tehdy ještě neměl pevně stanovené datum a slavil se v únoru nebo v březnu.

Proč se slaví Mezinárodní den žen?

Jde o výročí stávky newyorských švadlen, jež s konala v roce v roce 1908. V České republice je tento den od roku 2004 významným dnem.

Co ještě vědět o MDŽ

Mezinárodní den žen je důležitým dnem, který připomíná nejen úspěchy, ale také problémy a nerovnosti, kterým čelí ženy po celém světě. Je to také příležitost k oslavě odvahy a odhodlání žen, které bojovaly a stále bojují za práva a rovnost.

MDŽ dárek – aneb co dát ženám

Mezinárodní den žen (MDŽ) je den, který slavíme výročí boje žen za rovnost a práva. Je to den, který se zaměřuje na oslavu žen a uznání jejich přínosu v našem světě. Pokud tedy hledáte dárek k MDŽ, měli byste to zohlednit.

A na co se tedy zaměřit?

  • Květiny – Květiny jsou vždy oblíbeným dárkem pro ženy. Vyberte květiny, které se vaší milované ženě líbí nejvíce.
  • Dárkové koše – Dárkové koše jsou skvělým způsobem, jak obdarovat ženu různými věcmi, jako jsou kosmetika, oblíbené jídlo a pití nebo knihy.
  • Šperky – Šperky jsou elegantním a nadčasovým dárkem, který může žena nosit každý den. Zkuste najít nějaký originální kousek, který bude odpovídat vkusu obdarované.
  • Relaxační dárek – Užitečný dárek může být něco, co pomůže obdarované relaxovat a uvolnit se. Například masážní oleje, čajové sady nebo aromaterapeutické svíčky.
  • Zážitek – Darujte zážitek, který si může žena užít s někým blízkým nebo sama. Například wellness víkend, kurz vaření, lístky na koncert nebo do kina.
  • Knihy – Pokud víte, co vaše obdarovaná žena ráda čte, kniha může být skvělým dárkem. Pokud ne, zkuste najít nějakou knihu od populárního autora nebo bestseller.

Mrkněte na naše výběry knih: Vyběr nejlepších severských detektivek ,10 nejlepších knih: Detektivky a thrillery Zaklínač knihy – správné pořadí i doplňující tituly , Patrik Hartl seznam knih

Pamatujte, že důležitější než samotný dárek je to, jakým způsobem ho darujete. Snažte se proto vždy vyjádřit svou vděčnost a respekt k ženám, které obdarováváte.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_den_%C5%BEen, https://www.blesk.cz/mezinarodni-den-zen-wiki, https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-proc-je-spravne-slavit-mezinarodni-den-zen-40423759

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *