Benzín a nafta konečně pod 40 Kč. Kdy konečně zlevní i velké firmy?

Cena pohonných hmot se již dávno nepohybuje na historických maximech. Postupný pokles ceny ropy a nižší poptávka související s rostoucími cenami a všeobecným nuceným šetřením se propisuje i do cen benzínu na pumpách v ČR.

Firma Tank ONO s.r.o. již po několikáté tento měsíc výrazně snížila cenu pohonných hmot. Naposledy to bylo dne 12.8.2022, kdy cenovky na svých všech pumpách snížila na 37,9 Kč/l u Naturalu 95 a i dokonce i nafta se dostala pod 40 Kč/l a nyní se prodává za 39,9 Kč/l.

ONO Ceník: http://www.tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik

Ceny ovlivňují i velké prodejce pohonných hmot, kteří jsou konečně donuceni také zlevňovat. Zajímavostí je, že ceny u ONO mají vliv na ceny i u blízkých pum. V okolí 5-10 km kolem ONO mají čerpací stanice výrazně nižší ceny.

Kdy bude benzín pod 35 Kč/l?

Vzhledem ke klesající ceně ropy a brzkému konci hlavní cestovatelské sezony by k tomu mělo dojít do konce roku 2022. Na druhou stranu prodejci pohonných hmot musí navyšovat marže kvůli rostoucím energiím a dražší lidské síle, která se snaží vyjednat vyšší mzdy k pokrytí nárůstu cen potravin, energií a služeb. Marže navyšuje i levná firma ONO. Zhruba před rokem tvrdila, že má marží na 1l pohonných hmot 0,5 Kč a dnes již přiznává 0,8 Kč.

Zdroj: vlastní, tank-ono.cz/cz/index.php?page=cenik

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *