13 originálních tipů na dárky pro kluka ve věku 3 let

Tříletí chlapci jsou už dost velcí na to, aby měli o vytoužené hračce svou představu. Pokud se vám ale se svým snem nesvěřili, máme pro vás 14. zajímavých tipů na dárky pro kluky ve věku 3 let.

Zaměřte se na oblíbené aktivity

Při výběru dárku, který nezůstane ležet v koutě, je důležité vzít v potaz oblíbené činnosti malého oslavence. Má rád jakékoliv sportovní aktivity? Vyberte mu nový míč nebo dres oblíbeného fotbalisty. Jinak zase bude vypadat dárek pro malého umělce. Zkrátka berte vždy v potaz to, co dítě skutečně baví. Teď už ale k samotným tipům …

1. Auta a další vozidla 

Žádný tříletý chlapec nepohrdne krásným autíčkem nebo úžasnou vláčkodráhou. Pokud chcete být ještě kreativnější, můžete k autíčku pořídit také patrovou garáž nebo sadu dopravních značek, které navíc poslouží jako vzdělávací prvek.

Ve třech letech už chlapci zvládnou ovládat také jednodušší RC vozidla – tedy autíčka nebo další stroje na dálkové ovládání. A pokud máte doma malého stavitele, rozhodně ho potěší pohyblivý mechanický či RC jeřáb

2. Sportovní hračky a hry

Aktivním dětem se bude líbit cokoliv, u čeho se budou moci hýbat a navíc si užijí zábavu. Skvělé jsou míče a míčové hry, dětské kuželky, petangue nebo sady na minigolf. Na zimu se hodí boby, sáňky nebo lopaty na sníh, po zbytek roku můžete vsadit na dětskou koloběžku nebo první dětská kola

3. Společenské hry pro chlapce i jejich rodiče

Můžete zvolit klasické pexeso, člobrdo nebo domino, které už ale většina dětí v tomto věku zná. Originálnějším dárkem tak mohou být deskové hry s oblíbenými hrdiny z chlapeckých pohádek, můžeme ale zapátrat v paměti po hrách z našeho mládí. Takový Logik, Smolíček nebo retro hra Z pohádky do pohádky jsou opět v módě!

4. Figurky oblíbených hrdinů

Přestože sledování televize není ideální aktivitou pro děti, občas se mu nevyhneme. A každý 3letý chlapec má svého oblíbeného televizního hrdinu. Vybírejte tak akční figurky Transformerů, kamarády z Tlapkové patroly nebo třeba parťáky z filmu Cars

Tip: Nejlepší dobrodružné filmy pro děti a mládež

5. Dárky pro malé stavitele

Lego Duplo už pomalu přestává bavit a klasické kostky leží v koutě? Je čas na pořádnou stavebnici. Pro chlapce ve věku 3 let se skvěle hodí dřevěné stavebnice Jeujura nebo magnetické stavebnice Geomag a Magformers, malí montéři zase ocení šroubovací stavebnice – třeba i s dětskou vrtačkou.

6. Puzzle a skládačky

Puzzle podporují logické myšlení a rozvíjí jemnou motoriku. A pokud chlapce klasická puzzle nebaví, zkuste třeba originální 3D skládačky pro nejmenší. 

Náš tip: Jak motivovat dítě ke čtení knih?

7. Loutková divadla

Originální způsob, jak se zabavit, když počasí venku nepřeje. Díky loutkovému divadlu můžete oživit pohádku před spaním, během deštivého odpoledne vám zase malý vypravěč zahraje svůj příběh. 

Doporučujeme vybírat kvalitní česká loutková divadla Marionetino, která vyjdou na pár korun, nebo mnohem propracovanější loutková divadla Gerlich české výroby. 

8. Dárky pro malé umělce

Většina kreativních hraček je sice určena spíše dívkám, i mezi chlapci se ale mohou schovávat malí umělci, které bude vyrábění bavit. Pořídit tak můžete kreativní a výtvarné sady nebo různé sety k vyrábění sádrových figurek a textilních kamarádů. Samozřejmě se ale v tomto věku budete muset aktivně zapojit a dítěti s výrobou pomoci.

9. Pistolky a zbraně raději zvažte

Pokud má být pistolka či jiná dětská hračka znázorňující zbraň určená jako dárek, doporučujeme se nejdříve poradit s rodiči. Přestože ne každý zbraně pro děti na hraní schvaluje, dají se vybrat i takové, které jsou spojeny se sportem. 

S hrací pistolí Nerf může dítě trénovat svou mušku i postřeh, stejně jako s dětským prakem, který má samozřejmě neškodné pěnové míčky

10. Kuličkové dráhy

Samostatným typem stavebnic jsou kuličkové dráhy. Rozvíjejí fantazii a logické myšlení, dítě může vytvářet své vlastní tratě nebo stavět podle návodů. Kuličkových drah existuje mnoho typů, vybírat můžete dřevěné kuličkové dráhy nebo takové, které svítí ve tmě. Skvělé jsou také kuličkové dráhy kompatibilní s Legem.

11. Kostýmy a masky

Nejen na karneval se chlapci rádi převléknou za svého filmového hrdinu, hasiče nebo policistu. V nabídkách prodejců najdete hotové kostýmy i celou řadu doplňků.

12. Elektrická vozítka

Pokud vám nevadí finančně náročnější dárek, dejte chlapci možnost projet se ve svém vlastním elektro autíčku nebo na prvním dětském elektro skútru. K těm pro nejmenší máte k dispozici i RC ovladač, kterým můžete vozítko bezpečně zastavit nebo převzít kontrolu nad řízením.

13. Když měkké dárky, tak stylově

Asi je vám jasné, že žádné dítě neoslníte novým oblečením. Výjimkou ale mohou být kousky s oblíbenými hrdiny z pohádek a televize nebo fotbalový dres oblíbeného týmu. 

14. Knížky a vzdělávání

Většina 3letých chlapců se příliš nebude radovat ani z nové pohádkové knížky. Výjimkou ale mohou být interaktivní knížky – jako je například Chytré čtení od Albi s elektronickou tužkou. Ta přináší zcela nový rozměr a děti se u ní nenásilnou formou učí novým věcem.

Tip: 13 Tipů na dárky pro holku ve věku 3 let

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *