13 Tipů na dárky pro holku ve věku 3 let

Jako rodiče to známe asi všichni a ti mladší si to možná ještě pamatují i ze svého mládí. Stačí se projít kolem hračkářství nebo zapnout televizi a už má dítko v hlavě dlouhý seznam hraček, které nutně potřebuje. Jak ale vybrat dárek, který 3letá slečna skutečně využije a ocení? Máme pro vás několik tipů …

1. Dárky pro zpěvačky a tanečnice

Spousta dětí od mala miluje hudbu a písničky. A ve věku 3 let se z malých slečen mohou stát zpěvačky díky dětským mikrofonům nebo mohou své taneční umění zdokonalovat v krásné tutu sukýnce či tanečním kostýmu. V nabídce jsou ale také dětské CD přehrávače s mikrofonem v jednoduchém designu. 

2. Sestřička nebo paní doktorka?

Hra na lékaře nikdy neomrzí a malé slečny se moc rády starají o své plyšové hračky nebo trpělivé prarodiče. S lékařskými sadami a kufříky pro děti si užijete spoustu legrace a doplnit jej můžete také dětským lékařským kostýmem

3. Panenky a jejich vybavení 

Žádná holčička nepohrdne roztomilou panenkou, ať už to bude interaktivní plačící miminko nebo velká kamarádka s krásnými oblečky. Pokud už má slečna panenek dost, pořiďte ji domeček pro panenky, kočárek nebo kolébku a sedačku do auta či na kolo pro panenky.

4. Malování a kreativita

Malé slečny bývají velice kreativní a rády tvoří. Pořídit můžete celé výtvarné sady pro slečny nebo nové barvy, pastelky a voskovky, spoustu radosti ale udělá třeba krepový papír a sada samolepek.  

5. Tvořivé sady pro vyrábění

Navlékání korálků už je nuda? Poohlédněte se po některém z tvořivých setů, díky kterým si může i 3 letá slečna vyrobit svůj vlastní prstýnek nebo ozdůbku na zeď. Samozřejmě to bude občas chtít i drobnou pomoc rodičů. 

6. Plastelína nebo kinetický písek 

Klasická plastelína už asi nikoho nepřekvapí, s tvůrčí plastelínou Play-Doh ale vykouzlíte úsměv na každé dětské tváři. Koupit ji můžete samostatně po jednotlivých barvách nebo v sadách spolu s úžasnými pomůckami, kdy například z plastelíny tvoříte dobroty jako z cukrárny nebo opravujete zkažené zoubky. 

Další alternativou je magický kinetický písek, který je vhodný i ke hře doma. Písek nikdy nevyschne a dají se z něj lehce tvořit bábovičky a sledování, jak se pomalu sype bude fascinovat i rodiče.

7. Hračky pro malé kuchařky a pomocnice

V žádném pokojíčku malé slečny by neměla chybět alespoň malá dětská kuchyňka se základním nádobím pro panenky. Koupit ale můžete i interaktivní spotřebiče od mikrovlnky po varnou konvici. 

Radost a le udělají také sady pro malé hospodyňky, které tak mohou mamince pomoci se zametáním díky dětskému smetáčku či mopu nebo se přidat při žehlení s vlastním žehlícím prknem a dětskou žehličkou.

8. Dětské hudební nástroje

Jak už jsme zmínili, malé slečny hudbu milují. A stejně rády ji budou i produkovat. Vybírat můžete dětské kytary a elektronické klávesy třeba i s mikrofonem, případně můžete kapelu doplnit dětským bubínkem, xylofonem nebo flétničkou

Náš tip: Jak zabavit děti doma nejen o prázdninách?

9. Šatičky, kostýmy a doplňky

Malé slečny si rády hrají na princezny a bez korunky se to zkrátka neobejde. K té se ale hodí také dětské princeznovské šaty – ideálně takové, jako měla Elsa z Ledového království nebo jiná oblíbená princezna. Nic nezkazíte ale ani dětskými korálky, vílími křídly nebo kouzelnou hůlkou

10. Plyšový kamarád

Dokud není postel plná, určitě se ještě jeden plyšový kamarád bude hodit. Ideální bude interaktivní plyšové zvířátko, které zvládá povely nebo umí chodit, spoustu legrace si ale užijete i s plyšáky, kteří po vás budou opakovat.

11. Sportovní hračky domů i na ven

Nemusíte hned přemýšlet nad novým kolem, je spousta sportovních hraček, které poslouží jako originální dárek pro 3leté slečny. Mnoho pohybu přinese například skákací míč s ušima, nesmrtelný terč s míčky na suchý zip nebo dětské plastové kuželky

Na zahradě si pak užijete legraci například s dětským minigolfem nebo s malou plastovou brankou a míčem. V zimě se jako dárek skvěle nabízí také sáňky, boby nebo třeba lopata na sníh

12. Společenské hry pro holky od 3 let

Můžete zůstat u klasiky, jakou je třeba člobrdo, pexeso nebo sady stolních her. Pokud ale chcete vidět nadšení, vyberte raději něco zábavnějšího. Může to být edukační hra Pexetrio, oblíbené hry Mindok Smart do 5 let nebo interaktivní elektronické hry pro nejmenší. Další možností jsou pak klasické hry s motivy pohádkových princezen a oblíbených postav..

13. Vzdělávací hry a knížky – vsaďte na Albi

Děti obecně rády poznávají svět, ale vzdělávání je nejlepší hrou. Před klasickou knížkou tak můžete dát přednost Kouzelnému čtení od Albi nebo jejich kvízovým hrám Kvído. Albi má na svědomí ale také zábavné vzdělávací hry V kostce! nebo BrainBox.

Tip: 13 originálních tipů na dárky pro kluka ve věku 3 let

14. Stavebnice pro malé inženýrky

Pro malé slečny od 3 let máte na výběr celou řadu skvělých stavebnic s dívčími motivy. Vsadit můžete na složitější Lego Duplo, na ty šikovnější již pomalu čeká i jednodušší klasické lego nebo oblíbené kuličkové dráhy a magnetické stavebnice. Ozdobou pokoje pak budou také dřevěné stavebnice Jeujura se stájemi pro koníky.

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *