Dluhopisomat recenze – zkušenosti, poplatky

Dluhopisomat je česká P2P tržiště, která umožňuje investování do dluhopisů. Platforma spojuje investory a emitenty dluhopisů a nabízí zajímavý výnos až 11% s vyšším rizikem při investování.

Klíčové vlastnostiParametry
Minimální vklad10000 Kč
Poplatky0%
Očekávaný dlouhodobý výnos6-11 % p.a.
Další funkce
PodporaEmail a Telefon
Možnost vybrat peníze
Rychlé shrnutí Dluhopisomat.cz

TIP: Fingood recenze – zkušenosti, diskuze

Recenze Dluhopisomat

Dluhopisomat funguje na principu P2P, jedná se o tržiště kde na jedné straně jsou firmy vydávající dluhopis a na druhé straně investoři poskytující financování jejich dluhopisu. Platforma Dluhopisomat.cz prověří každý vydaný dluhopis a bonitu emitenta a dalších 47 kritérií. Dluhopisomat přihlíží hlavně k základním kritériím jako je velikost společnosti, zisk, marže, vlastní zdroje, úrokové krytí, audity a další zajištění. Platforma sama uvádí že jejími kritérii projde pouze 1 ze 17 dluhopisů.

Investor si může vybrat z nabídky dluhopisu v přehledném srovnávači a může si vyfiltrovat pouze dluhopisy dle zadaných kritérií jako výše investice, splatnost a úrok. Platforma je určena spíše pokročilým investorům a umožňuje diverzifikaci většího investičního portfolia.

Recenze Dluhopisomat

Ovládání služby je trošku složitější nemáte žádnou registraci ani účet u dluhopisomat, který působí pouze jako srovnávač s nabídkou. Objednávku dluhopisů pak provádíte na externím webu investor.jamesapp.cz, což je další projekt skupiny CFG, která vlastní i dluhopisomat.

Velikou výhodou Dluhopisomat.cz je možnost investovat online do prověřených dluhopisů bez nutnosti složitě prověřovat danou firmu. Celý proces zajišťuje důvěryhodná skupina CFG, který si z vašich výnosů navíc nebere žádné další provize ani poplatky. Zajištění úvěrů probíhá pomocí movitého nebo nemovitého majetku společnosti a je potřeba vždy prověřit dané zajištěný v detailu dluhopisu.

Minimální investice do dluhopisu je různý dle emitenta ale obvykle je minimálně od 10 000 Kč a vložené peníze se úročí fixní částkou obvykle kolem 10% p.a. po dobu splatnosti, která je obvykle 12 až 48 měsíců. Výplata probíhá měsíčně nebo čtvrtletně.

Mezi výhody patří vysoký výnos kolem 10% p.a., celkem již Dluhopisomat zainvestoval 500 milionů díky více než 1000 investorům. Velkou výhodou je také absence dalších poplatků.

Za nevýhodu se určitě dá považovat vysoké riziko, mnoho dluhopisů není zajištěno nemovitostí a nemožnost investici ukončit dříve nebo odprodat na sekundárním trhu.

Dluhopisomat rizika

Hlavním rizikem investování skrze Dluhopisomat je že emitent dluhopisu nebude splácet dluhopis nebo zkrachuje. V některých případech dle zajištění může být investor částečně krytý díky movitému nemovitosti. Ale může se stát, že se ke svým financím dostanete až po úspěšném ukončení vymáhání a následným prodejem aktiv společnosti. Nicméně vždy je větší výhodou pokud je zajištění úvěru převážně pomocí nemovitostí s nízkým LTV. Důležité také je aby bylo dluhopisové financování nadrazené v rámci dalších závazků 3.stran což jsou často banky. Dluhopisomat se snaží riziko snížit díky pečlivému a velmi náročnému procesu výběru emitentů nicméně riziko je to pořád značné.

Dluhopisomat zajímavá čísla

 • více než 1000 investorů
 • 500 milionů Kč zainvestováno
 • 26 úspěšně upsaných emisí

Dluhopisomat historie

Dluhopisomat.cz založil v roce 2017 Ing. Petr Cimala jako online tržiště a je provozováno firmou Klub investorů a traderů s.r.o.. Společnost spadá do skupiny CFG (Comfort Finance Group), který působí 10 let na finančním trhu v ČR a jedná se o jedničku na trhu v zajištěných investičních a úvěrových produktů. V roce 2022 spouští dluhopisomat srovnávač více než 1000 dluhopisů v ČR.

Dluhopisomat poplatky

 • Manažerský poplatek ze všech vašich výnosů: 0 %
 • Vstupní a výstupní poplatek: 0 %

Ze zisků musí každý investor odvést 15% srážkovou daň v rámci svého daňového přiznání.

Dluhopisomat mobilní aplikace

Dluhopisomat nenabízí žádné mobilní aplikace pro platformy iOS ani Android.

Jak založit účet na Dluhopisomat

1.Přejděte na web Dluhopisomat a klikněte na tlačítko nabídka dluhopisů

blank

2.vyberete dluhopis který vás nejvíce zaujal a kliknete na objednat online

blank

3.Následně vyplníte kontaktní údaje a kliknete na pokračovat v objednávce

blank

4. Doplňte zbytek kontaktních údajů a potvrďte objednávku

blank

4.Brzy Vám zavolá zástupce Dluhopisomatu a spojí Vás s emitentem.

blank

Dluhopisomat kontakty

 • Email: info@dluhopisomat.cz
 • Telefon: 730 701 609
 • Adresa: Vinohradská 2396/184 130 00 PRAHA 3 – Vinohrady

Dluhopisomat zkušenosti

Na Google.com má firma 4,8 hvězdiček z 5 a celkem 97 recenzí.

Jsem spokojený s otevřenou komunikací, okamžitým spojením s poskytující firmou dluhopisů a rychlému uzavření kontraktu.Dle mých finančních možnostech vždy rád zopakuji.

Vit K.

Hledal jsem dnes dost aplikací na investování, ať investown etoro atd.. narazil jsem i na tuto “firmu”. Ovšem, že po precteni recenzi jsem usoudil, ze vsechny kladne recenze jsou falesne .. tudiz se firme neda duverovat a sverit jim sve finance.

Vito V.

Na firmy.cz a Facebook ma firma pouze jednotky referencí

Koupila jsem si několik dluhopisů od různých firem,a jsem spokojená jak s kolektivem z Dluhopisů tak i se systémem jak je nastavený při vyplácení výnosů

Pavča z firmy.cz

firma je dobrá že komunikuje ale když je nějaký problem tak celou věc nechá na lidech co ivestují své peníze a dává ruce pryč a né aby je pomohly lidem řešit

Salamartin z firmy.cz

? Doporučuji! Včerejším dnem jsem zažádala o pár otázek a během dne mi vše bylo vysvětleno. Díky! Cením si rychlého přístupu a hlavně vašeho času. Dluhopisy objednány dnešním dnem

Barbora K. z facebook.com

Nejčastější dotazy

Co je Dluhopisomat a jak funguje?

Dluhopisomat je česká P2P tržiště, která umožňuje investování do dluhopisů. Platforma spojuje investory a emitenty dluhopisů a nabízí zajímavý výnos až 11% s vyšším rizikem při investování.

Jaké jsou očekávané zisky?

Průměrné zisky se pohybují kolem 10 % p.a.

Jaká je minimální investiční částka?

Investovat můžete obvykle od 10000 Kč.

Jaké jsou poplatky na Dluhopisomat?

Žádné. Manažerský poplatek ze všech vašich výnosů: 0 %, vstupní a výstupní poplatek: 0 %.

blank

Dluhopisomat je česká P2P tržiště, která umožňuje investování do dluhopisů. Platforma spojuje investory a emitenty dluhopisů a nabízí zajímavý výnos až 11% s vyšším rizikem při investování.

Výhody
 • Rychlé investování do prověřených dluhopisů
 • Žádné vstupní, výstupní ani manažerské poplatky
 • Přehledný srovnávač více než 1000 dluhopisů
 • Vysoké a fixní zhodnocení až 12% p.a.
 • Investováni přímo v Kč
 • Průběžná výplata zisků
 • Vysoký počet nabízených dluhopisů
Nevýhody
 • Vysoká minimální investice
 • Potřeba odvést daň ze zisku 15%
 • Investici nelze vždy předčasně ukončit
 • Absence sekundárního tržiště
 • Velmi riziková investice
 • Bez mobilní aplikace a zákaznického účtu
 • Mnoho dluhopisů není dostatečně zajištěno

TIP: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

5/5 - (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *