Expobank se přejmenuje na Max Banku

Max banka od 4.10.2022 nahradí původní název Expobank, na kterou nemá nový vlastník banka Creditas licenci. Max banka bude určena drobnějším retailovým klientům a nabídne nové produkty, webovou stránku i mobilní aplikaci. Nový majitel Creditas převezme firemní klientelu a do roku 2025 pod něj přejdou i běžní retailový klienti nově vzniklé Max banky.

Od 4. října budou moci klienti Expobanky využívat také nejvýhodnější spořicí účet v ČR s úrokovou sazbou 6,01% p.a. bez omezení na vloženou částku. Což je na české poměry naprostý unikát a žádná jiná banka se takto vysokým úrokem na českém trhu nemůže pyšnit. Pro klienty Expobank se nic nezmění, pouze budou přistupovat přes jiný web do svého internetového bankovnictví.

Chceme maximálně využít pokročilých technologií a udělat z Max banky moderní on-line banku pro retailové klienty, kteří v ní najdou běžné účty, spořicí produkty i jednoduché on-line hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly v nabídce jen ve formě refinancování. Korporátním klientům nabídneme plný servis v rámci Banky Creditas

předseda banky Creditas Vladimír Hořejší
Zdroj: Max banka

Nová mobilní aplikace bude dostupná v polovině roku 2023, stejně jako spuštění okamžitých plateb či bankovní identity. Tyto funkce jsou pro běžné retailové klienty velice důležité a Expobank je jako jedna z posledních bank v ČR neposkytovala.

TIP: Banky podporující okamžité platby

„Chceme maximálně využít pokročilých technologií a udělat z Max banky moderní online banku pro retailové klienty, kteří v ní najdou výhodné běžné účty, spořicí produkty i jednoduché online hypotéky a spotřebitelské úvěry, které dosud byly v nabídce jen ve formě refinancování. Korporátním klientům nabídneme plný servis v rámci Creditas,“

předseda banky Creditas Vladimír Hořejší

Banka Creditas i Max banka budou působit odděleně. Strategie Max banky je mírně odlišná bude se snažit cílit na klienty, kteří chtějí využívat také úvěrové produkty banky – bankovní půjčky, kontokorenty, hypotéky.

Obě banky v číslech

BankaCreditasMax banka (původní Expobank)
Počet klientů170 00016 000
Bilanční suma85 miliard14 miliard
Celkový kapitál23 miliard6,3 miliard
Zisk/ztráta 2021+92,9 milionů Kč-58 milionů Kč

Banka má aktuálně tisíc klientů. Bilanční suma Expobank CZ je 14 miliard, Creditas 85 miliard. Celkový kapitál Expobank CZ jsou dvě miliardy korun, Creditas šest miliard. Objem poskytnutých úvěrů Expobank CZ je 6,3 miliardy, Creditas 23 miliard.

Zdroj: Finaton.com Spořicí účet Max banka

3.5/5 - (2)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *