Interiérové trendy v roce 2023: Zemité tóny, oblé křivky i organické materiály

Zajímá vás, co bude letos v kurzu ve světě interiérového designu? Vybrali jsme pro vás nejvýraznější trendy, které budou vašemu domovu slušet. Nesou se v duchu aktuálního návratu k přírodě i touhy po pohodlí a klidu. Který bude ten váš?

Interiérům vévodí zemité barvy

Nadvláda neutrálních barev v interiérech nekončí. Skandinávskou paletu s převahou bílé a šedé letos doplní škála zemitých a zlatavých tónu. Od krémové barvy přes béžovou až po hnědou, ale také šedomodrou nebo jemně zelenkavou. Interiéroví designéři pak doporučují ladit místnosti tón v tónu. A jak na to? Začněte například výběrem potahu na sedačku v trendy barvách a ten pak barevně slaďte s dekorativními polštáři, koberci či závěsy na okna. Zajímavý kontrast pak v místnosti vytvoříte různými odstíny zlata na kovových prvcích, jako jsou lampy, židle nebo svícny. Výsledkem bude hřejivý, útulný, ale veskrze moderní a vkusný interiér.

Zdroj: Favi.cz

Ponořte se do harmonie barev

Používání zemitých tónů v interiéru má své kořeny v učení feng-šuej. Zelená zde zastupuje element dřeva a představuje život i propojení s přírodou. Hnědá a béžová jsou pak odstíny země. Symbolizují domov, bezpečí, stabilitu a tradici. Zlatá barva je pak podle feng-šuej barvou kovu, která zajišťuje bohatství, úspěch, moc i prestiž.

Ostrým hranám a křivkám už odzvonilo

Pro oblíbený minimalismus je typická přísná geometrie a hranaté linie. V tomto roce však strohost a jednoduchost nábytku vystřídá oblý design. Ten se pyšní příjemnými ladnými tvary inspirovanými přírodou. Tento trend najde uplatnění hlavně na pohovkách, ale také křeslech či taburetech nebo dokonce na rozích kuchyňských skříněk. Kulaté křivky si v interiéru získaly svou oblibu hlavně díky tomu, že působí přívětivým, uklidňujícím dojmem a do bydlení vnáší pocit bezpečí.

blank
Zdroj: Favi.cz

Organické materiály dodají interiéru šmrnc

Fascinace přírodou se promítá i do trendů v materiálech. Vracejí se zejména ty, které byly oblíbené v 60. a 70. letech minulého století. Jde především o korek, kůži, terakotu nebo třeba kámen. Letos však v interiérech bude mít hlavní roli především mramor. S tímto materiálem si na své přijdou jak vyznavači světlých tónů, tak milovníci interiérů laděných do tmavších barev. Mramor oceníte hlavně v kuchyni na pracovní desce či obkladu za linkou. Hodí se však také na desky odkládacích stolků, do koupelen či jako dekorativní obklad stěn.

Trendy terakotu pak můžete do svého domova promítnout v podobě květináčů na pokojové rostliny. Tento přírodní materiál je nejen módní, ale květinám se v něm daří daleko lépe než v plastových květnících. Skrze terakotou totiž mohou jejich kořeny volně dýchat a díky tomu nezahnívají a rostou do krásy.

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *