Investice Conseq – recenze a zkušenosti. Vyplatí se?

Svěřit své úspory do rukou společnosti za účelem zhodnocení nemusí být vždy lehké nebo správné rozhodnutí. My se v dnešní recenzi podíváme na zoubek investicí u Conseq. Zjistíme, co vlastně nabízejí, jaké zhodnocení můžete očekávat i jak společnost hodnotí zákazníci. 

Co je Conseq?

Conseq Investment Management je česká akciová společnost, která je již několik let součástí českého kapitálového trhu. Podle informací z webu Conseq.cz se jedná o největšího nezávislého investičního manažera v České republice. K 30. 6. 2023 měli mít přes půl milionu klientů a objem aktiv tvořil více než 145,5 miliard korun.

Jak dlouho je Conseq na českém trhu?

Kořeny skupiny Conseq podle oficiálních informací z webu Conseq.cz sahají až do roku 1994, kdy byla za účelem obchodování s cennými papíry založena společnost Conseq Finance. Již od dva roky později pak společnost vstoupila na Burzu cenných papírů Praha a v roce 1997 byla největším nebankovním obchodníkem s cennými papíry v České republice – tuto pozici si udržela až do roku 2002.

Co nabízí Conseq?

Jak už bylo vysvětleno, společnost Conseq se zabývá investicemi, které má v současné chvíli rozděleny do několika odvětví …

Horizont Invest – investiční program určený pro dlouhodobé pravidelné investování. Má daný časový horizont, který je ovšem možné v průběhu investování upravit stejně jako investované částky. Investovat v rámci něj však můžete i jednorázově, a to částku od 10 000 Kč výše. Pravidelné investice jsou pak v minimální výši 500 Kč měsíčně. 

Vstupní poplatek: 4 – 5 % z hodnoty investice – podle zvolené strategie. 

Active Invest – investice do fondů, kterou za vás provedou zkušení portfolio manažeři. Vybrat si můžete ze tří strategií: Konzervativní, Vyvážená a Dynamická. 

  • Konzervativní Active Invest má minimálně 3letý investiční horizont, investice jsou zaměřeny na dluhopisy a cenné papíry vydávané dluhopisovými fondy a fondy peněžního trhu a do cenných papírů vydávaných akciovými fondy. Rizikový profil této strategie je 2. Vstupní poplatek: 2,5 % z hodnoty investice. 
  • Vyvážený Active Invest s minimálně 3letým investičním horizontem nabízí investice zaměřené na cenné papíry vydávané dluhopisovými fondy, akciovými fondy a na akcie, dluhopisy, nástroje peněžního trhu a cenné papíry vydávané fondy krátkodobých dluhopisů a fondy peněžního trhu. Finanční rizika jsou zde na stupni 4. Vstupní poplatek: 4 % z hodnoty investice. 
  • Dynamický Active Invest s nejrizikovějším investováním na stupni 5 a minimálně 5letým investičním horizontem. Fond investuje do cenných papírů vydávaných akciovými fondy a do akcií, dluhopisů, nástrojů peněžního trhu, cenných papírů vydávaných dluhopisovými fondy a jiných investičních nástrojů. Vstupní poplatek: 5 % z hodnoty investice. 

Classic Invest – investiční produkt, díky kterému můžete sami snadno investovat do široké množiny investičních fondů, certifikátů a dluhopisů, které jsou součástí fondové platformy Conseq. Můžete investovat jednorázově nebo v průběhu časového horizontu platby zasílat pravidelně po nižších částkách. Aktuálně můžete investovat do více než 1 100 fondů.

Doplňkové penzijní spoření ZENIT – můžete díky němu čerpat státní příspěvek ve výši až 2 760 Kč a zároveň si odepsat z daní částku až do výše 3 600 Kč. Mnoho zaměstnavatelů navíc jako benefit využívá příspěvek na penzijní spoření. Pokud budete u Conseq na důchod spořit dostatečně dlouho, odmění vás navíc dalším finančním bonusem. 

Wealth management – služba vhodná pro klienty, jejichž objem aktiv je vyšší než 1 milion korun. Individuální investování podle představ a požadavků klienta, které využívají jednotlivci, právnické osoby, ale také bytová družstva nebo církve a nadace. 

Investment banking – další individuální služba, která by se měla umět přizpůsobit potřebám emitenta nebo jeho životním situacím. 

Náš tip: Nejlepší termínované vklady srovnání

Recenze Conseq – zkušenosti a hodnocení zákazníků

Jak je zřejmé, společnost Conseq se ve svém oboru pohybuje již poměrně dlouho a nabízí tak obsáhlé množství finančních produktů a možností. Jak ale společnost hodnotí její klienti? To jsme pro vás zjistili v rámci online recenzí, diskuzí a nezávislých hodnocení…

Naše první kroky vedly na Google, kde Conseq Investment Management, a.s. získala téměř 150 recenzí klientů a výsledkem je 2,8 hvězdičky z 5 možných. Což nemusí působit zrovna nejlépe. 

Nejvíce záporných recenzí se týká nízkého zhodnocení investic, se kterými klienti jednoznačně nejsou spokojení. Líbí se nám ale, že se společnost nebojí reagovat i na velmi špatné recenze a vysvětluje možné příčiny nezdaru. 

Může se hodit: Nejvýhodnější spořicí účty srovnání

Otázkou tedy pak zůstává, zda nespokojení klienti dostatečně porozuměli investicím, dbali na rady a doporučení Conseq specialistů a skutečně dodrželi investiční horizont – plnili plán tak, jak měli.. 

Dalším často zmiňovaným nedostatkem jsou poměrně vysoké poplatky, které si společnost Conseq účtuje a právě například v případech, kdy neinvestujete dostatečné finance dle plánu, se můžete dostat kvůli nákladům i do mínusu. 

Vybrali jsme pro vás několik recenzí, které shrnují časté situace klientů v diskuzích napříč internetem …

“S Conseq jsem od roku 2015. Proinvestovány vyšší stovky tisíc, výnos nižší stovky tisíc. Pokud na to koukám správně. Nepovažuju se za velkého investora ale přijde mi, že Conseq dělá to, co dělat má. Pro mě jsou investice do fondů něco, kde nečekám zázraky. Výnosy v jednotkách, maximálně nižších desítkách procent, je tak co asi lze podle mě čekat. A pokud někdo píše, že má dlouhodobě výnos 60 procent, nechce se mi tomu skoro věřit 🙂 Dlouhodobý stabilní výnos nad 10 procent ročně považuji za velmi dobrý už.

Produkty od Conseq se mi rozhodně zaplatily. Zlatý důl to není – a za mě nemá být. Úspěšnost služby je úzce spjata s očekáváním zákazníků.

Myslím také, že není zcela fér poukazovat na diametrálně odlišná zhodnocení jinde. A to protože: k tomu komentující nepřidávají důkazy, a protože věřím, že je nás tu většina amatérů (při vší úctě ke všem) a pro skutečně porovnání výkonnosti by bylo potřeba doložit rozdíly v jednotlivých zmiňovaných nástrojích.”

V. Suchan, Google.com

“Po sedmi letech pravidelného investování jsem stále 19 tisíc v mínusu. Když neumí tak dobře zhodnocovat vklady, neměli by požadovat tak závratné vstupní poplatky. Navíc v přehledu zhodnocení raději uvádějí porovnání celkovou hodnotu portfolia s vklady po odečtení poplatků, aby střadatel neměl kompletní ztrátu ihned na očích!”

P. Antoš, Google.com

Reakce společnosti Conseq:

“Dobrý den, pane Antoši,

přehled zhodnocení ukazujeme uvedeným způsobem proto, abyste měl jako klient jasný přehled o tom, jak se vyvíjí hodnota Vašeho portfolia vzhledem k investovaným prostředkům, tedy zda je Vaše investice v zisku či ztrátě. Vedle toho máte k dispozici také přehled, v němž vidíte zvlášť vklady, výběry a vstupní poplatky, tedy můžete i transparentně zjistit, zda dosahujete zisku i po odečtení vstupních poplatků.

Konkrétně ve Vašem případě je portfolio vůči zainvestovaným prostředkům v zisku, nicméně prozatím tento zisk nedosahuje výše předplaceného poplatku – a to proto, že jste prozatím zainvestoval jen necelých 25 % z částky, na kterou jste si poplatek předplatil. Je samozřejmé, že pokud jste prozatím plánované prostředky nezainvestoval, nemohou Vám vydělávat a tím pokrýt uhrazený poplatek.

S pozdravem,

Tým Conseq”

“Mám založeno Active Invest (Hypotéka) od února roku 2016 . Vstupní poplatek 15 000 kč. Měsíčně spořím 1000 kč. Dnes mám na účtě 72 000 kč. Když jsem si to zakládal, tak mě bylo řečeno jak je to výhodné a kolik tam po několika letech bude. No , spočítejte si to sami, jak je to výhodné. Úrok okolo 3,6 procent . No prostě terno”
Klient Pepíno, web Investplus.cz

Obecně je ale kladně hodnocena komunikace a ochota společnosti, samozřejmě i v tomto se ale najdou výjimky, kteří naopak s přístupem Conseq spokojení nejsou. 

Jak kontaktovat Conseq?

Společnost Conseq Investment Management, a.s. sídlí v Praze v Burzovním paláci (ulice Rybná 682/14), kde je možné si domluvit i osobní schůzku. Zaměstnanci jsou zde klientům k dispozici každý všední den v době od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Pokud je pro vás Praha daleko, můžete samozřejmě cokoliv pořešit na call centru. Zákaznický servis je k dispozici pondělí – čtvrtek od 8 do 18 hodin a každý pátek od 8 do 17 hodin. Tel. číslo je +420 225 988 225 pro penzijní i investiční finanční produkty.

Pro písemnou komunikaci můžete využít adresu sídla firmy. Pro záležitosti spojené s penzijním připojištění kontkaktujte společnost Conseq penzijní společnost, a.s., pro ostatní produkty je určena společnost Conseq Investment Management, a.s.

Obě společnosti sídlí na stejné adrese:

Burzovní palác

Rybná 682/14

110 00 Praha 1

Další možností je pak samozřejmě e-mailová komunikace, která je opět rozdělená podle zaměření. Pro penzijní připojištění slouží e-mail penze@conseq.cz, pro investiční produkty slouží e-mail fondy@conseq.cz

Může se hodit: Nejlepší investiční platformy – srovnání a recenze

Shrnutí závěrem … 

Conseq je stabilní českou společností, která se investicemi zabývá již opravdu dlouho. Její péčí prošlo opravdu velké množství klientů a rozhodně nemusíte mít strach, že by se jednalo o podvod

Společnost nabízí opravdu velkou škálu investičních možností, které jsou schopni uzpůsobit na míru klientům a v jejich řadách najdete skutečné odborníky. 

Přesto se ale pořád jedná o investice, které v sobě nesou jisté riziko. A také je potřeba si uvědomit, že společnost Conseq vám za své služby naúčtuje nemalé poplatky, jež mohou s nižšími investicemi v případě nedodržení plánu pořádně zacloumat. 

Pokud tedy investicím příliš nerozumíte, doporučujeme si dané podklady důkladně prostudovat, případně si domluvit schůzku s investičním poradcem, který vám vše vysvětlí. U většiny méně rizikových produktů také očekávejte zhodnocení investic ve výši několika málo procent a zvažte tedy, zda se vám investice vyplatí.

Máte také zkušenost se společností Conseq? Rádi byste doplnili postřeh nebo důležitou informaci, která nám v článku chybí? Neváhejte a podělte se o názor s námi i dalšími čtenáři v komentářích níže …

Zdroje: https://www.conseq.cz/, https://www.google.com a https://investplus.cz/recenze/conseq/

post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *